Letní pneu, elektrony, ...

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od CentriFUGA »

Phoenixy z B5,5 dáš uplně v pohodě na B5. Sám jsem kupoval phoenixy od kluka co je měl na B5 !

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od PlusOne »

chalis píše:Aha, tak to možná bude problém. No věc se má takhle, nyní tam mám 205/55/16 ET38 a chtěl bych tam dát 225/45/17 ET37. Tak co, bude to v pohodě? Ty rozměry jsou pneu, co je přesně na discích z hlavy nevím...

Díky za rady
Bez hodnot disku se nedá přesně říct nic, hodnoty pneu jsou k hovnu.
Phoenixy se ale na B5ku bez problému vejdou, jak píše kolega nade mnou, ET vesměs nekontrolují ani na technické. Šířku a velikost ráfku samosebou ano.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

krrtek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 22.10.2013 11:33

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od krrtek »

Zdarec klubáci. Nyní jsem koupil originální kola BBS z Passatu W8 17x7,5 ET45 pneumatiky 225x45 budou sedět v pohodě na Passat V6 r.v. 2003 ?
A další dotaz se týká TP mám zapsané 17 ale šířku 7 a jiné ET 37 pneumatiky sedí 225x45 bude problém na technické nebo poldama.
Popřípadě dají se zapsat když to jsou originální kola.
VW Passat 2.8 V6 4Motion

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od CentriFUGA »

dle mých zkušeností na STK málokdy kontrolujou kola a když tak maximálně rozměr gum, že by sundaval kola a hledal tam ET a šířku ráfku to jsem ještě neviděl ...

Mraca
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 31.01.2009 13:34
Bydliště: Ustecky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od Mraca »

Ja mam presne opacnou zkusnenost. U nas kontroluji uplne vse a jakmile mas na aute neco co neni zapsano v TP, tak "adijee", tot ma zkusenost z STK. Rozhodne se to neda obecne pausalizovat...
VW Passat B5.5 Variant 4Motion 1.9TDi PD -Ex
VW Passat B7 Variant 2.0TDi CR DSG


Uživatelský avatar
Samik
Profík
Profík
Příspěvky: 942
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: českobudějovickoo :-)))
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od Samik »

Jen tak na okraj, mám v plánu trošku zkulturnit letní disky - přeci jen mají nějakej ten šrám.. Zatím sem pro origo barvu ale třebas někoho napadne nějaká zajímavější varianta... Což...??? :pleasantry:

Obrázek
Every day i see my dream - GII 1.8.T (200 PS) http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=37653" onclick="window.open(this.href);return false; - už je fuč...

VW Passat 3BG Kombi Highline 1.9 TDi PD 96 kW...

Evok
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 25.11.2007 13:00
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od Evok »

Na kolik foukáte 225/40/R18 ? V pneuservise mě tam narvali 3 atmosféry

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od CentriFUGA »

Já mám teda R17 225/45, a foukám 2,5 .. foukám na 2,5 i 15 195/65 R15 a dokonce i 175/60?/14 na služební fabii :-)

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od Mažňák »

chlapi a na kolik foukat 225/35 19 na 8.5x19 disku ??
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
musli
Člen klubu
Příspěvky: 175
Registrován: 05.07.2012 13:29
Bydliště: Opava, kousek od centra

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od musli »

Zdarec kolegové, je to momentálně mimo diskuzi, ale nebudu zakládat nové téma. Chtěl bych napsat mou objektivně subjektivní recenzi na pneu Nankang GreenSport ECO 2 RF v rozměru 225/45 R17 z obchodu nejevnejsipneu.cz za 1595,- Kč za kus (vyrobeny 4313). Dneska jsem absolvoval asi zatím nejdůkladnější jízdní test těchto pneu, trasa Opava - Karlovice přes Velké Heraltice, Bruntál a Světlou horu (pouze pro znalé těch krajů, pro zbytek jsou to řekněme výše položené cesty od Bruntálu do Karlovic, viz teplota...). Jízdní statistiky - spotřeba 6,1 l/100 km; 56 km; průměrná rychlost 65 km/h,; teplota venku od 2° - 4°C a celkem hustý déšť. Zezačátku jsem od gum nic moc nečekal, řekněme spíš nic než moc, ale s přibývajícími kilometry jsem začínal být velmi mile překvapen. Až jsem se trochu osmělil, tak jsem některé známé zatáčky celkem nekompromisně "řezal" a ESP mi do řízení ani jednou nezasáhlo a ani jsem nepocítil od volantu nebo zadku kousek nejistoty nebo uklouznutí. Na jedné táhlé rovině jsem letěl 140 a i v tom lijáku ani náznak aquaplaningu. Opravdu jsem byl velmi mile překvapen a můžu říct, že když nepojedu jak Fitipaldi tak ty gumy snesou opravdu hodně. Druhá otázka je, jak vydrží dlouhodobě, mám na nich najeto cca jen 350 km, což je hodně málo, ale tenhle "mokrý" test mě hodně zajímal. Na suchém asfaltu mi připadají trochu hlučnější, než Hankook V12 Evo co jsem měl na minulém G3, ale není to žádný extrém, při normálně zesíleném rádiu to nikdo nepozná, ale když je absolutní ticho v autě, tak jdou slyšet. Takže jestli někdo shání letní obuv za rozumnou cenu, za mě bych se těchto pneu nebál. Ano je to Čína, ale na běžné ježdění jsou podle mě naprosto dostačující jak na mokru, tak na suchu. Pokud má někdo jinou zkušenost, nekamenujte mě, ale chtěl jsem tady napsat mou aktuální reálnou zkušenost z provozu v celkem extrémních podmínkách pro letní pneu a byl jsem mile překvapen. Hodně šťastných kilometrů :thanks:
ex Golf III 1.9 TDi Variant 1Z, EGR off, Sprint 764
Golf IV 1.9 TDi PD 74 KW 4motion Variant ATD, EGR off + chip by TDifun 136 HP, 308 Nm

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od CentriFUGA »

Tvuj test je hezkej, ale zkoušel jao nouzové brzdění na mokru? To řekne mnohem vic než že si jel 140. Za mě jsem si koupil Continental. ContiSportContact 5 a to považuju za solidní gumy...ano jedna 17ka stoji 2600, ale zase ujedes na nich 30000km tak to neresim. Za bezpečnost mou a hlavně manželky která denně jezdí m8 to stoji. Toť muj názor, kterej taky nikomu nevnuxuju.

Uživatelský avatar
musli
Člen klubu
Příspěvky: 175
Registrován: 05.07.2012 13:29
Bydliště: Opava, kousek od centra

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od musli »

CentriFUGA píše:Tvuj test je hezkej, ale zkoušel jao nouzové brzdění na mokru? To řekne mnohem vic než že si jel 140. Za mě jsem si koupil Continental. ContiSportContact 5 a to považuju za solidní gumy...ano jedna 17ka stoji 2600, ale zase ujedes na nich 30000km tak to neresim. Za bezpečnost mou a hlavně manželky která denně jezdí m8 to stoji. Toť muj názor, kterej taky nikomu nevnuxuju.
Dobrá poznámka, jestli se ještě naskytnou takovéhle, nebo aspoň podobné podmínky, určitě zkusím i to krizové brzdění a napíšu info, na tenhle aspekt jsem opravdu zapomněl... Jinak to není myšleno tak, že bych ty pneu chtěl někomu nutit nebo je vychvalovat, to opravdu nemám zapotřebí, ale vím, že tady hodně lidí řeší, jaké pneu koupit pokud možno za rozumnou cenu a aby trochu fungovaly a koluje tady o těch čínách hodně mýtů, které podle mě někdy nejsou zcela založeny na pravdě. Tak jsem chtěl napsat mou reálnou zkušenost s konkrétním typem pneu, které mám na autě a nejsou dle ceny z těch nejlepších, aby třeba někdo další mohl přihlédnout k reálné recenzi a ne jen k těm mýtům. Samozřejmě Continentaly jsou naprosto jiná liga, zimní mám v předu Dunlop 4D WinterSport a v zadu Continental TS850 (v přijatelnějším rozměru 195/65 R15 :pleasantry: ), ale kdybych si chtěl koupit tyhle značky na letní rozměr, tak jsem trochu v úplně jiných cenových hladinách, respektive za sadu Nankang jsem dal 6500,- i s poštou, kdežto za sadu Continentalů bych dal 11500,- Kč a 5 tisíc je třeba pro mě celkem dost velký balík peněz, tak jsem šel cestou levných pneu z Číny a uvidíme, jak budu spokojen dlouhodobě. Autem jezdím převážně sám, ale jestli zjistím, že jízda na nich začíná být nebezpečná, budu muset kousnout těch 11500,- a koupit kvalitní pneu, ale taky to tady náležitě rozepíšu, ať někdo neudělá stejnou chybu jako já. Ale momentálně mi připadají tyhle pneu jako velice slušné v poměru cena/výkon. :drinks:
ex Golf III 1.9 TDi Variant 1Z, EGR off, Sprint 764
Golf IV 1.9 TDi PD 74 KW 4motion Variant ATD, EGR off + chip by TDifun 136 HP, 308 Nm

Uživatelský avatar
Adham
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2735
Registrován: 30.12.2007 13:33
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od Adham »

Já mám v rozměru 225/40 R18 vyzkoušeno několik gum:
Michelin Pilot Sport (2 různé typy) - oboje super za mokra i sucha
Continental ContiSportcontact 3 - super za mokra i sucha
Hankook Ventus V12 Evo - super za mokra i sucha
Dunlop SP Sport - spokojenost
Nexen N3000 - nebyly špatné, ale oproti těm (viz. výše) o stupeň horší
Rockstone F105 - za sucha to ještě šlo, ale za mokra vůbec nedržely. Měl jsem je na zadku a při dešti nebo mokrém asfaltu klouzaly jako svině. Serpentíny jsem při malé rychlosti jezdil bokem jako prd. NEDOPORUČUJU

Teď mám obuté 215/40 R18 ...
Continental ContiSportContact 2
Kumho Ecsta KU39

... ale jen chvíli, tak zatím není co hodnotit.

CentriFUGA - Ty Conti 5ky asi taky nejsou žádná výhra. Má je ''katsi'' v 18'' a ''Hanisz'' v 17'' a nadávali na ně.
Obrázek

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: Letní pneu, elektrony, ...

Příspěvek od Mažňák »

tak to já mám odskošené v225/40 18
Continental SportContact3 a super za sucha i mokra jak přibité !
Continental SportContant5 taky super ikdyž mě přijde že 3ky drželi líp aspon za sucha

a letos budu testovat v 225/35 19
Continental SportContact 5P

zvažoval jsem i Uniroyal rainsport3 ale conti je conti :D
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“