Výměn uložení nápravnice

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Spajwer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 28.07.2016 09:29

Výměn uložení nápravnice

Příspěvek od Spajwer »

Zdarec, tak už jsem na svém passatu vyměnil
Uložení Stabilizatoru
Tlumiče
Ramena
Uložení tlumičů
Uložení motoru
Zavěšení převodovky

a stále (jak kdy, někdy jo, někdy ne, někdy víc někdy míň) mi při přejezdu zaplatovane silnice vpravo vpredu něco mlátí.
Když sem tuhle auto zvedal za napravnici tak mi tam něco hlasitě luplo, a při spouštění auta na zem taktéž (vlevo to nedělá), takže mam za to že mi to tam v tom uložení putuje.
Dají se ty silentbloky vyměnit v domacich podmínkách? mam Nájezdy, dva hydraulické hevery, 4x kozy a spooustu nářadí :laugh:

Potřebuju vyměnit i těsnění olejový vany a to jak sem pochopil je potřeba stejně sundat nápravnici tak bych to s tímto spojil.
nějaké fígle kdo už to dělal jak nejlépe udržet motor na místě? U mondea jsme na nosníky nasadily vyrobený držák z oceli a motor zavěsili pomocí řetězuna dvou místech.
Jsou na motoru ATP (nebo ADR ted nevím) zeshora nějaký uchycení nebo se ten motor musí nějak podložit zevnitř?
Sorry že se ptám, asi bych to nějaky stejně vymyslel ale rád jsem připraven dopředu. :good:

Calibros1988
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 27.02.2018 19:06

Re: Výměn uložení nápravnice

Příspěvek od Calibros1988 »

Ahoj resim podobny problem jenze me kdyz jedu na hrboly jakoby pricne nerovnosti na dirach ne jen na pricnych nerovnostech bouchani.. meneno ramena ulozeni tlumicu dorazy tlumice ramena lemforder ulozeni stabiku a take nic..furt potukava jeste sem si rikal silentblok motoru ale to asi mit vliv nebude na pricne nerovnosti

Spajwer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 28.07.2016 09:29

Re: Výměn uložení nápravnice

Příspěvek od Spajwer »

Tak já sem ted zjistil že to není uložením nápravnice, ale přesně takhle mi ted potukává axiální táhlo řízení. Zvednul sem auto (kolo muže zustat na autě) odšroubuješ 2 šrouby na čepu řizení, vytahneš šroub a vytukneš ho ven, zkontroluj zdali nema vuli samotný čep (muj FRAP je stále po dvou letech dost tuhý) a potom čapni čep do teplejch a lomcuj s nim tam a zpět. Já tam mam vuli a slyšim jemne ťukání což při tlaku při jízdě dělá to klepání.

Dál řeším nepohodlí passata, když s nim přejedu jakejkoli retarder tak to je jak na polštářu!!! ale když jedu normálně po záplatované cestě tak je to strašně hlučný, dunivý a tvrdý (Felicie po zaplatovaných cestách je mnohem komfortnější.. tlumiče ateso)...
Možná to dělají tlumiče... mam tam MEYLE ale menit je fakt nechci, už to spolklo penez dost, asi si na to musim zvyknout :/

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Výměn uložení nápravnice

Příspěvek od M@ty »

Tlumiče Meyle jsem zažil jen u jednoho auta co znám a je to opravdu zážitek! :budo: Osobně by to byla první věc z auta co by letěla tak daleko jak bych dohodil... :baseball:
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Spajwer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 28.07.2016 09:29

Re: Výměn uložení nápravnice

Příspěvek od Spajwer »

Já je právě dával švagrovy do Fabie a tam fungují... tak sem jim věřil xD

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“