podvozek a stk

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: podvozek a stk

Příspěvek od Ipanema »

Toto je pěkný a celkem tomu i věřím....
http://www.skodaoctavia.cz/magazin/spor ... apis-do-tp
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 802
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: podvozek a stk

Příspěvek od laco laslo »

Toto jsem taky četl a vychází mě z toho, že bez nějaké zkušebny (asi Dekra) je nemožné podvozek do TP dostat.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Stonefield
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 26.06.2013 22:30

Re: podvozek a stk

Příspěvek od Stonefield »

no problem je, ze tohle je 2012 a letos se to vsechno jeste zprisnilo :/
a ja to mam jak ta rs oktavka na obrazku, pocitam ze me vobratej hned ve vratech.
no nejdriv se tam zajdu optat, mam to hned vedle prace a je to dokonce partner dekra.
ale ten zapis bude podle me stat raketu...
5.5 tiptronic v6tdi~akn limo

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 802
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: podvozek a stk

Příspěvek od laco laslo »

Dej vědět jak jsi pochodil.
Stejně se divím, že se neozval někdo, kdo s tím má zkušenost, protože tady na klubu jezdí na stavítku nebo jen sport. pružinách pomalu každý druhý.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: podvozek a stk

Příspěvek od Ipanema »

Zápis je za 50 Kč. Jen ti to musí někdo zblajznout ty podklady co doneseš na dopravní.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Stonefield
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 26.06.2013 22:30

Re: podvozek a stk

Příspěvek od Stonefield »

dneska jsem jel dopoledne z mostu do praglu a potkal jsem jich hned nekolik, nevim jak to delaj :-))
5.5 tiptronic v6tdi~akn limo

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 802
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: podvozek a stk

Příspěvek od laco laslo »

Jo, ale na těch podkladech budou asi chtít nějaký štempl z STK. Usuzuju teda podle toho jak se zapisují kola.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: podvozek a stk

Příspěvek od skacel99 »

Jak to dělaj? Řekl bych,že to nikdo neřeší. Já si třeba nechal udělat technickou ještě loni. Sice rok dopředu,ale mám pokoj a za ty 2 roky se to zas nějak vyvrbí. Nicméně i tak prostě posílám auto se známým,co to udělá za mě.
A pokud chce někdo jezdit stůj co stůj na štelováku,tak je tu pořát varianta to jednou za 2 roky přehodit na normální.Není to asi ideál,ale jde to.
Taky jsem chtěl zapisovat kola a pružiny do TP. U kol jsem zjistil,že bez koupě nových kol to defacto nejde (už se profláklo padělání typových listů). Pak jsem si tu na klubu několikrát přečetl,že TUV u nás nic neznamená. Takže to neřeším a jezdím. Gumy mám OK a spolíhám na to,že pružiny nebude nikdo řešit.

Uživatelský avatar
Stonefield
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 26.06.2013 22:30

Re: podvozek a stk

Příspěvek od Stonefield »

no u me byl problem ze ten predchozi podvozek byl jeste puvodni, mel na hrbu 300 000 a byl v takovym stavu ze by me asi vyrazili i s nim (3 tlumice vytekly, praskla prava predni pruzina, leva k tomu nemela daleko, houpalo se to jak lod) .... i kdyz v cr jeden nikdy nevi (: ted to tam vsechno sviti novotou a paradoxne ma clovek strach tam jit.
5.5 tiptronic v6tdi~akn limo

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 802
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: podvozek a stk

Příspěvek od laco laslo »

A co potom borci se vzducháčem? Nechce se mi věřit, že to každé dva roky přehodí na sériový podvozek, udělají technickou a zase vrátí vzduch. Taky to nějak musí jít. Asi ti nezbyde nic jiného než to zkusit a buď to vyjde nebo ne.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: podvozek a stk

Příspěvek od skacel99 »

No tak ono do loňska nebyl s ničím problém,takže asi ani se vzduchem. Ale jak je to teď,bůh ví.Ale v našich podmínkách se všechno dá nějak ošulit

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: podvozek a stk

Příspěvek od Rouballik »

Ten článek je neúplný.

Pravde je trochu virtuální. Ministerstvo se vzdává rozhodnutí o tom zda by se tyto díly měly nebo neměly zapisovat. Ke změně světlé výšky vozidla dochází již opotřebením vozidla, takže vyjádření ve smyslu " pokud se Vám stářím sníží výška vozidla, měly by jste to zapsat do TP " jsou poměrně alibistická. Rozhodně nelze tvrdit, že snížení o 3cm je zásahem do vozidla dle zákona. Také nelze tvrdit, že přestavba podvozku zásahem do vozidla není. Policisté mohou přistoupit k pokutě pokud jsou světla příliš nízko nad zemí, ale pro pokutování smysluplného snížení nemají oporu. Po naší dlouhé konverzaci s jednotlivými pracovišti a ministerstvem z toho vychází, že řešení situace je vždy na lokálním pracoviští a není k tomu žádný metodický postup. Takže leze někomu tvrdit, že musí jít na zkušebnu dle zákona. Vždy to posuzuje dané pracoviště a vyřeší to dle svých požadavků.

Reálně tomu úřednící hází klacky pod nohy, protože to smrdí prací.

Praxe je takováto:
Řešil jsem konkrétně tento stavitelný podvozek:
http://vwshop.cz/vyskove-stavitelne-pod ... werke.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Tzn podvozek s německý TÜV.

Od ministerstva jsem se dostal na kraj. Z kraje na územní pracoviště a územní pracoviště:

"Pokud požádáte o povolení přestavby vozidla (změny podstatné části mechanismu nebo konstrukce vozidla) místně příslušný odbor dopravy ORP a žádost doložíte tímto dokladem, bude Vám patrně vyhověno i bez vyjádření výrobce v SRN či akreditovaného zástupce výrobce vozidla v ČR. Ke schválení a zápisu změn údajů v dokladech od vozidla dojde po podání žádosti o schválení přestavby doložené protokolem o technické prohlídce provedené K-technikem STK (popř. technickým protokolem s přílohou), ve kterém bude uvedeno, které údaje a jakým způsobem se změní v dokladech od vozidla. Pokud protokol nebude doplněn o fotografie, dostavíte se s vozidlem na místně příslušný úřad, kde se nafocení provede a dojde k zápisu změn údajů v TP tak, jak jsem uvedl již v minulém vyjádření ze dne 15.01.2016. Schválení přestavby je zpoplatněno správním poplatkem 1.000,- Kč. "

Má úředník práco bez důvodu zamístnout?

"Nemá. Musí pro to mít oporu v zákoně."
Klubové SRAŽENÍ 2019: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=400&t=351886" onclick="window.open(this.href);return false;
Sleduj svoji komunikaci na vw-clubu ( dole ): http://www.vw-club.cz/ucp.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 802
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: podvozek a stk

Příspěvek od laco laslo »

Takže si seženu formulář "Žádost o přestavbu vozidla" (asi z netu), vemu tüv od podvozku a zajedu na STK kde mi to potvrdí a pak nechám na úřadě zapsat? Takhle nějak by to mělo být?
Náhodou odkaz, který konkrétní formulář to má být, nemáš?
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: podvozek a stk

Příspěvek od Rouballik »

Vezmeš formulář - ten podář.
Půjdeš na základě toho na STK s TÜV.
Oni to tam oštemplujou.
A pak zpět na úřad zapsat to.

Formulář bohužel nemám :|
Klubové SRAŽENÍ 2019: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=400&t=351886" onclick="window.open(this.href);return false;
Sleduj svoji komunikaci na vw-clubu ( dole ): http://www.vw-club.cz/ucp.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Stonefield
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 26.06.2013 22:30

Re: podvozek a stk

Příspěvek od Stonefield »

koukam asi jiny kraj, jiny mrav.
me primo na stk hlavni technik rekl, ze musim nejdriv do vw - kde mi vystavi potvrzeni ze dany podvozek je vhodny pro moje auto a ze s tim musim na dopravni zapsat to do tp a az pak k nim na stk.
no v praglu ve vw me vyfakovali ze na podvozek nic takovyho nedavaj, ze maximalne kola a to jeste jedine nove a original vw pro mojeho passata max 17" tak jsem jim zamaval vzal jsem si bombon a sel jsem.
5.5 tiptronic v6tdi~akn limo

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“