kmitá řízení

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
pery01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 11.04.2009 22:46

kmitá řízení

Příspěvek od pery01 »

Jsem tu nový a prosím forun o radu
B 5 combi r.v. 98 TDI 81Kw. Při jízdě delší než 10 km mi začne chvění volantu. Pokud jedu kratší trasu tak je vše O.K. Na rychlosti nežáleží, ale pozoruji, že při přitažení volantu do prava to nedělá, do leva a rovně se chvěje. Oleje v řízení je dost. Na autě jsem najel asi 5 tis. km, a poslední dobou to dělá. Při ubrání plynu-brzdění motorem je to také hodně znát, ale vybrace volantu jsou ruzné intenzity. Podotýkám že vše je jen po ujetí více ja 10 km. Děkuji za pomoc
Pery
B5 combi,1.9 TDI 81 Kw,r.v.98

pery01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 11.04.2009 22:46

Re: kmitá řízení

Příspěvek od pery01 »

Ještě jedna otázka? Olej do servo řízení má červenou barvu, dočetl jsem se, že má být zelené barvy. Já mám B5 z roku 98. Děkuji za odpověď.
B5 combi,1.9 TDI 81 Kw,r.v.98

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: kmitá řízení

Příspěvek od majkl1 »

Je při běhu motoru olej zpěněný? :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

pery01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 11.04.2009 22:46

Re: kmitá řízení

Příspěvek od pery01 »

Asi jsem na to přišel. Vyndal jsem poloosu,levou a vnější kloub byl bez vazelíny a nějaký přidřený. Nevite za kolik se dá sehnat vnější kloub, a také potřebuji segrovku na poloosu. Nějaké prase si hrálo na mechanika.
B5 combi,1.9 TDI 81 Kw,r.v.98

Uživatelský avatar
Shear_5
Profík
Profík
Příspěvky: 939
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ratíškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: kmitá řízení

Příspěvek od Shear_5 »

pery01 píše:Asi jsem na to přišel. Vyndal jsem poloosu,levou a vnější kloub byl bez vazelíny a nějaký přidřený. Nevite za kolik se dá sehnat vnější kloub, a také potřebuji segrovku na poloosu. Nějaké prase si hrálo na mechanika.
Mám celou poloosu, vlastně obě jsou na tom ještě i rezavé brzdy, akorát kolo jsem sundal :D

Kdyby jsi měl zájem, tak pod nickem mám odkud pocházím a s poloosou skoro spinkám, můžu nafotit, můžeš si dojet, ale rozdělávat kloub a chytat segrovku se mě nechce :D

pery01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 11.04.2009 22:46

Re: kmitá řízení

Příspěvek od pery01 »

Tak závada je odstraněna!!!
Opravdu to dělal ten kloub. Byl suchý, a přidíral se. Jen mi je záhadou, proč to táhlo při kmitání doprava a přitom to byl kloub na levé straně. Stále mi vrtá v hlavě ten olej v servu. Je na baňce napsán only minerál, který je červený všichni tady mluví o syntetice a ta je zelená. Zajímalo by mě co mají na baňce pro olej do serva napsáno ostatní r.v. 98. Jinak děkuji všem za podněty, ale myslel jsem si že na tomto fóru bude více radilů. Nakonec jsem si to odhalil sám.
B5 combi,1.9 TDI 81 Kw,r.v.98

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“