zadní náboj

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

zadní náboj

Příspěvek od seabees »

Ahoj,
pár otázek. Hučí mi jedno zadní kolo. Které ještě nevím. Vyplatí se koupit celý náboj nebo vyměnit jen ložisko? I s ohlédnutím na větší rozsah práce při výměně samotného ložiska. Jestli tedy jen ložisko víte někdo jeho označení? Koukal jsem na ceny a ani jedna varianta není nejlevnější. V Kelly. Ten náboj je myslím na 5ti imbusových šroubech, je to na desítku nebo osmičku imbus klíč?
Něco co bych měl před výměnou vědět? B5,5 Variant 1,9 96Kw
Díky za rady a tipy

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: zadní náboj

Příspěvek od trhac »

Kup celej náboj.jednou sem to měnil kamošovi a dával sem mu dokonce jetý.myslím že to bylo i s čidlama abs ale je to fakt aspoň 5 let a nikdy víc sem to nedělal.inbus už si nepamatuju kterej to byl

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: zadní náboj

Příspěvek od Teea »

Ahoj.

Je to celek. Lozisko se samotne menit neda. Takze v podstate jen vytahnout ABS cidlo a povolit tech 5 sroubu. Zrovna pred mesicem mi to delal kamos v servise. Nemel jsem odvahu na ty zarezle srouby :)

Pouzil jsem tenhle a zatim cajk.
http://www.mroauto.cz/tecdoc-produkt/70 ... /?id=70225" onclick="window.open(this.href);return false;

Mi uhnill krouzek na ABS co je uvnitr naboje a pak sla do loziska voda.

Zvlastni je ze i kdyz bylo lozisko na sracky melo vuli jak prase tak za jizdy nehucelo (po zvednuti uz bylo slyset) a prozradilo ho az nefunkcni ABS :)
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: zadní náboj

Příspěvek od seabees »

Díky za info. Já nakonec koupil celej náboj v Kelly od Starline. Pořád jsem se tomu chtěl vyhnout ale u hadice od turba jsem koupil taky Starline a drží delší dobu než originál. Tak se nechám s nábojem překvapit. Mě to bzučí jak když tam mám elektromotor, jen pořád nevím která to je strana. Uvidím až to zvednu. Když to ani tak nepoznám tak to nandám na jednu a uvidím jestli to přestane, když ne přehodim na druhou. Šrouby jsme zjistil že jsou M10x25 s válcovou hlavou. V balení nebyli a Kelly je má jen jako originál díl a čeká se na ně 24 hodin protože jim to dodává VW. Tak zajedu někam jinam koupit pevnostní. Možná do Hrochbachu pro hliněný.
Na ty šrouby se moc těším až je budu povolovat. Mám oboustranou tříselnou kýlu a příští pátek s tím jdu pod nůž. Ale chci ještě udělat ten náboj, tak doufám že se mi nevyvalí bok :-D
Jak je tam chycené to čidlo ABS? V kleci jako na předku v těhlici? Jestli jo tak o je taky dobrá vosíračka. Snad mi nebude aspoň pršet když se pod tím budu válet na ulici.

Beddy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 20.10.2012 20:15

Re: zadní náboj

Příspěvek od Beddy »

Starline je celkem dobrá značka.Na svýho pásovce kupuju všechny věci od Starline.ABS čidlo je tam stejně jako vepředu.Ocelová klícka jako kleština a obvykle to zarezne tak,že to lze jen rozkuchat a koupit i jiné čidlo.Zatím se mi žádné nepovedlo vyndat.
VW Passat 2.8 V6 4motion

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: zadní náboj

Příspěvek od Teea »

ABS cidlo je nasunute do naboje ze zadni strany a zajisteno takovym plastovym buzmeckem.
Moje vyndatslo protoze klec uhnila a uz nedrzela na lozisku :) Ale uz jsem mel koupene nove tak mam ted schovane do foroty to strare.
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: zadní náboj

Příspěvek od seabees »

Tak jsem to nakonec neudelal. Chvily jsem mordoval jeden sroub a jelikoz neslo vyndat ani to cidlo tak to nekomu nadelim do servisu. Navic ted se valim s kylou tak na to bude cas

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“