Zadne tlmice

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
dibarbora
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 12.07.2009 23:39

Zadne tlmice

Příspěvek od dibarbora »

Zdravim vsetkych,

mal by som na Vas otazku ohladom zadnych tlmicov. Potreboval by som vediet, ci je rozdiel medzi tlmicmi pre limuzinu a kombi z hladiska vlastnosti. Rozmerovo to bude asi to iste, len v niektorych obchodch drzia pre vsetky typy jeden typ tlmica, niekde este ponukaju nejaky zosilneny typ. Podla etky su tam rozlicne cisla, takze som z toho tak trochu blby. Potrebujem to na kombika.

Vdaka.

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Zadne tlmice

Příspěvek od FandaTDI »

rozdíly sedan/kombi jsem nezkoumal, ale ten "zesílenej" typ by měl bejt pro podvozky pro špatný cesty 1BB(1BP), příp. pro víc namáhanej (permanentně naloženej) zadek ... mrkni na typ.štítek - 1BA je klasickej podvozek

dibarbora
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 12.07.2009 23:39

Re: Zadne tlmice

Příspěvek od dibarbora »

Vdaka za info, podla stitku mam klasiku a extra nalozeny nejazdim, takze bude stacit normalny tlmic.
Otazka teraz aku znacku. Vacsinou sa tu odporuca kayba, sachs.. . Ja som nasiel za velmi zaujimavu cenu znacku Delphi (cca. 36€ za kus), viem, ze to je krabickova firma podobne ako QH, maxgear a podobne. Celkom by ma potesilo ak ma niekto skusenosti aj s tymito lacnejsimi znackami nech sa s nimi podeli. Vzhladom na kvalitu ciest stredneho slovenska, kde sa najcastejsie pohybujem by som nerad investoval o 1/3 az polovicu viac a v konecnom dosledku by som aj ten drahsi tlmic dostal do vyteceneho stavu.

junáčik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 10.03.2008 20:09
Bydliště: Rožňava, Slovensko

Re: Zadne tlmice

Příspěvek od junáčik »

No pozri sa ja jazdím po Gemeri a tam sú cesty skôr necesty, takže ramená odchádzajú jedna báseň. Tlmiče mám sachs supertouring komplet od uloženia, dorazov až po nové skrutky a nemôžem im vytknúť ani f. Ja by som radšej na tvojom mieste prišetril nejaké € a kúpil kvalitné tlmiče a máš na pár rokov pokoj. Garantujem že to budeš poznať, auto bude sedieť ako pribité. Sám som zažil keď staré odchádzali ako mi v zátačke doslova odskočil zadok. Keby bolo mokro tak neviem. V podstate na kľúčové veci ako tlmiče, rozvody, spojka a pod. by sa mali obmieňať súčiastky, ktoré sa bežne montujú v prvovýrobe, zbytok ako si uviedol škatulkové firmy.Čaf

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“