vase rady na pneu....

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
passat14
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 330
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nitra

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od passat14 »

len problem bude v tom,ze tie GoodYear Eagle F1 Asymmetric nie su v rozmere 205/55 R16,teda zatial ich nenasiel...

Uživatelský avatar
stakck
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 31.05.2008 10:44
Bydliště: sever

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od stakck »

Ja sem pred dvema tydny poridil Toyo Proxes 4 ... a spokojenost maximalni, utrhnout to nejde, nepovedlo se mi to ani na vode, coz nemuzu rict o puvodnich GY F1... i kdyz u tech zas nevim jak byly stary a nemely uz nic moc vzorek, mohla tam bejt tak pulka... :)

Uživatelský avatar
mirda01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 26.09.2007 13:42
Bydliště: České Budějovice

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od mirda01 »

Jo, to je možné. Nejmenší profilové číslo jenž dělají je 50 - např 235/50 ZR18. V tvém případě (16ti palec) bych teda asi sáhl po Bridgestone Potenza RE050A (cca 2.100.- Kč) nebo Dunlop SP Sport Maxx (cca 1.850,- Kč). Goodyear Eagle F1 vypadají sice hezky, slušně drží, ale jen do té doby, dokud je vzorek 100 %. Po půl roce se vzorkem 75% jsem to již nemohl udržet na silnici. Čekal jsem opravdu od toho značně víc. Stakck má pravdu.
VW Passat Variant 2.0 BI-TDI 4motion 176 kW R-Line full - aktuální
VW Passat Variant 3BG 1.9 TDI PD Highline 6-ti kvalt 4hrab - bejvávalo

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od standokan »

ted jsem kupoval v německu continentali a jsou o 20% levnější než na netu
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
mirda01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 26.09.2007 13:42
Bydliště: České Budějovice

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od mirda01 »

jo, to je docela možné. Gumy a i kola vycházejí jak v Německu, tak i třeba v Rakousku levněji. Ale když člověk narazí na nějakou pěknou slevu, tak pak to vychází téměř identicky. Nemluvě o problémech s reklamací.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od molczik »

Určitě asymetrický dezén a něco od Bridgestone, Michellin, Continental,... Tím nic nezkazíš. Jen na SportContact 2 od Continetalu mam hodně referencí, že se rychleji sjíždí. Možná ale, že teď poslední SportContact 3 už na tom bude líp.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
mirda01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 26.09.2007 13:42
Bydliště: České Budějovice

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od mirda01 »

molczik píše:Určitě asymetrický dezén a něco od Bridgestone, Michellin, Continental,... Tím nic nezkazíš. Jen na SportContact 2 od Continetalu mam hodně referencí, že se rychleji sjíždí. Možná ale, že teď poslední SportContact 3 už na tom bude líp.

Jo, to mohu potvrdit. Kolega si mi taky stěžoval, že mu mizí rychleji, ale zase docela slušně drží prý stopu.
VW Passat Variant 2.0 BI-TDI 4motion 176 kW R-Line full - aktuální
VW Passat Variant 3BG 1.9 TDI PD Highline 6-ti kvalt 4hrab - bejvávalo

streety
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 293
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od streety »

Přesně Sport Contact II se rychle sjíždí - nedoporučuji...
jinak já koupil kola s Michelin Pilot Primacy kde už bylo jen tak 3 mm a takové gumy jsem ještě nejel a to nemám důvod to říkat proto, že bych si je koupil za ranec... Na suchu super, ale to co jsem zažil na dešti a to nepršelo málo a vzorek téměř na vyhození,to mi bylo fakt překvapením...doporučuji

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od molczik »

streety píše:Přesně Sport Contact II se rychle sjíždí - nedoporučuji...
jinak já koupil kola s Michelin Pilot Primacy kde už bylo jen tak 3 mm a takové gumy jsem ještě nejel a to nemám důvod to říkat proto, že bych si je koupil za ranec... Na suchu super, ale to co jsem zažil na dešti a to nepršelo málo a vzorek téměř na vyhození,to mi bylo fakt překvapením...doporučuji
Pilot Primacy se už snad ani nevyrábí. Jeho nástupce je Michelin Primacy HP. Taky výborná guma s vyváženými vlastnostmi a s famózní výdrží. Jezdim je už druhou sezonu (a docel dost) a mam pocit, že ještě neubyly ani o kousek.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od vaha »

já mám pirelli P7 205/55 R16 V a pohoda,na mokru v kombinaci s 4motionem jsou velice dobrý :wink:

Uživatelský avatar
strong
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 18.05.2008 18:33
Bydliště: Znojvwo

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od strong »

Poradte , mám pneu 225-45 17 , Barum Bravuris 2, a vůbec nejsem spokojen co se týče hluku do interieru , a jednak se mě docela brzo sjeli , geometrii jsem samozřejmě dělal . Myslel jsem si že je to ložiskem ale není , nebo snad pětipaprskovýma elektronama, když dám zimní patnacky tak je tichota Jake máte zkušenosti s timto rozměrem letnich pneu na svých passatech a z jakou značkou :roll:

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od molczik »

strong píše:Poradte , mám pneu 225-45 17 , Barum Bravuris 2, a vůbec nejsem spokojen co se týče hluku do interieru , a jednak se mě docela brzo sjeli , geometrii jsem samozřejmě dělal . Myslel jsem si že je to ložiskem ale není , nebo snad pětipaprskovýma elektronama, když dám zimní patnacky tak je tichota Jake máte zkušenosti s timto rozměrem letnich pneu na svých passatech a z jakou značkou :roll:
U těchhle gum se nesmíš takovejm věcem divit. To jsou o dvě třídy horší gumy než ty o kterých se tady bavíme. :wink: Kup si nějaký pořádný (značkový), pokud možno nějakej novej model (rok 2005 a novější) a uvidíš, že to bude podstatně lepší.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od kelly01 »

Na Primacy mi po 12000km ubylo vpředu 1,5mm :D

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od ZALL »

Michelin Primacy HP 205 55 R16 mám na svém nově koupeném pašíkovi také (zatím jsem s ním najel 2000 km a opravdu dobré jízdní vlastnosti na mokru i suchu, před tím jsem jezdil s fordem a Dunlop SP sport 9000 byli horší na mokru ale tam jsem měl na posouzení 20 tkm) a už jsem jednu drbnul o šutr :( (smůla při otáčení v místě kde jsem to neznal). Tak teď na předek dám Dunlop SP 2000 E (abych doplnil do páru pneu z rezervy) a až to dojezdím tak asi znovu Michelin na všechna 4 kolečka, ale uvidíme, třeba bude v té době nějaká akce co ovlivní rozhodování :)
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od molczik »

ZALL píše:Michelin Primacy HP 205 55 R16 mám na svém nově koupeném pašíkovi také (zatím jsem s ním najel 2000 km a opravdu dobré jízdní vlastnosti na mokru i suchu, před tím jsem jezdil s fordem a Dunlop SP sport 9000 byli horší na mokru ale tam jsem měl na posouzení 20 tkm) a už jsem jednu drbnul o šutr :( (smůla při otáčení v místě kde jsem to neznal). Tak teď na předek dám Dunlop SP 2000 E (abych doplnil do páru pneu z rezervy) a až to dojezdím tak asi znovu Michelin na všechna 4 kolečka, ale uvidíme, třeba bude v té době nějaká akce co ovlivní rozhodování :)
SP 2000 E mám na zadku. Slušná guma, ale už má svůj věk.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“