zimní pneu GoodYear X Michelin

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
PPetr
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od PPetr »

No jo ale já si myslim, že můžeš mít na zimní pneu o jednu rychlostní třídu mín, než máš v létě, Takže spíš záleží na tom, co máš v TP. A Jinak i ty "T" (do 190km/h) drželi na dálnici přes 200 v pohodě. :wink: Ale jak se k tomu staví pojištovna a fízlové, to nevím.
ubytování v Praze: ZDE

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od Kwapo »

Je pravda ze pri rozmeru 195/65 R15 je povoleno i Tčko. Ale ja osobne tam mam taky Hčka, ikdyž v zime pres 200 nejezdím. Avsak na leto jsem tam obouval Včka ... ;)

Uživatelský avatar
PPetr
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od PPetr »

No ono začátkem Března, když jedu na hory, tak přes Německo, suchá dálnice, sluníčko... Proč ne??? :wink: Ale jet na letnákách do alp fakt nejde... Už sem tam taky nasazoval řetězy koncem března... :roll:
ubytování v Praze: ZDE

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od Kwapo »

Úplně souhlasím. A i tak je celkem nezodpovědné jezdit na letnákách celoročne i unás, prestože tady nejsou závěje. Preci jen zimní guma neni jen na sníh a led, ale i ty teploty s tim maji co společného ...

Bady.New
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 31.07.2008 03:00
Bydliště: Plzeň

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od Bady.New »

Koukal jsem do techničáku, a je tam rozměr H(210), jenom tím chci upozornit na to, že kamarád dostal pokutu za špatný index, vyžší být může, nižší nikoliv :!:

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od molczik »

Bady.New píše:Koukal jsem do techničáku, a je tam rozměr H(210), jenom tím chci upozornit na to, že kamarád dostal pokutu za špatný index, vyžší být může, nižší nikoliv :!:
No ale u těch zimních může být o jeden stupeň nižší, pokud se nepletu.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
sipmart
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínský kraj

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od sipmart »

takže díky za vaše názory....zítra chci nějaké objednat a hotovo. :)

jinak ještě jsem narazil na tyto:

http://www.pneu-servis.cz/index.php?PneuID=821&sect=121

Kleber Krisalp HP2 za cenu 1035,- za kus s dph, ohlasy jsou na ně dobré (teda na HP1, HP2 jsou novinka) a taky tady někdo psal, že na nich jezdil a že super....jinak Kleber by měl být v korporaci s Michelinem, takže......? :)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od majkl1 »

To že se nějaké pneu pomalu sjíždí je způsobeno tím, že jsou z tvrdších směsí. To ale přináší náskok GY na sněhu, protože obecně platí, čím měkčí tím lepší na sněhu. A jk tady někdo psal, že by chtěl, aby mu zimáky vydržely aspoň 3 roky, tak si dovolím podotknout, že i solidní výrobce uvádí, že i nejeté zimní pneu ležící 4 roky na skladě se stává pro zimu nezpůsobilé. Je z toho jakási letní guma se zimním vzorkem, protože čas je neúprosný a to platí i pro směsi dávané go pneu. Takže pokud chceš super gumu do zimy tak běž do GY ultragrip7 (mám je taky :P ) a třetí zimu kup jiné. Neboj jejich sjíždění není nic hrozného, pokud máš v cajku geometrii a nejezdíš s nimi vyloženě brzda plyn na suchu. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od molczik »

majkl1 píše:To že se nějaké pneu pomalu sjíždí je způsobeno tím, že jsou z tvrdších směsí. To ale přináší náskok GY na sněhu, protože obecně platí, čím měkčí tím lepší na sněhu. A jk tady někdo psal, že by chtěl, aby mu zimáky vydržely aspoň 3 roky, tak si dovolím podotknout, že i solidní výrobce uvádí, že i nejeté zimní pneu ležící 4 roky na skladě se stává pro zimu nezpůsobilé. Je z toho jakási letní guma se zimním vzorkem, protože čas je neúprosný a to platí i pro směsi dávané go pneu. Takže pokud chceš super gumu do zimy tak běž do GY ultragrip7 (mám je taky :P ) a třetí zimu kup jiné. Neboj jejich sjíždění není nic hrozného, pokud máš v cajku geometrii a nejezdíš s nimi vyloženě brzda plyn na suchu. :wink:
To že ty Micheliny nejsou tolik do sněhu jako spíš do "české zimy" jsme tu již několikrát zmiňovali. Muj tchán ale bydlí na horách, tak jsem mu auto taky obul do UG7+. Já ale jezdim spíš dálnice a tak, takže tam nedám na Alpin A3 dopustit.

Jinak s tím věkem souhlas. Za 4 roky zimáky začnou tvrdnout. Neni z toho hned letňák (to zas výrobci dost přeháněj, aby měli prodeje) ale postupem času opravdu směs tvrdne.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od majkl1 »

Jasně že to není po 4 letech letňák, ale já jelikož jsem z Vysočiny osobně mohu potvrdit, že už třetí rok se ty zhoršený vlastnosti gumy poznat dají :evil:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
maxik.mad
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 22.10.2008 18:25
Bydliště: Přerov

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od maxik.mad »

Mám GoodYear UG7 a chválím, povedená guma :wink:

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od sss601 »

Tak to ja ma alpin 2 a mam je 3 zimu a 5 mm vzorku jezdim hodne hodne rocne 50tis. Tak si kazdej muze spocitat kolik jsem na nich najezdil jinak jezdim dalnice a hory a neprotazeny cesty po krusnych horach a kde nestaci guma staci pewag a valim dal :-) takze micheliny doporucuju

Uživatelský avatar
rapid.direct
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3875
Registrován: 17.02.2008 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od rapid.direct »

Michelin Alpin A3 T= já už jiný zimáky než Michelin nechci! Naprostá spokojenost :wink:

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od molczik »

rapid.direct píše:Michelin Alpin A3 T= já už jiný zimáky než Michelin nechci! Naprostá spokojenost :wink:
Moje řeč.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Mirrra
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 10.11.2008 16:26
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od Mirrra »

Plukovnik Trautman píše:Koupil jsem teď taky Alpin PA3. Zkoušel jsem na různejch autech různý gumy ( naposledy UG7 - v krkonoších jsem vyjel kopce že jsem tomu nevěřil ) ale michelinka ať už letní nebo zimní vždycky vydržela znatelně víc než ostatní. Kdybych byl majitelem horský chaty tak budu myslet jinak ale při těch posledních zimách kdy se krom 10 dnů dá jezdit i na letních koukám spíš na tu životnost.

S trochou do mlýna spěchám....mam na všech 4 torsnyho kolečkách pirelli a nestačim žasnout,jezdim hodně kdo zná přes Rusovou ( Chomutov - Vejprty) kde nafičí za 5 minut metr sněhu,případně se to tam zrcadlí a jsem hodně spokojenej, při cca 150 sice vyluzujou pazvuky,ale takhle se nepohybuje na zimákách někdo kdo chce dotáhnout svůj bídnej život do důchodu,takže to byla z mojí strany (a taky ministerstvo financí) jen zoufalá snaha předjet včas před kreténem jedoucím cca 180 na Vysočině po D1 ve sněhu s pokusem o auto (viz ne4 kolka)..to byla jediná chybička asi, jinak vřele doporučuju...ale k Mišákům..měl jsem a taky dobrý,možná i lepší než to co mam teď :o), minimálně protože opravdu dlouho vydržej,a letní,to už je úplně jiný kafe,nezničitelný...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“