Kmitání volantu - ODSTRANĚNO

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Kmitání volantu - ODSTRANĚNO

Příspěvek od M@ty »

Shoď vrchní dekl rozvoďáku, vyfoť napínací kladku a dej to sem. Rozlouskneme to co tam je... :lol:

Jinak pokud nebyl měněn motor tak je do půlky r.v. 2002 kladka s hydronapínákem a od r.02 bez něj s novějším provedením kladky : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... m#p2947338
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Kmitání volantu - ODSTRANĚNO

Příspěvek od seabees »

Ok, zkusim zitra, spis pozitri. Mam nabito. Sranda je ze jsem ty rozvody delal ja a vubec si nepamatuju co jsem tam mel. :-)

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Kmitání volantu - ODSTRANĚNO

Příspěvek od seabees »

Jeste to nemam vyfocene :-) vcera uz jsem se na to chystal ale zapomel jsem ze musim sundat dekl motoru abych se dostal na horni sponu krytu rozvodu. Ale myslim na to. Tak snad zitra.

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Kmitání volantu - ODSTRANĚNO

Příspěvek od seabees »

takže? Chci slyšet dobré zprávy :-)
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Kmitání volantu - ODSTRANĚNO

Příspěvek od M@ty »

Koukám na to v telefonu s rozsekaným sklem displeje :lol: ale vidím vodní chlazení paliva a starší verzi napínací kladky s hydronapínákem takže tu dražší variantu... :blush:

Jde to i předělat na novější kladku. Vymění se zadní dekl řemenu a vyřízne se jeden závit do bloku motoru.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Kmitání volantu - ODSTRANĚNO

Příspěvek od seabees »

Ja to porad nechapu. Pises hydronapinak a to ma neco spolecnyho s vodou? Jo vodni predehrev nafty to ma. K tomu memu se vaze jedna story kdy se roztrhla jedna z tech hadic ktera vedla za motor. V Chorvatsku v zacpe, jeden pruh tam, jeden zpatky, vlevo skala a vpravo zed pozemku, zadnej chodnik. Jak to prasklo tak mi voda nastrikala na remeny a vsechny zacli prokluzovat. Takze bez serva, klima blbla a blblo dobijeni. Musel jsem to v tom vedru otocit asi na padesatkrat a vratit se na apartman. Myslel jsem ze to tam vzteky podpalim :-D hadici jsem pouzil z nejakeho odhozeneho vraku mercedesu a propojky vyrobil z medenych trubek z topeni. Je to tam dodnes.
Kde bydlis? Ti necham tu diru do bloku vrtnout :-D ale jeste to neni aktualni

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Kmitání volantu - ODSTRANĚNO

Příspěvek od M@ty »

Je to normální plynový píst, no. :lol: Ale má to celkem sílu a tlačí na páku nap. kladky. Teorie je že se mění při druhé výměně rozvodu. Jinak ta úprava není nic neobvyklého a i tady jsou na to téma. Já to teda nedělal. Také mám tuto starší nap. kladku. To vodní chlazení paliva s tím má souvislost jen takovou že ty mladší motory s novější nap. kladkou měly už náporové chlazení paliva kde nebyl ten vodní výměník na filtru.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Kmitání volantu - ODSTRANĚNO

Příspěvek od seabees »

Hm, tak to nechám jak je. Buh ví jak dlouho to auto budu ještě mít. A takhle to funguje taky.
A mám další otázku :-) Dneska jsem měnil olej a filtry a zjistil že jsem komplet poztrácel všechny šrouby na tom krytu pod motorem. Jak ty kovový co se dotahují na bajonet tak ty plastový v podběhu. Tam mi vypadli i ty kostky v kterých to drží. Nemá někdo komplet ty plastový? Kostka i šroub. V Kelly jsem viděl že to prodávají ale za nějakou nesmyslnou cenu. Ty kovové asi předělám. Ty pořád vypadávali asi tam jsou už špatné ty protikusy, tak koupím nerez šrouby, matice a podložky a bude klid.
Obrázek

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Kmitání volantu - ODSTRANĚNO

Příspěvek od majkl1 »

4A0805163, 4A0805121A
cena 14kč/ks.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Kmitání volantu - ODSTRANĚNO

Příspěvek od seabees »

dobře ty. Díky.

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Kmitání volantu - ODSTRANĚNO

Příspěvek od Graun »

Otázkou je kolik jich potřebuješ. Já jsem potřeboval plastové kolíky (takové ty zacvakávací) na skutr Hondu. U nás za to chtějí nesmysl. Tak jsem je objednal za pár éček z aliexpr. Je tam toho hromada za úplně malé peníze. Chce to jen hledat.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Kmitání volantu - ODSTRANĚNO

Příspěvek od seabees »

Potřeboval jsem čtyři páry, ale už jsem objednal z odkazu od majkla.
Ale mám zase otázku :-D Už to je teda úplně mimo téma. Zadní pravé dveře mi nejdou otevřít, když je otvírám zevnitř tak to jde z tuha, čidlik vyjede a jak pustím páčku tak zase zajede. Každopádně i když je nahoře nejdou dveře otevřít. Když je teda budu chtít rozebrat abych našel závadu, musím je mít otevřené. Jak na to?
Otázka dvě. Izolace do horního krytu motoru. Koukal jsem že se dá koupit nějaká tlumící univerzální rohož ze které si to vypreparuješ sám, samolepící za hříšné prachy. Je jiná možnost?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Kmitání volantu - ODSTRANĚNO

Příspěvek od majkl1 »

Odpověď jedna: Nefunkční zámek je v modu safe, proto ti nepůjdou dveře otevřít. Na toto téma (zamknuté zadní dveře a co s tím) tady na fóru najdeš mraky vláken, včetně jejich řešení.
Odpověď dvě: jiné možnosti jsou: sehnat na vrakáči nebo tady v bazaru, žádnou hmotu nepoužít nebo koupit nový originál za cenu nového auta z TPCA :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Kmitání volantu - ODSTRANĚNO

Příspěvek od seabees »

Odpověď dvě je slušná :-D hlavně závěr
Jdu si hrát s dálkou a páčkou. Doufám že mě to auto neuvězní. Radši se v něm zavřu i s kladivem

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Kmitání volantu - ODSTRANĚNO

Příspěvek od seabees »

tak dveře jsem neotevřel. A z těch ostatních témat jsem pochopil jen tu fintu s pinama a s nastavením táhla od kliky. Jen si říkám že mě se ten čudl nehne vůbec když mačkám dálku. Maximálně zevnitř rukou. Taky jsem si teď všiml že otevřu dálkou, tři dveře se otevřou a uvnitř se rozvítí světlo ale hned zhasne. Až když zmáčknu dálku podruhé tak to svítí. Nevím jestli to má spojitost.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“