vase rady na pneu....

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
murphy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 24.12.2007 13:36
Bydliště: české budějovice

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od murphy »

mám pirelli p6000 mají za sebou 50.000km a jsem spokojen asi zase pujdu do pirellek

Uživatelský avatar
strong
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 18.05.2008 18:33
Bydliště: Znojvwo

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od strong »

tak jsem si obědnal 225-45 17 Bridgestone Potenza RE O50A , mají jedno z nejlepších hodnocení v testech od r.2006 v tomto rozměru ,a za dobrej peníz tak jsem zvědavej , :) Pirellky PZERO NERO , nejsou také špatný , zhruba na stejné urovni

Uživatelský avatar
malejpeta
Pilot
Pilot
Příspěvky: 743
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ltm,Tp,Rce,Ter

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od malejpeta »

tady je to samej pilot F1. měl jsem na autech mnoho značek pneu a nikdy jsem u nových pneu nezpozoroval žádný markantní
odlišnosti.pro normální jezděni mi to tohle řešit připadá zbytečný.prostě jakákoliv značková nová guma a ne olítaná mrdina z bouračky.to je můj názor 8O

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od Hudy »

Zdravím jsem tu nový,mám passata r.v.2003 a pneu na zadu 225/47/17 Bridgestone Blizzak LM25,to jsou zimní na doježdění a na předu 215/45/17 letní ale skoro sjeté Fulda Carat Excelero RF,ted chci koupit Yokohama C.drive co si o nich myslíte?(215/45/17).Díkec :)

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od molczik »

strong píše:tak jsem si obědnal 225-45 17 Bridgestone Potenza RE O50A , mají jedno z nejlepších hodnocení v testech od r.2006 v tomto rozměru ,a za dobrej peníz tak jsem zvědavej , :) Pirellky PZERO NERO , nejsou také špatný , zhruba na stejné urovni
Ty Pzero Nero se strašně rychle sjíždějí, na ty pozor.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od molczik »

malejpeta píše:tady je to samej pilot F1. měl jsem na autech mnoho značek pneu a nikdy jsem u nových pneu nezpozoroval žádný markantní
odlišnosti.pro normální jezděni mi to tohle řešit připadá zbytečný.prostě jakákoliv značková nová guma a ne olítaná mrdina z bouračky.to je můj názor 8O
Pro každýho znamená "normální ježdění" úplně něco jiného. A pokud nepoznáš rozdíl mezi jednotlivými dezény a směsi, tak buď je chyba v podvozku auta, nebo mezi volantem a sedačkou. Bez urážky. :wink: Neříkám, že je poznat vše, ale rozdíl mezi třeba Continental Sport Contact 3 a Continental Eco Contact je sakra poznat...a to jde v obou případech o "značkovou gumu".
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Prouza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 307
Registrován: 07.01.2008 12:55
Bydliště: Znojmo - Dyjákovičky

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od Prouza »

CHlapy kua! Nešetřete tam kde nemáte...tankujete v-powery a dáváte tam castrol a pak si chcete koupit Kleber z Kauflandu 8O
Pneu je to jediný co tě drží na silnici tak neblbněte pak sou havárky...A taky je blbost říkat já mám 225 za 1000kč a sedí to jak přibitý...zaprší a seš v pr....
Můžeš jezdit jako moje babička ale stejně se do nějakýho krizáku dostaneš a pak seš rát že máš třeba Pirelli P7 jako já...

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od šimek »

Prouza píše:CHlapy kua! Nešetřete tam kde nemáte...tankujete v-powery a dáváte tam castrol a pak si chcete koupit Kleber z Kauflandu 8O
Pneu je to jediný co tě drží na silnici tak neblbněte pak sou havárky...A taky je blbost říkat já mám 225 za 1000kč a sedí to jak přibitý...zaprší a seš v pr....
Můžeš jezdit jako moje babička ale stejně se do nějakýho krizáku dostaneš a pak seš rát že máš třeba Pirelli P7 jako já...
Moje řeč, narostý souhlas.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od molczik »

Prouza píše:CHlapy kua! Nešetřete tam kde nemáte...tankujete v-powery a dáváte tam castrol a pak si chcete koupit Kleber z Kauflandu 8O
Pneu je to jediný co tě drží na silnici tak neblbněte pak sou havárky...A taky je blbost říkat já mám 225 za 1000kč a sedí to jak přibitý...zaprší a seš v pr....
Můžeš jezdit jako moje babička ale stejně se do nějakýho krizáku dostaneš a pak seš rát že máš třeba Pirelli P7 jako já...
Souhlas!!!
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Meatfly
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 01.10.2007 09:56

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od Meatfly »

mirda01 píše:
molczik píše:Určitě asymetrický dezén a něco od Bridgestone, Michellin, Continental,... Tím nic nezkazíš. Jen na SportContact 2 od Continetalu mam hodně referencí, že se rychleji sjíždí. Možná ale, že teď poslední SportContact 3 už na tom bude líp.

Jo, to mohu potvrdit. Kolega si mi taky stěžoval, že mu mizí rychleji, ale zase docela slušně drží prý stopu.
Já mám SC2, ale že by se nějak enormně sjížděly... :?

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od standokan »

jo ja je mám také tak jsem zvědavej jak dlouho vydržej ale seděj supr jak na mokru tak na suchu
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
Duck
Profík
Profík
Příspěvky: 963
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od Duck »

Zajímavá debata, taky se pokusím přispět svou troškou 8) Pohybuju se už druhým rokem v prodeji gum, tak už jsem stihl něco málo odpozorovat :) Táááák základní pravidlo jak tady píše někdo výše, na gumách opravdu nešetřit :( Je to základ, a fakt se to vyplatí!! Co se týče měkosti CSC2 a CSC3 od continentalu, tak to mě dosti překvapuje. Neboť ba naopak tyhle řady pneumatik jsou dosti tvrdé a vydrží i tvrdší zacházení, napadá mě jedině jestli jste nevolily nižší hmotnostní index a máte třeba šestivál naftu v kombiku v automatu nebo tak ... tím se vysvětlovalo dřívější sjíždění gumy... měl jsem CSC2 na veruně, a fakt nesmrtelná guma... co se týče Dunlopek, tak můžu vřele Sport Maxx doporučit, je to parádní "měkčí" pneumatika, která úžasně drží na mokru, a na suchu taky, vychází z SP9000 což byly moc super gumy... je to ale bohužel Dunlop, tedy měkčí guma co se sjede rychleji ... Co se týče Bridgestonek, tak RE050 Potenzy, tam není co dodat, to je paní guma, ne nadarmo vyhrávala skoro všechny testy. poté se často objevuje ER300 ve standardních rozměrech 195/65, 205/55, atd. a to je výbornej poměr výkon cena.... Michelin, tam bych se nebál šáhnout vždy po té střední střídě, tedy u letních to je Primacy... jinak trošku mě u Michelinu mrzí že v "nižší" třídě kde byly výborný pneu ENERGY, je nyní nahradily Energy Saver který se trošku odvrátily od praktik michelinu a směřuje spíše ke zlepšení spotřeby atd... Goodyear, no jooo jak jste tady někdo psal o těch šípovejch F1 atd... opravdu jak se sníží vzorek na cca 80% tak guma mění totálně své vlastnosti :( Verdeistein, velká neznámá na našem trhu, ale "bombarďák" německých testů ADAC, tedy Sportrac 3, parádní gumy :) nooo to bylo jen takové nakousnutí, jestli máte někdo nějakej konkrétnější dotaz, rád odpovím když to budu vědět :lol:
http://www.vhmarket.cz
Internetový obchod pro Váš pohodlný život - Audio-Video, Bílá Technika, Zahrada, Dílna, Fashion, Hračky, Autodoplňky
Střešní nosiče, autoboxy a nosiče kol značek THULE, NEUMANN, HAKR, aj.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od šimek »

Duck píše:Zajímavá debata, taky se pokusím přispět svou troškou 8) Pohybuju se už druhým rokem v prodeji gum, tak už jsem stihl něco málo odpozorovat :) Táááák základní pravidlo jak tady píše někdo výše, na gumách opravdu nešetřit :( Je to základ, a fakt se to vyplatí!! Co se týče měkosti CSC2 a CSC3 od continentalu, tak to mě dosti překvapuje. Neboť ba naopak tyhle řady pneumatik jsou dosti tvrdé a vydrží i tvrdší zacházení, napadá mě jedině jestli jste nevolily nižší hmotnostní index a máte třeba šestivál naftu v kombiku v automatu nebo tak ... tím se vysvětlovalo dřívější sjíždění gumy... měl jsem CSC2 na veruně, a fakt nesmrtelná guma... co se týče Dunlopek, tak můžu vřele Sport Maxx doporučit, je to parádní "měkčí" pneumatika, která úžasně drží na mokru, a na suchu taky, vychází z SP9000 což byly moc super gumy... je to ale bohužel Dunlop, tedy měkčí guma co se sjede rychleji ... Co se týče Bridgestonek, tak RE050 Potenzy, tam není co dodat, to je paní guma, ne nadarmo vyhrávala skoro všechny testy. poté se často objevuje ER300 ve standardních rozměrech 195/65, 205/55, atd. a to je výbornej poměr výkon cena.... Michelin, tam bych se nebál šáhnout vždy po té střední střídě, tedy u letních to je Primacy... jinak trošku mě u Michelinu mrzí že v "nižší" třídě kde byly výborný pneu ENERGY, je nyní nahradily Energy Saver který se trošku odvrátily od praktik michelinu a směřuje spíše ke zlepšení spotřeby atd... Goodyear, no jooo jak jste tady někdo psal o těch šípovejch F1 atd... opravdu jak se sníží vzorek na cca 80% tak guma mění totálně své vlastnosti :( Verdeistein, velká neznámá na našem trhu, ale "bombarďák" německých testů ADAC, tedy Sportrac 3, parádní gumy :) nooo to bylo jen takové nakousnutí, jestli máte někdo nějakej konkrétnější dotaz, rád odpovím když to budu vědět :lol:
Myslím že něco takového bylo potřeba napsat, celkové srovnání... Určitě to pomůže vícero lidem při rozhodování.

Uživatelský avatar
strong
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 18.05.2008 18:33
Bydliště: Znojvwo

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od strong »

jaký mate zkušenosti z kupováním pneu přes internet , neprodávají nějaký ležáky , nebo druhou jakost , když je tam docela o dost příznivější cena o proti kamenným obchodům? :roll:

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od šimek »

strong píše:jaký mate zkušenosti z kupováním pneu přes internet , neprodávají nějaký ležáky , nebo druhou jakost , když je tam docela o dost příznivější cena o proti kamenným obchodům? :roll:
Co jsem vždycky objednával pneumatiky, tak nebyly starší 1/2 roku.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“