něco s řízením Passat b5 81kw

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
irčan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.06.2012 23:03

něco s řízením Passat b5 81kw

Příspěvek od irčan »

Ahoj, občas se mi ozve při zatáčení takový divný, silný drnčivý zvuk. Nevím jak to popsat, je to něco jako tlumené vrzání vrat a zároveň vrtání příklepovkou do zdi. Je to krátké ale silné a hlasité. Nedělá to když je řízení na doraz ale v průběhu zatáčení. Dělá to od začátku co jsem ho koupil mělo najeto 360tis. Dělalo to jen když jsem měl předek na heveru a následně jel tak to jednou zadrnčelo a víc ne. Teď mám 460tis a v zimě mi odešlo řízení tak jsem pořídil repas. Po výměně to ale dělá víc než se starým. Někdy 2x denně pak týden ne. Nové řízení jde také víc ztuha než to staré. Automechanik mi říkal že řízení je v pořádku že to může být regulátor tlaku kapaliny v čerpadle který je pod velkým šroubem. Prý váleček s pružinou. Na čerpadle je jen jediný šroub co jde povolit, drží hadici k řízení ale pod ním žádný váleček s pružinkou není. Je to dutý šroub s třemi otvory. Dík za rady.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: něco s řízením Passat b5 81kw

Příspěvek od majkl1 »

Mechanik má pravdu. Tohle je typické pro zadrhávající pojistný ventil v čerpadle. I když ho vyčistíš, bude už mít na sobě škrábance. Pokud to chceš řešit, sháněj jiné čerpadlo. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

irčan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.06.2012 23:03

Re: něco s řízením Passat b5 81kw

Příspěvek od irčan »

Děkuji za odpověď. Ještě nevím co s tím. Auto je celkem spolehlivé ale začíná kvést, prahy. př. blatníky a ve dveřích se objevují dirky kolem těch gum přes dveře a zadní vrata kolem značky. Prostě klasika, motor super a ostatní jde do háje.
Můžu si něco zničit když to zatím nevyměním?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“