Výška podvozku po výměně pružin

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Ludraa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.02.2016 20:26

Výška podvozku po výměně pružin

Příspěvek od Ludraa »

Zdravím, potřeboval bych radu. Vyměnil jsem sportovní pružiny za sériové a zvolil jsem Kyb RH2880 (předek) a Kyb RX5013 (zadek). Nicméně auto má teď předek o dost výš cca 70 cm (předek) a cca 66,5 cm (zadek) od země k lemu. Čím to je? Chtěl bych, aby to bylo opticky stejné. Pružiny jsem zvolil dle konfiguratoru, tak nevim, kde je chyba. Jedná se o 3bg variant r.v. 2001, 1.9 tdi 96 kw awx.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Výška podvozku po výměně pružin

Příspěvek od majkl1 »

Koukl jsem do ETKY a předek máš (podle OEM uvedeném u KYB) váhovou kategorii 9, což je největší. U zadku mi ETKA váhovou kategorii neukazuje (čehož jsem si nikdy nevšiml). Každopádně uvedené OEM je tam vedené jako pro sedan, nikoli variant (což by ale zase až tak velký rozdíl být neměl). Snad někdo jiný dohledá tu kategorii, co M@ty? :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Výška podvozku po výměně pružin

Příspěvek od M@ty »

Jak píše Majkl - špatně zvolené hmotnostní třídy pružin. Pokud ti vyhovuje vyšší výška tak bude nejjednodušší podložit zadní brka popř. Namontovat jiné vyšší třídy. Jinak Online Etka ty třídy nemá. V noťasu byly i zadní.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Ludraa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.02.2016 20:26

Re: Výška podvozku po výměně pružin

Příspěvek od Ludraa »

Díky za odpovědi. Jaký Kyb zadní bys doporučil, aby se to srovnalo?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Výška podvozku po výměně pružin

Příspěvek od majrek001 »

AVF varoš předokola pro standardní podvozek - vzadu je origo váhová třída 6 dle etky 3B0 511 115 T (1x zelená a 1x modrá), předek váhová třída 9 - 8D0 411 105AT

myslím, že ti nikdo neporadí co tam dát jelikož u replikových pružin je to vždy loterie a skoro nikdy to nesedí

rozdíl 3,5cm snad nezachrání ani pružiny pro nezpevněné vozovky - chce to dávat origo pružiny pak to vždy sedí a funguje jak má (replikáři na nějaké třidy moc neřeší dělají uni pružiny na váhu od do a neřeší, že je stejná pružina např pro 1,8T, 1.9TDI, 2,3 v5 atd pak to taky podle toho vypadá)..

neměnil jsi náhodou i přední tlumiče za KYB?


ale váhová třída by neměla na zadku mít až takový vliv na výšku ta je daná typem podvozku sport, standard a pro nezpevněné podvozky (měla by mít větší tuhost) jelikož třeba pro zadokolu varoše je u standardu je váhová cca od 3. třídy po 8. (např. kámošovi na b6 jsme dávali nové origo vw tlumiče a pružiny dle vinka jen na zadek jsem mu dal pružiny z třídy 6 na 8 jelikož jezdí často dost naložený a když je auto prázdné, tak je pořád stejně vysoký předek i zadek jak má být)
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Výška podvozku po výměně pružin

Příspěvek od M@ty »

Souhlasím. Mám vyzkoušeny brka od Kayaba ale na čtyřkolku. Předek je stejný ale ty potřebuješ zvednout zadek.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výška podvozku po výměně pružin

Příspěvek od xerxes »

jak už tam psal majrek001 nějaké replika se nehodí vždycky to je problém spočátku dejme tomu ale cca po pul roku tak se unaví takže ve finále vysledek horší jak seriové pružiny po desetiletech

pe72tr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 21.05.2010 19:19

Re: Výška podvozku po výměně pružin

Příspěvek od pe72tr »

Zdravím vas pánove, mam podobny problém, da se to řešit nějakým podložením ? Pokud ano poradte kde se to da sehnat. Díky za pomoc, ☺

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“