tiptronic jak vlastně funguje?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Ferkov
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: tiptronic jak vlastně funguje?

Příspěvek od Ferkov »

No ono je to slozity... v servisu u VW mi tvrdi ze je napln celozivotni a to i v nasem i v DE - pouze kontrolovat a dolit... Firmy ktere opravuji prevodovky treba KAPS zas tvrdi ze je to blbost a vymenit se musi.. jde asi jen o to cemu se u VW rika dozivotni. Ja ho radeji vymenil, zadny rozdil nepocituji, ale mam pro sebe lepsi pocit ze jsem to nezanedbal. Kdyz je tam filtr a prodava se nahradni proc by se nemenil.... Jinak mne s orig. olejem vymena prisla na cca 5500. (olej, filtr, tesneni)

ousek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 25.03.2008 12:54
Bydliště: Praha

Re: tiptronic jak vlastně funguje?

Příspěvek od ousek »

doživotní náplň se říká tomu proto, protože nám vydrží než se to pos..e

Uživatelský avatar
Tomasek1234
Pilot
Pilot
Příspěvky: 830
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: tiptronic jak vlastně funguje?

Příspěvek od Tomasek1234 »

Dozivotni se rika proto, protoze nemec s autem nebude jezdit 15 let protoze ho po peti proda do ceska a koupi so novy auto. A to ze tam ten olej bez problemu vydrzi 10 let tomu klidne verim. Ja bych ho menil az kdyby to delalo neplechu. :)

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: tiptronic jak vlastně funguje?

Příspěvek od magmuss »

Když už to dělá neplechu, tak už může být pozdě. Lamely jsou z papíru a voda je totálně rozpouští např. Takže olej prostě kontroluj třeba při výměně rozvodů nebo i dřív a nejlepší by bylo, kdyby si ho pravidelně měnil - protože ve spod, je filtr, do kterého se pravděpodobně usazují nečistoty.. A co udělá takovej filtr? Když už nepobere nečistoty? No asi nefiltruje, že? Takže co se potom stane s převodovkou? Asi přestane řadit.. ne? Ucpou se kanálky a já nevím co všechno a pak je docela zdlouhavé a finančně náročné převodovku propláchnout několikátou výměnou oleje po sobě v krátkém intervalu. Pak pomůže jen repas.. Tam kde je filtr, tam se mění náplň!!!

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“