podvozek a stk

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Stonefield
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 26.06.2013 22:30

podvozek a stk

Příspěvek od Stonefield »

zdar, mel jsem celkem perny vikend,
nove turbo, stavitelnej podvozek, komplet brzdy + ramena,
brzdi to jak slak, drzi to jak pribity a tahne to jak lokomotiva,
no ale ceka me jeste geometrie a technicka - moje otazka je jestli nebudou na stk peskovat, mam v planu jit na regulerni technickou - proste na ferovku (zadny kamosi)
shodim velky kola i podlozky, ale na podvozek nechci hrabat a zajima me jestli nebudou peskovat - je to tak 10 cm nad zemi (:
v praglu by se pres to mohli prenest ne?
5.5 tiptronic v6tdi~akn limo

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: podvozek a stk

Příspěvek od Jarda S. »

pokud má podvozek homologaci ....
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: podvozek a stk

Příspěvek od M@ty »

I když bude mít homologaci ale nebude zapsaný v TP tak může být problém. Je to o lidech. Takže někde může projít, jinde nikoliv.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: podvozek a stk

Příspěvek od skacel99 »

Pokud je možnost poslat na technickou někoho,kdo to zařídí za tebe,tak proč to neudělat a jezdit tam sám?

Uživatelský avatar
Stonefield
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 26.06.2013 22:30

Re: podvozek a stk

Příspěvek od Stonefield »

no nejsme v kontaktu a ja moc nemam ve zvyku ozyvat se lidem jenom kdyz neco potrebuju, tak jsem planoval ze to risknu.
homologaci nevim, byl k tomu tuv papir, ale to je u nas jen car papiru, i kdyz v praze na cernaku je primo tuv technicka, tak mozna kdyz me vyrazej zkusim to tam.
5.5 tiptronic v6tdi~akn limo

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: podvozek a stk

Příspěvek od skacel99 »

pokud tě vyhodí,nemusí se náhodou opět na stejnou STK?

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: podvozek a stk

Příspěvek od Ipanema »

Já mám sport. podvozek a nenapadlo mě, že bych ho ani musel mít zapsaný ve velkém TP.... :blush:
Co je k tomu potřeba? To budou chtít k zapsání v češtině veškerý ty papír co k němu mám?
Na STK jsem byl, říkal jsem technikovi, že od podvozku mám papíry tady. Jestli na něho koukal z pod auta nevím, ale když z pod něho vylezl, tak kouknul na 1. stranu (v ENG jazyce) a ani tím nelistoval.... Jediná zmínka s pozastavení se nad podvozkem nepadla a to mám mezi kolem a blatníkem asi 2cm díru....
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Stonefield
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 26.06.2013 22:30

Re: podvozek a stk

Příspěvek od Stonefield »

no me z ni nikdy nevyhodili, vzdycky jsem sel na ferovku ofiko a udelal to v pohode, naposled dokonce s pochvalou, ale to byla jeste vicemene serie.
ja to mam presne na urovni - blatnik / kolo zadna mezera 8) zadni dokonce budu muset dat tenci podlozky, protoze kdyz mam vzadu lidi tak to obcas strejchne o gumu :-)
No nechtel jsem to sroubovat nahoru, protoze to vychytat na tenhle pomer celkem trvalo a nedostanu se tak snadno ke kamosovi na zvedak aby sme to poladili,
takze bych to musel delat na heveru a to se mi moc nechce - asi mi nic jinyho ale nezbyde
5.5 tiptronic v6tdi~akn limo

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 802
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: podvozek a stk

Příspěvek od laco laslo »

Teoreticky by tě měli vyhodit už za podložky.
Myslím si, že nemá cenu teď s podvozkem něco dělat, protože jestli bude mezi kolem a blatníkem mezera nebo ne je asi jedno. Pořád tam máš štelovák.
Já řeším jenom pružiny tak mě to docela zajímá.
Co jsem vyčetl tak nejvíc záleží na konkrétní STK, když někdo projde se štelovákem a někoho vyrazí za pružiny...
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Stonefield
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 26.06.2013 22:30

Re: podvozek a stk

Příspěvek od Stonefield »

podlozky a kola samozrejme sundam, nahore to pisu. resim tu jenom ten ten podvozek, zbytek mam v caiku.
5.5 tiptronic v6tdi~akn limo

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 802
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: podvozek a stk

Příspěvek od laco laslo »

Jo sorry, to jsem nějak přehlídl.
Jenom jsem tím chtěl říct to, že i když to zvedneš tak stejně pořád máš namontovaný štelovák takže si myslím že to je zbytečné.
Buď bych zkusil tam zajet nadrzo na prohlídku a buďto to výjde nebo ne a nebo se nejdřív zeptat jak to vidí oni.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: podvozek a stk

Příspěvek od Ipanema »

To nemůžeš brát jako bernou minci. Franta řekne, že v pohodě nebo na to může mít jiný názor než Miloš. I když jsou kolegové, dva posudky auta můžou znamenat i dva rozdílné výroky...
Ale třeba zde napíše někdo, kdo si nechal jiný podvozek zapsat. To kdyby jsi udělal taky, tak jsi jistě v pohodě na všechny další kontroly, pojišťovny, apod.
Já od podvozku mám asi 30 listů A4, ale vše cizojazyčně.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Stonefield
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 26.06.2013 22:30

Re: podvozek a stk

Příspěvek od Stonefield »

ja mam teilegutachten od tuv austria s razitkem asi 7 stran ale moc na to nevsazim (:
5.5 tiptronic v6tdi~akn limo

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: podvozek a stk

Příspěvek od Ipanema »

Nechci být negativní, ale takových papírů si může kdokoliv vytisknout kolik chce.... Zase ti technici blbci nejsou.
Já žádnou tlačenku neměl a taky jsem s těmi papíry prošel OK.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 802
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: podvozek a stk

Příspěvek od laco laslo »

Je zvláštní, že ke kolům dostaneš i typový list, ale k podvozku nic takového není. Pořád čekám, že se ozve někdo, kdo má podvozek zapsaný v techničáku a dá nějaké info jak toho dosáhnout.
Asi to budeš muset risknout a třeba dopadneš stejně jak Ipanema.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“