Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: zimní pneu GoodYear X Michelin
PříspěvekNapsal: 23.10.2008 20:01 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

584

Praha

No jo ale já si myslim, že můžeš mít na zimní pneu o jednu rychlostní třídu mín, než máš v létě, Takže spíš záleží na tom, co máš v TP. A Jinak i ty "T" (do 190km/h) drželi na dálnici přes 200 v pohodě. :wink: Ale jak se k tomu staví pojištovna a fízlové, to nevím.

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 23.10.2008 20:12 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.07.2008

1368

Olomouc

Je pravda ze pri rozmeru 195/65 R15 je povoleno i Tčko. Ale ja osobne tam mam taky Hčka, ikdyž v zime pres 200 nejezdím. Avsak na leto jsem tam obouval Včka ... ;)

EX - VW Passat B5.5 (TDI 96 Kw, 2001), Škoda Fabia I (SDI 47 Kw, 2001), Renault Scenic II (dCi 96 Kw, 2008), Honda CRV (i-DTEC 110 Kw, 2011), VW Golf VI (TDI 103 Kw, 2012) AKTUAL - VW Touran (TDI 125KW, 2007), Yamaha TDM 850 (57 Kw, 1995)

Zobrazit autorovy stránky   Profil

PříspěvekNapsal: 23.10.2008 20:15 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

584

Praha

No ono začátkem Března, když jedu na hory, tak přes Německo, suchá dálnice, sluníčko... Proč ne??? :wink: Ale jet na letnákách do alp fakt nejde... Už sem tam taky nasazoval řetězy koncem března... :roll:

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 24.10.2008 11:02 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.07.2008

1368

Olomouc

Úplně souhlasím. A i tak je celkem nezodpovědné jezdit na letnákách celoročne i unás, prestože tady nejsou závěje. Preci jen zimní guma neni jen na sníh a led, ale i ty teploty s tim maji co společného ...

EX - VW Passat B5.5 (TDI 96 Kw, 2001), Škoda Fabia I (SDI 47 Kw, 2001), Renault Scenic II (dCi 96 Kw, 2008), Honda CRV (i-DTEC 110 Kw, 2011), VW Golf VI (TDI 103 Kw, 2012) AKTUAL - VW Touran (TDI 125KW, 2007), Yamaha TDM 850 (57 Kw, 1995)

Zobrazit autorovy stránky   Profil

PříspěvekNapsal: 24.10.2008 16:05 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.07.2008

72

Plzeň

Koukal jsem do techničáku, a je tam rozměr H(210), jenom tím chci upozornit na to, že kamarád dostal pokutu za špatný index, vyžší být může, nižší nikoliv :!:

PříspěvekNapsal: 24.10.2008 16:17 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

4163

Plzeň

Bady.New píše:
Koukal jsem do techničáku, a je tam rozměr H(210), jenom tím chci upozornit na to, že kamarád dostal pokutu za špatný index, vyžší být může, nižší nikoliv :!:

No ale u těch zimních může být o jeden stupeň nižší, pokud se nepletu.

PříspěvekNapsal: 26.10.2008 17:04 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

178

Zlínský kraj

takže díky za vaše názory....zítra chci nějaké objednat a hotovo. :)

jinak ještě jsem narazil na tyto:

http://www.pneu-servis.cz/index.php?PneuID=821&sect=121

Kleber Krisalp HP2 za cenu 1035,- za kus s dph, ohlasy jsou na ně dobré (teda na HP1, HP2 jsou novinka) a taky tady někdo psal, že na nich jezdil a že super....jinak Kleber by měl být v korporaci s Michelinem, takže......? :)

PříspěvekNapsal: 26.10.2008 18:05 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

9730

Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

To že se nějaké pneu pomalu sjíždí je způsobeno tím, že jsou z tvrdších směsí. To ale přináší náskok GY na sněhu, protože obecně platí, čím měkčí tím lepší na sněhu. A jk tady někdo psal, že by chtěl, aby mu zimáky vydržely aspoň 3 roky, tak si dovolím podotknout, že i solidní výrobce uvádí, že i nejeté zimní pneu ležící 4 roky na skladě se stává pro zimu nezpůsobilé. Je z toho jakási letní guma se zimním vzorkem, protože čas je neúprosný a to platí i pro směsi dávané go pneu. Takže pokud chceš super gumu do zimy tak běž do GY ultragrip7 (mám je taky :P ) a třetí zimu kup jiné. Neboj jejich sjíždění není nic hrozného, pokud máš v cajku geometrii a nejezdíš s nimi vyloženě brzda plyn na suchu. :wink:

PříspěvekNapsal: 27.10.2008 09:45 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

4163

Plzeň

majkl1 píše:
To že se nějaké pneu pomalu sjíždí je způsobeno tím, že jsou z tvrdších směsí. To ale přináší náskok GY na sněhu, protože obecně platí, čím měkčí tím lepší na sněhu. A jk tady někdo psal, že by chtěl, aby mu zimáky vydržely aspoň 3 roky, tak si dovolím podotknout, že i solidní výrobce uvádí, že i nejeté zimní pneu ležící 4 roky na skladě se stává pro zimu nezpůsobilé. Je z toho jakási letní guma se zimním vzorkem, protože čas je neúprosný a to platí i pro směsi dávané go pneu. Takže pokud chceš super gumu do zimy tak běž do GY ultragrip7 (mám je taky :P ) a třetí zimu kup jiné. Neboj jejich sjíždění není nic hrozného, pokud máš v cajku geometrii a nejezdíš s nimi vyloženě brzda plyn na suchu. :wink:

To že ty Micheliny nejsou tolik do sněhu jako spíš do "české zimy" jsme tu již několikrát zmiňovali. Muj tchán ale bydlí na horách, tak jsem mu auto taky obul do UG7+. Já ale jezdim spíš dálnice a tak, takže tam nedám na Alpin A3 dopustit.

Jinak s tím věkem souhlas. Za 4 roky zimáky začnou tvrdnout. Neni z toho hned letňák (to zas výrobci dost přeháněj, aby měli prodeje) ale postupem času opravdu směs tvrdne.

PříspěvekNapsal: 27.10.2008 15:10 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

9730

Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Jasně že to není po 4 letech letňák, ale já jelikož jsem z Vysočiny osobně mohu potvrdit, že už třetí rok se ty zhoršený vlastnosti gumy poznat dají :evil:

PříspěvekNapsal: 10.01.2009 01:07 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

22.10.2008

80

Přerov

Mám GoodYear UG7 a chválím, povedená guma :wink:

PříspěvekNapsal: 13.01.2009 23:02 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

723

Praha

Tak to ja ma alpin 2 a mam je 3 zimu a 5 mm vzorku jezdim hodne hodne rocne 50tis. Tak si kazdej muze spocitat kolik jsem na nich najezdil jinak jezdim dalnice a hory a neprotazeny cesty po krusnych horach a kde nestaci guma staci pewag a valim dal :-) takze micheliny doporucuju

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 15.01.2009 10:50 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

17.02.2008

3876

Michelin Alpin A3 T= já už jiný zimáky než Michelin nechci! Naprostá spokojenost :wink:

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 15.01.2009 12:32 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

4163

Plzeň

rapid.direct píše:
Michelin Alpin A3 T= já už jiný zimáky než Michelin nechci! Naprostá spokojenost :wink:

Moje řeč.

PříspěvekNapsal: 16.01.2009 00:36 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

10.11.2008

50

Ústí nad Labem

Plukovnik Trautman píše:
Koupil jsem teď taky Alpin PA3. Zkoušel jsem na různejch autech různý gumy ( naposledy UG7 - v krkonoších jsem vyjel kopce že jsem tomu nevěřil ) ale michelinka ať už letní nebo zimní vždycky vydržela znatelně víc než ostatní. Kdybych byl majitelem horský chaty tak budu myslet jinak ale při těch posledních zimách kdy se krom 10 dnů dá jezdit i na letních koukám spíš na tu životnost.

S trochou do mlýna spěchám....mam na všech 4 torsnyho kolečkách pirelli a nestačim žasnout,jezdim hodně kdo zná přes Rusovou ( Chomutov - Vejprty) kde nafičí za 5 minut metr sněhu,případně se to tam zrcadlí a jsem hodně spokojenej, při cca 150 sice vyluzujou pazvuky,ale takhle se nepohybuje na zimákách někdo kdo chce dotáhnout svůj bídnej život do důchodu,takže to byla z mojí strany (a taky ministerstvo financí) jen zoufalá snaha předjet včas před kreténem jedoucím cca 180 na Vysočině po D1 ve sněhu s pokusem o auto (viz ne4 kolka)..to byla jediná chybička asi, jinak vřele doporučuju...ale k Mišákům..měl jsem a taky dobrý,možná i lepší než to co mam teď :o), minimálně protože opravdu dlouho vydržej,a letní,to už je úplně jiný kafe,nezničitelný...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]