ABS,ESP, svítí, vrká

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

ABS,ESP, svítí, vrká

Příspěvek od seabees »

Ahoj,
poslední dobou se mi sporadicky během jízdy rozsvítí kontrolka ABS a ESP. Když šlápnu prudce na pedál tak befunguje ABS a kola jdou do smyku. Pak si to zhasne kdy chce. Buď ještě ten den nebo druhý. Někdy, taky sporadicky kontrolky jsou zhaslé ale při dobržďování cítím v pedálu vrkání jako když se sepne ABS. Diagnostika ani v jednom případě nic nenajde. Včera se mi poprvé stalo když jsem stál z prudkého kopce čumákem dolů že byl úplně tvrdý pedál. Na rovině ale změkl a pak už to neudělalo. Napadá vás něco? Po čem jít? Nerad bych zahučel někam do škarpy v lepším případě. Díky

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: ABS,ESP, svítí, vrká

Příspěvek od majrek001 »

co to je za motor? pokud je to PDčko a tvrdne ti pedál tak zkontroluj přírubu na tandemu co vede do posilovače brzd jestli není vyvyklaná a případně průchodku do mezistěny.

diagnostika kontrola abs čidel jestli ukazují stejnou hodnotu, když jedeš rovně
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: ABS,ESP, svítí, vrká

Příspěvek od seabees »

1,9 96kW 01 rok, Tu přírubu myslíš hadičku co je zapíchnutá do posilovače a vede někam k motoru? Tu hodnotu nezjistím, já mám diagnostiku jen takovou tu co umí najít chybový kody. Jestli se tomu dá říkat diagnostika :-)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: ABS,ESP, svítí, vrká

Příspěvek od majrek001 »

to je co za diagnostiku? tak hold zajet za někým kdo ti to zkontroluje

ano hadice od tandemového čerpadla vede do přes mezi stěnu - klasika je vyviklaná příruba na tandemu a pak průchodka mezi stěnou tam je spoj - nejlepší je dát plechový sponky před tu průchodku z obou stran
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: ABS,ESP, svítí, vrká

Příspěvek od seabees »

Kouknu na to. To by ale neřešilo problém s tím ABS a ESP, nebo jo?

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: ABS,ESP, svítí, vrká

Příspěvek od seabees »

Tak vag ukazuje chybu na pravém předním snímači. Za jízdy ukazuje občas stejnou hodnotu jako ostatní čidla a občas nesmysl. Občas se za jízdy stane že se od vagu odpojí i jednotka ABS. Je to tedy jen třeba špinavé čidlo, případně poškozené nebo je chyba u té kostky ABS? Chybu celé kostky to neukáže.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: ABS,ESP, svítí, vrká

Příspěvek od majrek001 »

to bude vadné čidlo/kroužek/kabeláž

jednotka se odpojí nad 30km/h myslím
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: ABS,ESP, svítí, vrká

Příspěvek od seabees »

ok, kouknu na to snad o víkendu když se zadaří. Nějaká finta jak to čidlo vytáhnout z těhlice? Kdysi jsem se o to pokoušel a jak to drží ta klec tak žádná sláva. A druhá otázka. Když budu kupovat nový, je rozdíl mezi levou a pravou stranou a třeba víc druhů podle roku?

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: ABS,ESP, svítí, vrká

Příspěvek od M@ty »

Vytažení čidla z měděné klece v těhlici se povede jak kdy. Já třeba vytáhnul originál původní čidlo v pohodě, jiný musel jít cestou totální destrukce. Chce to dobrý uvolňování sprej a pomohl jsem si tuším plochým 22mm klíčem (přesný rozměr si nepamatuju). Postupně jsem původní čidlo rozhýbal do krutu a poté vyviklal ven.

Odpověď na tvou další otázku je že čidlo nemá stranové provedení, je stejné na levou i pravou stranu a rok výroby.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: ABS,ESP, svítí, vrká

Příspěvek od seabees »

Díky za tip jak to vytáhnou, ale nepomohlo to. Budu muset použít donucovacích prostředků. Ale nejdřív musím sehnat jiné. Čidlem v pohodě hýbu do strany ale vytáhnou nejde.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“