Pneumatiky

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
kubrtik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Pneumatiky

Příspěvek od kubrtik »

Jak to vidíte s přezouváním pneumatik? Je už čas nebo ještě počkat? Je tady nějaký počasář?

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneumatiky

Příspěvek od noxicek »

Ja uz bych rozhodne prezul. Nocni a ranni teploty jsou (tedy asponu nas - Třinec) kolem 0 a letni guma je uz pri techto teplotach dosti ztvrdlá. Já dnes kupoval gumy a o víkendu měním.

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pneumatiky

Příspěvek od pepanos »

Já mám už 14dní přezuto.Ale jezdím pracovně hodně v noci,nebo spíš brzo ráno po celý republice.Tak abych měl klid :wink: :).To záleží kde a kdy jezdíš.

Uživatelský avatar
kubrtik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Re: Pneumatiky

Příspěvek od kubrtik »

Jezdím podle potřeby, někdy v noci a někdy přes den. Řekl bych, ale že jistota to asi vyhraje než čekat na stálé chladné počasí.

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneumatiky

Příspěvek od teekey »

ja taky jezdim hodne a nejcasteji rano (4-6h) a vecer, nicmene dokud se pres den drzi teploty nad 10˚C tak to pro me nema moc smysl (ikdyz rano jsou u nuly). Minulou sezonu jsem odjel na letnakach snad i pulku ledna bez problemu. Letos podle teplot pocitam tak listopad-prosinec na prezuti ;-)
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Pneumatiky

Příspěvek od pasat »

Taky jsem ještě nepřezul. Dokud není trvale pod 10°C... :-)

poids
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 27.09.2007 11:26

Re: Pneumatiky

Příspěvek od poids »

moc nejezdím takže je na přezutí jěště čas a navíc alu kola slušej autu víc než plechy s poklicema.

marecekg
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Wendryně

Re: Pneumatiky

Příspěvek od marecekg »

Nepřezul ikdyž hlasi sněženi i v nižinách tak uvidime, zimni mam připravene na diskach v garaži, nechapu jak někteři čekaji až nastane kalamita a pak čekaji fronty před pneuservisem,..

Uživatelský avatar
Santiago
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1878
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pneumatiky

Příspěvek od Santiago »

taky ještě počkám
last train to universe :bot:

Uživatelský avatar
mysacek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martinique

Re: Pneumatiky

Příspěvek od mysacek »

mam pripraveny zimaky v garazi - jsou na alu, takze vzhled moc neutrpi, ale letnaky mam 225/45 R17 Eagle - na tom se v zime moc jezdit nada. Navic mam s tema zimakama tak o 0,4 l/100km nizsi spotrebu, takze prezouvam asi o vikendu... Potrebuju je dorychtovat a potom koupim novy, az se pojede na hory, tak at to drzi :oops:

Uživatelský avatar
MartyB5
Člen klubu
Příspěvky: 1605
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dehtáry
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneumatiky

Příspěvek od MartyB5 »

Zatím to má ještě čas

Uživatelský avatar
Suny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pneumatiky

Příspěvek od Suny »

Jen blbněte. Já teď honím zimní gumy abych konečně přezul. Ono se může zdát, že o nic nejde. Ale stačí vteřina a je to všechno jinak. Prostě letňáky jsou teď tak maximálně na okrasu či aby nebyl ráfek prázdný. Borce s letníma co letí zatáčkou rovně jsem už párkrát potkal a všichni se hrozně divili, že prej v červnu jim to tady drželo jak přibitý. Sice je ve 3 odpoledne i 16°C, ale ráno a večer to padá kolem 5°C a to už jsou letňáky tvrdý a nedrží pořádně na silnici. Tedy pokud někomu nestojí vlastní auto za těch pár tisíc co stojí nový tak alespoň myslete na ty druhý co to můžou odskákat s váma.

Uživatelský avatar
SpeedyJ
Pilot
Pilot
Příspěvky: 720
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pneumatiky

Příspěvek od SpeedyJ »

cekam, kdyz vyjizdim do prace tak uz je teplo a vecer taky, nebudu prezouvat jak trotl loni, chvili zima pak zase teplo, ze zimaky pekne ubyvaly, ale nemam problem si behem par minut zimni kola nandat, treba kdyz napadne uz snih :)
Opravuji Climatronic Golf 3/4, Passat B3/4/5,T4, Sharan ... (možnost starších dílů)

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneumatiky

Příspěvek od teekey »

Suny, co tim myslis? Podle tebe jako kdyz nekdo ma zimaky, tak ostatni neohrozuje? Spis to vypada, ze jsi podlehl propagande o zimnich pneu, ktera docela frcela minulou zimu a urcite se bude predtrasat i letos. Lidi co neznaji sve auto a nebo neumi jezdit, jsou nebezpecni i v prave poledne ve 12h 12.7.! :evil: Zimaky maji sve opodstatneni, ale to jedine to neni :lol:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
malejpeta
Pilot
Pilot
Příspěvky: 743
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ltm,Tp,Rce,Ter

Re: Pneumatiky

Příspěvek od malejpeta »

šetřim na osmnácky tak jsem jezdil na zimákách celý léto a zimu ještě zvládnu.zmizely mi jen 2mm vzorku tak jsem moc neprodělal

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“