Za tepla nebrzdí

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Spajwer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 28.07.2016 09:29

Za tepla nebrzdí

Příspěvek od Spajwer »

Zdarec, mam divnej problém. Denně jezdím 20km do práce a 20 z prace. Jednou sem jel zajíždkou a po cca 50km passat prestal dobre brzdit. Ale tak nějak ještě brzdil, rikal sem si OK zitra po praci na to kouknu, ale druhej den to bylo v pohodě.
ted už je tomu asi 14 dní a opět sem jel pres 50km a passat prestal postupně brzdit prakticky uplně.
Šlápnu na brzdový pedál, passat trošku začne brzdit ale pak se mi pedál začne propadat až na podlahu a když na něj vší silou šlápnu, brzdí jen pravé přední kolo. Kapalina se neztrácí.

Nějaká rada jak vyloučit co to není a zjistit co to je? Až dnes večer pojedu domu tak si myslim že to zas brzdit bude...
Muže být jen naprosto v háji brzdová kapalina?

Nesetkal se s tím už někdo?
Jo a ještě jedna věc, když silněji mačkám pedál, ozývá jí se odnekud takový křupavý praskající zvuky, jako by se někde protáčela nějaká pružinka :D

Díky

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Za tepla nebrzdí

Příspěvek od M@ty »

Nebudu věštec ale chtělo by to zjistit celkový stav. Tj. stav kotoučů, desek, hybnost pístků a vodících kolíků třmenů, hybnost brzd. desek v zámku třmenu, těsnost podtlakového vedení. Velký problém může být i výrobce kotoučů a především obložení desek. Pokud neznáš ani stáří brzdové kapaliny tak tu jen strácím čas... :zzz:
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Spajwer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 28.07.2016 09:29

Re: Za tepla nebrzdí

Příspěvek od Spajwer »

Tak zas nejsem debil. Kotouče a desky i kolíky všude pul roku staré a v pořádku, pístky v pořádku, kapalina nikde nutíká. Nemá to závislot na četnosti intenzitě brždění. začne to dělat až když se motor se všim okolo opravdu dobře prohřeje. Jak auto vystydne, začně to zas brzdit dobře.

Když sem dojel, dal sem ruku na kotouče i třmeny a byli vlažný.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Za tepla nebrzdí

Příspěvek od majkl1 »

Jak prošlápneš pedál, tak mi logicky vychází, že by problém mohl být v hlavním válci.
Mě to nebrzdilo vůbec jednou poté, co jsem sjel v zimě do příkopu a motor jsem vypnul a přitom stál natvrdo na brzdě s aktivním ESP. Nevím proč, ale až do nastartování byl pedál úplně mrtvej (musel jsem ho nadzvedávat rukou). Takže ještě možná by mohl být problém v kostce ABS. Celkově tyhle neřesti, co se projevují jen hodně sporadicky se blbě hledaj. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Spajwer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 28.07.2016 09:29

Re: Za tepla nebrzdí

Příspěvek od Spajwer »

No zkusím ten hlavní brzdový válec. Ale nevím jak na odvzdušnění ABSka... teda vím jak na to ale nemam na to nástroje. Dotaz, když vyměnim válec, povede se mi brzdy odvzdušnit brzdy aspon tak nějak abych dojel někam kde maj diagnostiku a odvzdušní mi ABS?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Za tepla nebrzdí

Příspěvek od xerxes »

pokud ovzdušniš system mimo abs tak dojedeš neboj ale dej pozor pedal se bude propadat

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“