Táhne vpravo

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bazim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 01.04.2012 17:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Táhne vpravo

Příspěvek od Bazim »

Tak již potřetí (tentokrát ovšem z jiného systému - "Hunter") se vracím z geometrie. Opět i na modernější geometrii jim něco nesedělo, tak seřídili co se dalo, ale stále to táhne do prava. Ptal jse mse čím by to mohlo být a řekli, že se často setkávají s tím, že přibržduje jedno kolo. To jsem ovšem několikrát zkoušel a po cca. 20 - 30km jízdě jsem bez problému dokázal udržet prst i na samotném kotouči. Kdyby něco přibrždovalo, tak pochybuji, že bych na kotouči prst udržel.

Ptal jsem se jestli to nemůže být samotným podvozkem. Dolní ramena či samotné nastavitelné tlumiče TA-Technix které tam nyní mám, ale to říkali, že řízení jako takové by mělo být naprosto v pohodě díky té geometrii jinak že by nešla udělat a nebo naopak by to ta geometrie dala do pořádku.

Napadá vás ještě něco co by mohlo způsobovat táhnutí vpravo?

P.S.: Pneumatiky a obě horní ramena přední nápravy jsou nové cca. 2 týdny a táhlo to i před touto výměnou.

Zde je poslední protokol geometrie:
Obrázek
Obrázek

vento tdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 11.11.2008 15:11
Bydliště: je kde bydlet

Re: Táhne vpravo

Příspěvek od vento tdi »

Ahoj. Může být spojovačka vytlučená co jde ze serva. Případně kulák nebo spodní ramena.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Táhne vpravo

Příspěvek od majkl1 »

Už u sousedů jsem ti psal, že mě tohle dělá samotná převodka řízení. Odpověděl jsem ti jako někdo, kdo má stejnou závadu a ví, kde je u něj chyba. Nevím, proč jsi to ještě nezkoušel prověřit. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Lukys.007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 16.07.2021 21:12

Re: Táhne vpravo

Příspěvek od Lukys.007 »

Ahoj jenom dotaz jak to zkusit prověřit nikde žádné vůle nemám ale volat nejde plynule ze zatáčky jakoby pocukává. A mírně táhne do leva

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“