Letní pneu, elektrony, ...

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
vwbora
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kousek od Plzne

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od vwbora »

karelretik píše:tak to mám dost....já řeším jestli tam mám dát 16 a tady se řešej 18...:-))
já osobně si myslím že na naše silnice 15 a plech...aby to bylo co nejměkčí.....to je můj názor....jak to jede na těch 16?je to tvrdší?


Podle me je 15ka na tvuj motor fakt mala guma.16 idealni stav,17 masirka

Uživatelský avatar
trip3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Auspitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od trip3 »

vwbora píše:
karelretik píše:tak to mám dost....já řeším jestli tam mám dát 16 a tady se řešej 18...:-))
já osobně si myslím že na naše silnice 15 a plech...aby to bylo co nejměkčí.....to je můj názor....jak to jede na těch 16?je to tvrdší?


Podle me je 15ka na tvuj motor fakt mala guma.16 idealni stav,17 masirka
podle me, pokud tam nemas nejaky V8, nevazi ti auto pres dve tuny nebo s tim nelitas nekde na okruhu, tak kupovat kola podle motoru je zbytecnost. Ja litam na 16 v lete, jednu dobu sem premyslel i o 15 na leto, ale pak sem to videl a zustavam u 16. Samozrejme se mi libi 17 i 18, jenze uz na 16 docela poznas nerovnosti (vyjety koleje) na silnici a pokud chces pohodovou jizdu bez toho aby si musel zapasit s volantem, tak urcite 15, ale 16 se jeste da vydrzet. Nevim jak u 17 a vys... nikdy sem je nemel.... klubaci piste jak se jezdi na 17 a vys. mozna bych sel do 17, kdyby to nebyla velka zmena k horsimu.

Uživatelský avatar
PPetr
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od PPetr »

Poradte, potřebuju na pašíka koupit nové pneu a váhám mezi Bridgestone ER300 a Conti Premium 2 popř Sport contact 2. Je to v rozměru 205/55/16. Jsou na netu za celkem dobrý prachy.
Který byste brali vy? Je to jenom 1,9ka ve 4kole. Moc díky za pomoc a za vaše názory.
ubytování v Praze: ZDE

Uživatelský avatar
Adham
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2735
Registrován: 30.12.2007 13:33
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od Adham »

trip3 píše:
vwbora píše:

Podle me je 15ka na tvuj motor fakt mala guma.16 idealni stav,17 masirka
podle me, pokud tam nemas nejaky V8, nevazi ti auto pres dve tuny nebo s tim nelitas nekde na okruhu, tak kupovat kola podle motoru je zbytecnost. Ja litam na 16 v lete, jednu dobu sem premyslel i o 15 na leto, ale pak sem to videl a zustavam u 16. Samozrejme se mi libi 17 i 18, jenze uz na 16 docela poznas nerovnosti (vyjety koleje) na silnici a pokud chces pohodovou jizdu bez toho aby si musel zapasit s volantem, tak urcite 15, ale 16 se jeste da vydrzet. Nevim jak u 17 a vys... nikdy sem je nemel.... klubaci piste jak se jezdi na 17 a vys. mozna bych sel do 17, kdyby to nebyla velka zmena k horsimu.
mám 18ky 225/40,podvozek KW varianta 2 nebo 3 (teď si nejsem jistý)....skoro maximálně snížené(kryt motoru 6.5cm od země)...nikde neškrtám,na hrbolatém povrchu je auto trochu neklidné,ale na rovině to sedí perfektně....v zatáčkách ještě víc :D
spotřeba se lehce zvedla (oproti zimním 195/65 R15)....a na výkonu to o něco ubralu(jdu brzo na chip :twisted: )
Obrázek

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od molczik »

trip3 píše:
vwbora píše:

Podle me je 15ka na tvuj motor fakt mala guma.16 idealni stav,17 masirka
podle me, pokud tam nemas nejaky V8, nevazi ti auto pres dve tuny nebo s tim nelitas nekde na okruhu, tak kupovat kola podle motoru je zbytecnost. Ja litam na 16 v lete, jednu dobu sem premyslel i o 15 na leto, ale pak sem to videl a zustavam u 16. Samozrejme se mi libi 17 i 18, jenze uz na 16 docela poznas nerovnosti (vyjety koleje) na silnici a pokud chces pohodovou jizdu bez toho aby si musel zapasit s volantem, tak urcite 15, ale 16 se jeste da vydrzet. Nevim jak u 17 a vys... nikdy sem je nemel.... klubaci piste jak se jezdi na 17 a vys. mozna bych sel do 17, kdyby to nebyla velka zmena k horsimu.
Včera jsem jel s 3 roky starym Passatem na 17 palcích po Praze (po "tankodromu" na Letné) a opět jsem se utvrdil v tom, že pro český podmínky jsou 16" asi fakt maximum. Ten Passat je ukrutná loď ale na té Letné jsem byl vytřesenej i v něm.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od molczik »

PPetr píše:Poradte, potřebuju na pašíka koupit nové pneu a váhám mezi Bridgestone ER300 a Conti Premium 2 popř Sport contact 2. Je to v rozměru 205/55/16. Jsou na netu za celkem dobrý prachy.
Který byste brali vy? Je to jenom 1,9ka ve 4kole. Moc díky za pomoc a za vaše názory.
Sport Contact 2 bych nebral. Hodně rychle se sjíždějí. Rozmýšlel bych se mezi ER300 a PremiumContact 2 a nakonec bych si vybral ty Bridgestony. Ale jenom z důvodu, že se na nich jezdí F1, jinak jsou to obojí hodně dobrý gumy a těžko říct, která je lepší.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
ryba79
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrást
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od ryba79 »

pokud by někdo sháněl nová alu, tak mám docela slušnou nabídku všech možných velikostí, rozměrů a typů...vše nové, zabalené...

Uživatelský avatar
PPetr
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od PPetr »

molczik píše:
PPetr píše:Poradte, potřebuju na pašíka koupit nové pneu a váhám mezi Bridgestone ER300 a Conti Premium 2 popř Sport contact 2. Je to v rozměru 205/55/16. Jsou na netu za celkem dobrý prachy.
Který byste brali vy? Je to jenom 1,9ka ve 4kole. Moc díky za pomoc a za vaše názory.
Sport Contact 2 bych nebral. Hodně rychle se sjíždějí. Rozmýšlel bych se mezi ER300 a PremiumContact 2 a nakonec bych si vybral ty Bridgestony. Ale jenom z důvodu, že se na nich jezdí F1, jinak jsou to obojí hodně dobrý gumy a těžko říct, která je lepší.
Tak jsem dneska objednal ty Bridgestony ER300, tak jsem zvědavej. Maji přijít koncem týdne. Až je hodim na auto, tak dám vedet. Jo a platil jsem je 1980,- ks vč DPH
ubytování v Praze: ZDE

Uživatelský avatar
Skullspiders
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 06.10.2007 20:29
Bydliště: Stříbro

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od Skullspiders »

Mám Passata B5 1.8i 20V DOHC kombi.

Nyní jsem obul na 235/45/17 Bridgestone Potenza 97W XXL- Vydrží opravdu velikou řadu kilometrů :D

Alu mám 17'' Origo VW 8palců (dodám i foto, jak se k tomu dostanu) ET 30

Nemá to chybu! I když je pravda, že v kolejích (obzvláště když pak je napršeno) a na kostkách je znát rozdíl.... Ale že bych se pral s volantem, to rozhodně neeee... chce to mít zkrátka v pořádku předek, pak vše sedí jak má!.... čepy, ramena, axiály......

:cowb: :cowb: :cowb:

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od Currahee »

A co říkáš tomu, že B5 měli výkonnější servo než se pak montovalo do B5.5 :?: :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od molczik »

Currahee píše:A co říkáš tomu, že B5 měli výkonnější servo než se pak montovalo do B5.5 :?: :wink:
To je fakt? I když je pravda, že teď jak jsem chvíli jezdil s B5.5 na těch 17palcích, tak při parkování jsem točil volantem oběma rukama.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od Currahee »

Na nějaké diskuzi se to probíralo, ale už je to docela dlouho. Prý je to fakt 8)
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

pittbull
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 409
Registrován: 16.01.2008 14:36
Bydliště: Jihlava

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od pittbull »

Tomasek1234 píše:Na B5,5 max 17" a nejlepe originaly :) Dezcenty jsou jak z lisovanyho alobalu :) Asi je brzo nabidnu k prodeji. 17/225 vypada na passatu pekne a jeste se na tom da i jezdit. Extremy jako 18" a 19" nad temi se jen usmivam :)
GIV 8,5 a 10 na 18 RH AB-TOPLINE
Passat 8,5 na 19 Porsche CUP

a 17 jsou dobrý tak na zimu :D :jok:
Přílohy
GOLF2.jpg
04092007309.jpg

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od molczik »

pittbull píše:
Tomasek1234 píše:Na B5,5 max 17" a nejlepe originaly :) Dezcenty jsou jak z lisovanyho alobalu :) Asi je brzo nabidnu k prodeji. 17/225 vypada na passatu pekne a jeste se na tom da i jezdit. Extremy jako 18" a 19" nad temi se jen usmivam :)
GIV 8,5 a 10 na 18 RH AB-TOPLINE
Passat 8,5 na 19 Porsche CUP

a 17 jsou dobrý tak na zimu :D :jok:
Golf dobrej ale ten Passat vypadá děsně. :wink:
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

pittbull
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 409
Registrován: 16.01.2008 14:36
Bydliště: Jihlava

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od pittbull »

molczik píše:
pittbull píše: GIV 8,5 a 10 na 18 RH AB-TOPLINE
Passat 8,5 na 19 Porsche CUP

a 17 jsou dobrý tak na zimu :D :jok:
Golf dobrej ale ten Passat vypadá děsně. :wink:
tak to je tvůj nazor! :gey:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“