NEBRZDÍ PAŠÍK

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
tjeff
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 11.08.2011 19:30

NEBRZDÍ PAŠÍK

Příspěvek od tjeff »

Ahoj. Mám problém s brzdami na mém pašíkovi. Nastartuju auto a rozjedu se, ale jakmile sešlápnu pedál brz, tak auto začne brzdil, ale po max. 2 vteřinách najednou přestane a pedál ihned jde do tvrda a spíše ještě cítím tlak proti sešlánutí, jako by mě to tlačilo pedál proti noze. Hladina brzdové kapaliny je v pořádku. Věděl by jste někdo co by to mohlo být. Děkuji všem za případné rady.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: NEBRZDÍ PAŠÍK

Příspěvek od M@ty »

Když teď konečně začalo mrznout tak může být voda resp. led v brzd. posilovači. Dál bych odstranil netěsnosti ve vedení podtlaku a vyčistil odtokové kanály a celý prostor pod akumulátorem a posilovačem.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

tjeff
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 11.08.2011 19:30

Re: NEBRZDÍ PAŠÍK

Příspěvek od tjeff »

Ahoj. Tak prostor okolo baterie a posilovače je suchý a voda odtéká v pořádku pryč. O to se starám několikrát za rok. Co se týče podtlaku , tak ten je v pořádku, zkontrolováno. Takže to vypadá na posilovač nebo hlavní brzdový válec. Jinak nakonec jsem dal auto do servisu. Takže uvidím zítra co mě řeknou v čem je problém. Na diagnostice to taky nic neukázalo. No uvidím, ale jinak díky za radu.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NEBRZDÍ PAŠÍK

Příspěvek od xerxes »

stalo se mi že jsem měl vodu v brzdovým válci a dělalo to samé tak nejspíš tam bude problém

tjeff
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 11.08.2011 19:30

Re: NEBRZDÍ PAŠÍK

Příspěvek od tjeff »

Kdyby to byla voda, byla by to nejlepší varianta, ale uvidím zítra během dne co mě řeknou. Pokud by to byl hlavní brzdový válec, tak to bych si vyměnil sám bez problému, ale posilovač má uchycení pod palubkou a do toho bych nešel.

tjeff
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 11.08.2011 19:30

Re: NEBRZDÍ PAŠÍK

Příspěvek od tjeff »

Tak závada zjištěna a opravena. Došlo na výměnu posilovače brzd, který byl totálně v čudu. Talže pašík už zase brzdí a lépe jak před tím. :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NEBRZDÍ PAŠÍK

Příspěvek od xerxes »

no vidiš to :good:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“