Syncro vs 4motion

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Syncro vs 4motion

Příspěvek od ameron »

HanzDj píše:ja nemam 4motion ale bracha syncro B5 81kw a nez to mel nacipovane tak to pri rozjezdu pisklo a ted kdyz tam ma cca 96kw tak to jde jeste lip :wink:
Mne to piskne len ked sa rozbieham z krizovatky do prava alebo do lava s vytocenimi kolesami z miesta a aj to mozno len kvoli preklzu kolies v obluku. Inak na asfalte nic nepreklzne a ani na polnej ceste do kopca k chalupe nic nepreklzuje. To by som musel dat na volnobeh poriadne otacky a potom palit spojku co nie je moj styl :pila:. Mimochodom ja som s tym tak spokojny, lebo predsa 4x4 sa nekupuje aby kolesa preklzovali ako pri predokolkach kde sa nalozeny do kopca ani nepohnes ale prave kvoli opaku.

Uživatelský avatar
HanzDj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 25.12.2007 12:51

Re: Syncro vs 4motion

Příspěvek od HanzDj »

jk4825 píše:Tak já jsem nedonutil na asfaltu k protočení kol ani 193koníků s 2.8 V6 Syncro... :wink:

Teda při normálním, razantnějším rozjezdu. Nicméně dát tomu plyn na podlahu a pustit bleskově spojku, tak by si to možná i zahvízdalo...No a pak bych si taky mohl hvízdnout já nad opravou, až bych někde něco zkur..l :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jak pise ameron, piskne to kdyz mas kola v rejdu a rozjizdis se. to neni hrabani spis jen takovi pisknuti. takze to jde :wink:
DÍLY SE SLEVOU 30%+
Diagnostika VW-group

Uživatelský avatar
jk4825
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 432
Registrován: 15.03.2009 21:03
Bydliště: Vysočina

Re: Syncro vs 4motion

Příspěvek od jk4825 »

Tak to pak ja :mrgreen: to ale tedy pískne i když vletím do zatáčky a škubnu za volant. nebo za ruční brzdu. ovšem to zase není při rozjezdu... :mrgreen:
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Majcos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.08.2009 11:54
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Syncro vs 4motion

Příspěvek od Majcos »

HOY KÁÁMO(Ameron and. company), PODLE TOHO CO TADY PÍŠEŠ ASI VÍŠ O ČEM MLUVÍŠ..MÁM PROSBU, DO PASSATA 1.8 20V SYNCRO URČITĚ 5W40, ŽE? OLEJ DO DIFFU O KTERÉM JSI TADY PSAL JE NUTNOSTÍ TAKY VYMĚNIT HNED PO KOUPI?
DALŠÍ DOTAZ JE TROŠKU MIMO TÉMA,ALE NEMÁ TADY NĚKDO ODKAZ NA NAPŘ: MADLA ŘIDIČE A SPOLUJEZDCE S OVLÁDÁNÍM NA 4*EL.OKNA? NĚJAK MAJÍ VŠUDE JEN TO ŘIDIČOVO...POKUD MÁ NĚKDO ČAS,LÍBIL BY SE MI I CHROMPACKET NA VARIANTA 1998...DÍKY VŠEM ZA REAKCE,MĚJTE SE... 8)
MAJCOS

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Syncro vs 4motion

Příspěvek od majkl1 »

Tak jak tu byla videa s tím, že 4motion, respektive quatro (totéž) umřelo na válcích, kdy byla jedna náprava bez adheze, tak je to kec. Včera jsem to zkoušel. Stačí k plynu lehce přišlápnout brzdu a i když jsem měl kolo ve vzduchu, tak se mi brmbrm okamžitě rozjel. Bez brzdy se to pravda protáčelo, celkem bez snahy se pohnout z místa, ale jak jsem brnknul o brzdu, tak vystřelil jak z praku. :P
Tak jen aby bylo jednou provždy jasno, jak je to s torsenem a jedním kolem s nulovou adhezí. :lol:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Syncro vs 4motion

Příspěvek od ameron »

Majcos píše:HOY KÁÁMO(Ameron and. company), PODLE TOHO CO TADY PÍŠEŠ ASI VÍŠ O ČEM MLUVÍŠ..MÁM PROSBU, DO PASSATA 1.8 20V SYNCRO URČITĚ 5W40, ŽE? OLEJ DO DIFFU O KTERÉM JSI TADY PSAL JE NUTNOSTÍ TAKY VYMĚNIT HNED PO KOUPI?
Ten olej skus zistit aky tam mas teraz, ak nevies tak mozes dat 5W40 ale najprv by som asi preplachol motor lebo nevies ci tam nebol predtym nejaky polo/mineral, ale vraj dnes su vsetky oleje miesitelne tak neviem. Olej do diffu nie je nutnost menit dokonca vyrobca udava ze je to celozivotne. Ja som napriek tomu vymenil.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Syncro vs 4motion

Příspěvek od ameron »

majkl1 píše:Tak jak tu byla videa s tím, že 4motion, respektive quatro (totéž) umřelo na válcích, kdy byla jedna náprava bez adheze, tak je to kec. Včera jsem to zkoušel. Stačí k plynu lehce přišlápnout brzdu a i když jsem měl kolo ve vzduchu, tak se mi brmbrm okamžitě rozjel. Bez brzdy se to pravda protáčelo, celkem bez snahy se pohnout z místa, ale jak jsem brnknul o brzdu, tak vystřelil jak z praku. :P
Tak jen aby bylo jednou provždy jasno, jak je to s torsenem a jedním kolem s nulovou adhezí. :lol:
Hmm dobre vediet, ked niekde uviaznem tak si na teba spomeniem :-)

Uživatelský avatar
Majcos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.08.2009 11:54
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Syncro vs 4motion

Příspěvek od Majcos »

DÍKY AMIGO...
ameron píše:
Majcos píše:HOY KÁÁMO(Ameron and. company), PODLE TOHO CO TADY PÍŠEŠ ASI VÍŠ O ČEM MLUVÍŠ..MÁM PROSBU, DO PASSATA 1.8 20V SYNCRO URČITĚ 5W40, ŽE? OLEJ DO DIFFU O KTERÉM JSI TADY PSAL JE NUTNOSTÍ TAKY VYMĚNIT HNED PO KOUPI?
Ten olej skus zistit aky tam mas teraz, ak nevies tak mozes dat 5W40 ale najprv by som asi preplachol motor lebo nevies ci tam nebol predtym nejaky polo/mineral, ale vraj dnes su vsetky oleje miesitelne tak neviem. Olej do diffu nie je nutnost menit dokonca vyrobca udava ze je to celozivotne. Ja som napriek tomu vymenil.
MAJCOS

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Syncro vs 4motion

Příspěvek od sss601 »

Hele chlapy je velkej rozdíl např. jízda v zimě s torzenem a jízda v zimě s haldexem 4.generace? Myslim normální jízdu po horách zasněžených nebo mokrých silnicích žádný driftování a chujovinky :mrgreen:

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: Syncro vs 4motion

Příspěvek od SupermanXXX »

no mylim že 4 generace reaguje už dost rychle oproti té první takže to při normálním ježdění ve sněhu nepoznáš ale radši zůstanu u torsenu :mrgreen:

Uživatelský avatar
HanzDj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 25.12.2007 12:51

Re: Syncro vs 4motion

Příspěvek od HanzDj »

proste torsen je torsen :wink: vlitneš do zatacky se 4x4 a zezatacky taky vyjizdis se 4x4 kdyz to u haldexu vyzdycky nemusi byt uplne pravda :roll:
DÍLY SE SLEVOU 30%+
Diagnostika VW-group

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Syncro vs 4motion

Příspěvek od sss601 »

HanzDj píše:proste torsen je torsen :wink: vlitneš do zatacky se 4x4 a zezatacky taky vyjizdis se 4x4 kdyz to u haldexu vyzdycky nemusi byt uplne pravda :roll:
vlítnu do zatáčky 4x4 a vylítnu jako saně na střeše :fly2: :lol:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Syncro vs 4motion

Příspěvek od majkl1 »

Vše pouze v případě, že se k tej zatáčce vůbec dostanete :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
HanzDj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 25.12.2007 12:51

Re: Syncro vs 4motion

Příspěvek od HanzDj »

stejně s haldexem s vypnutým ESP musí být asi zabava, někdy ale asi i drahá :roll: :lol:
DÍLY SE SLEVOU 30%+
Diagnostika VW-group

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Syncro vs 4motion

Příspěvek od sss601 »

tak mám dilema pánové, nevim jestli je ESP u passata 4motion potřeba nebo až tolik ne..líbí se mi jeden pašík ale nemá esp ale za to je za pěkný peníze je to 99. 81kw pravidelnej servis a poctive km ten motor znám mám ten samej rok jen chci 4motion no a ted babo raď..dostane se ta 4 kola často při normálním ježdění po silnicích dálnicích a po horách /jsem spíše defenzivní řidič co jezdí na tempomat 90 a po dálnici 130 prostě piánko nou stres a občas to pěkně protáhnu když je prázdná dálnice jinak na blbnutí mám v práci UAZ :mrgreen: / do situace že je potřeba esp??? jasně že když tam je je to lepší ale rád bych věděl váš názor jestli raději juknout na jinýho nebo ho klidně vzít... :brsh:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“