Pneu Passat 3BG - smazat

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
kami.jama
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 23.11.2008 12:24
Bydliště: Dolní Domaslavice (okr.Frýdek-Místek)

Pneu Passat 3BG - smazat

Příspěvek od kami.jama »

SMAZAT
Naposledy upravil(a) kami.jama dne 01.11.2012 09:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Kaja-IV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu Passat 3BG

Příspěvek od Kaja-IV »

No jo, ale především by tam měly být 235/35/19, tam už nebudeš mít zmíněný problém
http://www.audioland.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - autorádia & autohifi

Uživatelský avatar
Davidd
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2018
Registrován: 06.03.2008 13:45
Bydliště: Sewerní Čechy

Re: Pneu Passat 3BG

Příspěvek od Davidd »

kami.jama píše:Zdravím, chci se zeptat, má tady někdo na svém Passatu 19" disky? Mám problém v tom, že na tyto disky chci dát pneu 225/35/19 ale ty se dělají pouze do hmotnosti 88 Y, jenže v techničáku je předepsaná hmotnost 91 V. Tak bych chtěl vědět, zda má někdo s těmito rozměry zkušenosti. Díky
J8 mám na svém Pašíku 235/35/19 a ty splnujou hmotnost i rychlost ted nevím přesně ale myslím 91 Y
VW Sharan 1.9 Tdi 85 kw
Audi A6 C4 2.5 TDi Avant

Uživatelský avatar
Tomasek1234
Pilot
Pilot
Příspěvky: 830
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pneu Passat 3BG

Příspěvek od Tomasek1234 »

225 rozmer mi taky prijde spis na 18 ne na 19. Samozrejme 19" = zebrinak a sbohem ramena. Pokud teda zijes a jezdis v CR. :(

Uživatelský avatar
Kaja-IV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu Passat 3BG

Příspěvek od Kaja-IV »

Tomasek: ja myslím, že jestli 18" nebo 19" už není nějaký rozdíl pro ty ramena :) To je jak každej kdo má 15ky brečí, že když dáš 17, nedej bože 18 kola tak hned zničíš celý auto, bude to hrozne tvrdý, nepohodlný, at atd..
http://www.audioland.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - autorádia & autohifi

Uživatelský avatar
rapid.direct
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3875
Registrován: 17.02.2008 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu Passat 3BG

Příspěvek od rapid.direct »

Kaja-IV píše:Tomasek: ja myslím, že jestli 18" nebo 19" už není nějaký rozdíl pro ty ramena :) To je jak každej kdo má 15ky brečí, že když dáš 17, nedej bože 18 kola tak hned zničíš celý auto, bude to hrozne tvrdý, nepohodlný, at atd..
No je sice pravda, že to ničí auto, ale ne celý...ok je to tvrdý,nepohodlný, nemluvě o ceně gum,nižší maximálka (zápory), ale taky snad nějaký ty klady- vypadá to pěkně, podrží tě v zatáčkách a možná ta akcelerace je o malilinkato lepší.......

Já osobně měl 16tky, vyměnil jsem je s Molczikem za 17tky a nemůžu si stěžovat.....ovšem :old: větší kola už bych na to nechtěl......17tky stačí.... :wink:

Uživatelský avatar
Kaja-IV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu Passat 3BG

Příspěvek od Kaja-IV »

rapid: Půl roku jsem jezdil na 15", pak přezul na 18" a dal pružiny kw -35mm. Nebudu hodnotit vzhled, ale co se tady píše často na foru i jinde, že to je tvrdý, nepohodlný, budu kazdej pulrok rovnat kola a měnit ramena atd jsou proste nesmysly. Čekal jsem, že to bude tvrdší než je. Je to pořád pohodlný auto, rozdíl oproti těm 15kám je minimální, rozhodně ne nějaká změna o 100% mimo to že se cítíš bezpečně v zatáčkách. Maximálku nehodnotím, protože bodů už mám dost, kola rovnat nemusím a ramena i všechno ostatní je naprosto OK (před týdnem jsem měl auto v servisu, musí se vyměnit jen manžety, ale bůh ví jak tam dlouho jsou). Možná to nemá takový zrychlení, ale to je rozdíl zanedbatelný. Rozdíl poznám leda tak na nějakých kostkách, nebo když omylem vlítnu do díry, ale to není každej den že.. A myslím, že každej kdo má 18 nebo 19 kola tak mě dá za pravdu, to jen ti s 15kama pořád chytračí, nezlobte se na mě :)

Na zimu mám 17ky VW phoenix, na jaře budou 19ky a vzducháč podvozek KW. Uvidíme jak to zase bude strašně nepohodlný a bude mě bolet zadek :)
http://www.audioland.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - autorádia & autohifi

Uživatelský avatar
rapid.direct
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3875
Registrován: 17.02.2008 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu Passat 3BG

Příspěvek od rapid.direct »

Kaja-IV píše:rapid: Půl roku jsem jezdil na 15", pak přezul na 18" a dal pružiny kw -35mm. Nebudu hodnotit vzhled, ale co se tady píše často na foru i jinde, že to je tvrdý, nepohodlný, budu kazdej pulrok rovnat kola a měnit ramena atd jsou proste nesmysly. Čekal jsem, že to bude tvrdší než je. Je to pořád pohodlný auto, rozdíl oproti těm 15kám je minimální, rozhodně ne nějaká změna o 100% mimo to že se cítíš bezpečně v zatáčkách. Maximálku nehodnotím, protože bodů už mám dost, kola rovnat nemusím a ramena i všechno ostatní je naprosto OK (před týdnem jsem měl auto v servisu, musí se vyměnit jen manžety, ale bůh ví jak tam dlouho jsou). Možná to nemá takový zrychlení, ale to je rozdíl zanedbatelný. Rozdíl poznám leda tak na nějakých kostkách, nebo když omylem vlítnu do díry, ale to není každej den že.. A myslím, že každej kdo má 18 nebo 19 kola tak mě dá za pravdu, to jen ti s 15kama pořád chytračí, nezlobte se na mě :)

Na zimu mám 17ky VW phoenix, na jaře budou 19ky a vzducháč podvozek KW. Uvidíme jak to zase bude strašně nepohodlný a bude mě bolet zadek :)
No je to o kompromisu......nemůžeš tu ale tvrdit, že ježdění na 15tkách je skoro stejný jako na 19tkách....to by se ti tu taky mohli někteří vysmát (neber ve zlým!!!)
To je kravina...Já mám rád velký kola,ale rozdíl ze 16tek na 17tkách jsem poznal hned ( o kostkách ani nemluvím :roll: )
Nikdo tu určitě nechce tvrdit, že to auto nebude za půl roku na velkejch kolech jezdit, ale to opotřebení je rozhodně větší než u menších kol.....logicky - menší kolo,vyšší guma ti rozhodně lépe tlumí nárazy než větší kolo,menší guma....o tom asi žádná!
Je to samozřejmě taky o stylu jízdy,kde jezdíš, jak jezdíš a tak dále a tak dále.... :wink:

Uživatelský avatar
Adham
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2735
Registrován: 30.12.2007 13:33
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu Passat 3BG

Příspěvek od Adham »

mám na léto 18ky a když jsem teďka přezul na 15 zimáky tak jsem to poznal okamžitě. Menší nerovnosti to tlumí líp. Na 18kách je to fakt tvrdé (navíc když mám předek skoro o 8cm k zemi).
Pokud bych chtěl auto pohodlné a zároveň aby vypadalo.....tak na 17ky a o 35mm dolů :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
Tomasek1234
Pilot
Pilot
Příspěvky: 830
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pneu Passat 3BG

Příspěvek od Tomasek1234 »

Myslim ze 17" jsou az az. 18" jsou uz maximum a 19" je jen frajerina bez jakyhokoliv jinyho efektu nez vzhled. Nevim kde jezdite ale i moje originaly 17" dostavaj pekne na pr**l a to jezdim hodne opatrne. Dat si na auto 19" za 50tis to bych moch rovnou vykrast banku protoze bych je kazdej ctvrt rok kupoval znova (severni cechy). Mam 17 a vic bych asi nikdy nedal. At uz kvuli cene tak kvuli silnicim co u nas mame. Asi nejsem a nikdy nebudu v pozici kdy bych na auto kupoval kola jen kvuli vzhledu. Podle me je vzhled az tak na desatem miste.

Uživatelský avatar
Michal530
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2316
Registrován: 04.03.2008 22:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu Passat 3BG

Příspěvek od Michal530 »

Já mám na Passatu 19ky od jara a hmotnost ani rychlostní limit neřeším :wink: Obouvám co je k mání :mrgreen:
Opilý řidič, veselý vrah.......

kami.jama
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 23.11.2008 12:24
Bydliště: Dolní Domaslavice (okr.Frýdek-Místek)

Re: Pneu Passat 3BG

Příspěvek od kami.jama »

Tak já osobně jsem měl na předchozím autě (Leon 1M) 8x18" s pneu 225/40 a oproti originálním 15" s pneu 195/65 jsem vůbec žádné rozdíly nepociťoval. A co se týče většiho opotřebení ramen, čepu atd. tak jsem žádný problém neměl. Vše bylo ok i po 30.000 km. Teď jsem ale koupil VW Passat 3B6 Variant a chci na něho dát 8,5x19". Jen jsem chtěl poradit ohledně těch pneu a díky za Vaše názory, dám tam Dunlop Sport Maxx 235/35 XL.

Uživatelský avatar
Kaja-IV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu Passat 3BG

Příspěvek od Kaja-IV »

Michal: když koukám na tu fotku co máš v profilu, tak jsem si uvedomil, že jsem tě v létě viděl v Olomouci před barákem (taková řadovka), je to možný? Někde po cestě na ten zámek na kopci, co tam máte. A možná nedávno i v Brně u Grandu, ale to už mohl být někdo jiný..

rapid: psal jsem že ten rozdíl není o 100%. Samozřejmě to poznat jde, ale třeba mě osobně naopak vyhovuje když to je tvrdší a sedí to v zatáčce. Na ježdění po Brně, nebo do Prahy, Olomouce, Zlína atd prostě nepociťuju žádný negativa větších kol. A abych pravdu řekl, tak mamka má nový Polo na 15kach a to je tvrdší než passat na 18kach, drnca to všude a je to pěkně nepohodlný. Takže ona to je asi taky otázka auta. Dřív jsem měl Golfa 4 GTI na origo podvozku a 17 kolech a to bylo 2x tvrdší než co mám teď. Že se to ničí víc je jasný, ale prostě nedávno tady kdosi psal někomu, že bude každej pulrok měnit ramena, rovnat kola apod když si dá 18ky nebo 19ky a všichni se přidávali. To říkám že je nesmysl, bys musel najet za ten pulrok 50 000 km.

Tomasek: neberu ti tvuj nazor, ale to neznamená, že ten můj je špatnej. 17" je standart na auto jako passat, vše ostatní je o tom aby to bylo pěkný o ničem jiným, to je snad jasný, žádný jiný pozitiva o nemá.
http://www.audioland.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - autorádia & autohifi

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“