Snížení Pašíka - ano nebo ne?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení Pašíka - ano nebo ne?

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

Já teda nevim jak vy ste spokojený s jízdníma vlastnostma Passatů, ale já sem furt nechápal, kdo a proč si stěžuje a proč v testech vycházej tak špatně. Pak sem zjistil, že sem celou dobu jezdil se sníženejma tvrdšíma pružinama a tlumičema a že normál auto se chová naprosto jinak... Mam tady B5.5 2.8 V6 4 motion a jede dobře, sedí hůř jak moje snížená TDI 1998. Ale, co sem teď zažil se sériovým B5.5 2004 96kW TDI to sem nepochopil. Na cestě se chová normálně a pohodlně, ale při nějakým větším hupu je to naprostá katastrofa a už chápu, proč majitel (manžel ségry) říká: OLD MAN´S CAR.. Fakt humus.. Hned bych snížil a strčil pružiny s progresivní charakteristikou a tvrdší tlumiče a větší kola. Pak je to paráda. Jinak humus.. Je mi jasný, že se tady zvedne vlna odporu, ale mně to přišlo i s tim sníženim komfortní, nikde sem nedrhnul a s 18" kolama sem se vešel i nad chodník. A když sem teď jel se sériovkou na 15", tak tohle chování auta bych nechtěl ani zadarmo.. Připomínám, že se jedná o 2004 B5.5 nebouraná, kupovaná nová, naj 100 000km a čepy nemlátěj... Toť můj názor.

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: Snížení Pašíka - ano nebo ne?

Příspěvek od DMS »

Cyp_the_trestacz píše:Já teda nevim jak vy ste spokojený s jízdníma vlastnostma Passatů, ale já sem furt nechápal, kdo a proč si stěžuje a proč v testech vycházej tak špatně. Pak sem zjistil, že sem celou dobu jezdil se sníženejma tvrdšíma pružinama a tlumičema a že normál auto se chová naprosto jinak... Mam tady B5.5 2.8 V6 4 motion a jede dobře, sedí hůř jak moje snížená TDI 1998. Ale, co sem teď zažil se sériovým B5.5 2004 96kW TDI to sem nepochopil. Na cestě se chová normálně a pohodlně, ale při nějakým větším hupu je to naprostá katastrofa a už chápu, proč majitel (manžel ségry) říká: OLD MAN´S CAR.. Fakt humus.. Hned bych snížil a strčil pružiny s progresivní charakteristikou a tvrdší tlumiče a větší kola. Pak je to paráda. Jinak humus.. Je mi jasný, že se tady zvedne vlna odporu, ale mně to přišlo i s tim sníženim komfortní, nikde sem nedrhnul a s 18" kolama sem se vešel i nad chodník. A když sem teď jel se sériovkou na 15", tak tohle chování auta bych nechtěl ani zadarmo.. Připomínám, že se jedná o 2004 B5.5 nebouraná, kupovaná nová, naj 100 000km a čepy nemlátěj... Toť můj názor.
a o kolik jsi to měl snížený ? Ono kdyby existovalo něco jen o 2 cm,tak možná,jinak mi to připadá moc a u nás na chodníku bych při -5 cm asi pěkně škrtal. Mě se jízdní vlastnosti zlepšily, když jsem dal 17" a širší kola 7,5" s tlumiči Bilstein, péra zůstaly série.

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení Pašíka - ano nebo ne?

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

Když jsem dal -35mm všude, tak ten zadek byl moc nízko. Takže šel -35 předek a -25 zadek.. Super. S kolama 18" a nesníženej vypadal jak offroad.. Takhle vypadal normálně.

Ale vážně mi nejde do hlavy to sériový TDIčko. Letěl jsem po okruhu od Zličína na Letiště a tam je pár hupů... S mym pašíkem sem ani nevěděl, že tam jsou. BMW, kterým teď jezdím to samý a tenhle???? Tenhle mě málem poslal do svodidel jakej výskok to udělalo.. Brrr, sem měl staženou pr**l..

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: Snížení Pašíka - ano nebo ne?

Příspěvek od DMS »

Cyp_the_trestacz píše:Když jsem dal -35mm všude, tak ten zadek byl moc nízko. Takže šel -35 předek a -25 zadek.. Super. S kolama 18" a nesníženej vypadal jak offroad.. Takhle vypadal normálně.

Ale vážně mi nejde do hlavy to sériový TDIčko. Letěl jsem po okruhu od Zličína na Letiště a tam je pár hupů... S mym pašíkem sem ani nevěděl, že tam jsou. BMW, kterým teď jezdím to samý a tenhle???? Tenhle mě málem poslal do svodidel jakej výskok to udělalo.. Brrr, sem měl staženou pr**l..
a co jsi měl za pružiny,že šly i jen na -25mm ? Ten výskok taky nechápu, mě drží jak přibitý a snížený nic nemám.

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení Pašíka - ano nebo ne?

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

Pod zadní sem nechal vysoustružit nástavec 1cm s kuželem pro silentblok..

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: Snížení Pašíka - ano nebo ne?

Příspěvek od DMS »

Cyp_the_trestacz píše:Pod zadní sem nechal vysoustružit nástavec 1cm s kuželem pro silentblok..
ach sóó

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení Pašíka - ano nebo ne?

Příspěvek od Currahee »

Jo tak něco takového jsem taky pocítil. Ve 190 na dálnici z Mníšku jsem v jedné mírné zatáčce málem vycestoval. To jsem měl ještě 195/65/15 kola. Teď mám jenom origo 205/55/16 a auto sedí jak na kolejích. Dost to ztvrdlo a pral jsem se s řízením než jsem si zvykl. Každopádně už jen tak malá změna se výrazně projevila na jízdních vlastnostech :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení Pašíka - ano nebo ne?

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

Currahee píše:Jo tak něco takového jsem taky pocítil. Ve 190 na dálnici z Mníšku jsem v jedné mírné zatáčce málem vycestoval. To jsem měl ještě 195/65/15 kola. Teď mám jenom origo 205/55/16 a auto sedí jak na kolejích. Dost to ztvrdlo a pral jsem se s řízením než jsem si zvykl. Každopádně už jen tak malá změna se výrazně projevila na jízdních vlastnostech :wink:
Máš B5, nebo B5.5? protože B5.5 má mnohem slabší posilovač než B5.. U tý je to možná až přehnaně snadný :-)

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení Pašíka - ano nebo ne?

Příspěvek od Currahee »

Cyp_the_trestacz píše:
Currahee píše:Jo tak něco takového jsem taky pocítil. Ve 190 na dálnici z Mníšku jsem v jedné mírné zatáčce málem vycestoval. To jsem měl ještě 195/65/15 kola. Teď mám jenom origo 205/55/16 a auto sedí jak na kolejích. Dost to ztvrdlo a pral jsem se s řízením než jsem si zvykl. Každopádně už jen tak malá změna se výrazně projevila na jízdních vlastnostech :wink:
Máš B5, nebo B5.5? protože B5.5 má mnohem slabší posilovač než B5.. U tý je to možná až přehnaně snadný :-)
Mám B5.5 8)
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
kilo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hořice

Re: Snížení Pašíka - ano nebo ne?

Příspěvek od kilo »

Já mám B 5.5 1.9 TDI tiptornic kombi podvozes sníženej o 35 mm v předu i vzadu na pneu 215/45/17 v zatáčkách super jsem zvyklej jezdit ze závoďáka z vostra a fakt to sedí i na nerovnostech , teď uvidím chystám zimáky 195/65/15 tak uvidím ale asi bud umít problém.

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení Pašíka - ano nebo ne?

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

Tak to je pak jasný, že je řízení tvrdý.. VOno samo o sobě je celkem dost.. Mně to na B5 ztvrdlo pro změnu příjemně.. Neni to jak kus hovna, ale ani tuhý.. :-D

Uživatelský avatar
thoomass
Profík
Profík
Příspěvky: 909
Registrován: 25.09.2007 14:42
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení Pašíka - ano nebo ne?

Příspěvek od thoomass »

Cyp_the_trestacz píše:Když jsem dal -35mm všude, tak ten zadek byl moc nízko. Takže šel -35 předek a -25 zadek.. Super. S kolama 18" a nesníženej vypadal jak offroad.. Takhle vypadal normálně.

Ale vážně mi nejde do hlavy to sériový TDIčko. Letěl jsem po okruhu od Zličína na Letiště a tam je pár hupů... S mym pašíkem sem ani nevěděl, že tam jsou. BMW, kterým teď jezdím to samý a tenhle???? Tenhle mě málem poslal do svodidel jakej výskok to udělalo.. Brrr, sem měl staženou pr**l..

Jaký si použil tlumiče a jaký pružiny?????

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení Pašíka - ano nebo ne?

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

thoomass píše:
Cyp_the_trestacz píše:Když jsem dal -35mm všude, tak ten zadek byl moc nízko. Takže šel -35 předek a -25 zadek.. Super. S kolama 18" a nesníženej vypadal jak offroad.. Takhle vypadal normálně.

Ale vážně mi nejde do hlavy to sériový TDIčko. Letěl jsem po okruhu od Zličína na Letiště a tam je pár hupů... S mym pašíkem sem ani nevěděl, že tam jsou. BMW, kterým teď jezdím to samý a tenhle???? Tenhle mě málem poslal do svodidel jakej výskok to udělalo.. Brrr, sem měl staženou pr**l..

Jaký si použil tlumiče a jaký pružiny?????
Nejdřív šly pružiny Weitec a perfektně to stačilo. Do města ideál.. I tak to ztvrdne, ale komplet se změní charakteristika tlumení.. Hlavně musej mit na začátku a na konci hustější závit.. Pak je to balada..

Pak jsem dal Bilstein tlumiče a je to tvrdší o kousek, ale furt dobrý. Pokud někdo jezdí hlavně po městě, stačej fakt ty pružiny.
Přílohy
Takhle vypadal před snížením
Takhle vypadal před snížením
DSCF2154_resize.JPG
DSCF2157_resize.JPG

Uživatelský avatar
kvasky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chotěboř, Praha

Re: Snížení Pašíka - ano nebo ne?

Příspěvek od kvasky »

2 Cyp_the_trestacz: prosím tě nemáš někde výkres nebo schéma tý podložky? Chci zadek taky zvýšit alespoň o 1,5cm

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení Pašíka - ano nebo ne?

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

Bohužel nemám :-( Načrt sem to vruce a dal mu to na papíru, kterej se mi už pochopitelně nevrátil, ale jt to primitivni tvar.. Sundej pručinu, sundej silentblok a změř ten čudl, na kterým drží a máš skoro všechno potřebný.. Eště doporučuju na tu hliníkovou podložku nalepit tenkou vrstvičku z gumy, nebo třeba jenom kolem dokola čtverečky z rozříznutý duše.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“