homokynetický kloub ?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

noiby
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 08.05.2008 01:45
Bydliště: Slovensko, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: homokynetický kloub ?

Příspěvek od noiby »

Pri jeho vymene treba davat dole aj kotuc a ostatok ?
Alebo ?

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: homokynetický kloub ?

Příspěvek od StandaS »

noiby píše:Pri jeho vymene treba davat dole aj kotuc a ostatok ?
Alebo ?
Nejlepší je odpojit na straně převodovky ( mám za to že jich je 6 imbusů) a šroub ve středu náboje na poloose. Celé to dáš ven a ve svěráku se to lépe dělá.
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: homokynetický kloub ?

Příspěvek od Paskal »

StandaS píše:
noiby píše:Pri jeho vymene treba davat dole aj kotuc a ostatok ?
Alebo ?
Nejlepší je odpojit na straně převodovky ( mám za to že jich je 6 imbusů) a šroub ve středu náboje na poloose. Celé to dáš ven a ve svěráku se to lépe dělá.
Hele Dědku neblázní z vytahováním celé polosy. :roll: Šak už sme to tu řešili xxxxxx krát. :lol:
Normálka Kyneťak sklepneu na autě když vytočim těhlici dostrany. :wink:

Nesmíš byt zas tak pohodlný aby si všechno dával do svěráku. :daz:

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: homokynetický kloub ?

Příspěvek od StandaS »

Paskal píše:
StandaS píše: Nejlepší je odpojit na straně převodovky ( mám za to že jich je 6 imbusů) a šroub ve středu náboje na poloose. Celé to dáš ven a ve svěráku se to lépe dělá.
Hele Dědku neblázní z vytahováním celé polosy. :roll: Šak už sme to tu řešili xxxxxx krát. :lol:
Normálka Kyneťak sklepneu na autě když vytočim těhlici dostrany. :wink:

Nesmíš byt zas tak pohodlný aby si všechno dával do svěráku. :daz:
To je sice pravda, ale ono to někdy nejde dolů ani ve svěráku. Jako třeba ten můj :wink:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
HanzDj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 25.12.2007 12:51

Re: homokynetický kloub ?

Příspěvek od HanzDj »

osobně taky preferiji vyndání celé poloosy, těch 6 šroubu je oddělaných hned :wink: pak je s tím lepší práce a je to možná i rychlejší něž se s tím sr*t v podběhu :wink:
DÍLY SE SLEVOU 30%+
Diagnostika VW-group

marecekg
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Wendryně

Re: homokynetický kloub ?

Příspěvek od marecekg »

HanzDj píše:osobně taky preferiji vyndání celé poloosy, těch 6 šroubu je oddělaných hned :wink: pak je s tím lepší práce a je to možná i rychlejší něž se s tím sr*t v podběhu :wink:
Tak, tak je to lepší vyndat celou poloosu,...

noiby
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 08.05.2008 01:45
Bydliště: Slovensko, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: homokynetický kloub ?

Příspěvek od noiby »

Dakujem vsetkym za pomoc :) najblisie cize na jar sa do toho pustim ked bude teplejsie

Alesek07
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 23.06.2008 16:22
Bydliště: Pce

Re: homokynetický kloub ?

Příspěvek od Alesek07 »

Zdravím co říkate na kloub od firmy Holzer, jaka je kvalita?

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: homokynetický kloub ?

Příspěvek od Paskal »

StandaS píše:
Paskal píše: Hele Dědku neblázní z vytahováním celé polosy. :roll: Šak už sme to tu řešili xxxxxx krát. :lol:
Normálka Kyneťak sklepneu na autě když vytočim těhlici dostrany. :wink:

Nesmíš byt zas tak pohodlný aby si všechno dával do svěráku. :daz:
To je sice pravda, ale ono to někdy nejde dolů ani ve svěráku. Jako třeba ten můj :wink:
Je to prostě rukama.... :mrgreen: :P :lol:

Ještě sem nemusel nikdy sundával celou polosu při vyměně vnějšího homouše. A to už sem jich pěknou řádku vyměnil. :wink:

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: homokynetický kloub ?

Příspěvek od StandaS »

Nesmíš byt zas tak pohodlný aby si všechno dával do svěráku. :daz:[/quote]
To je sice pravda, ale ono to někdy nejde dolů ani ve svěráku. Jako třeba ten můj :wink:[/quote]
Je to prostě rukama.... :mrgreen: :P :lol:

Ještě sem nemusel nikdy sundával celou polosu při vyměně vnějšího homouše. A to už sem jich pěknou řádku vyměnil. :wink:[/quote]
Možná ty co jsi měnil byly v takovém stavu, že jen tě spatřily, zjistily, že by jsi použil hrubé násilí a tak raději slezly dolů. :P
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
Jindras130
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 29.05.2008 19:43
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: homokynetický kloub ?

Příspěvek od Jindras130 »

Čus chlapy něco jsem se jich už v robotě nevyměnoval a mužu vám říct sám za sebe že bych si na svojeho passata nedal jinou značku než SPINDAN......někdy jsme na přání zákazníka dali lacinější šitky a do 2 let byli u nás znovu a už si i nechali poradit a ten 1000 si připlatili :D :D ale je to každýho věc a hlavně prachy.......
Jindras130

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: homokynetický kloub ?

Příspěvek od vlado742 »

Jindras130 píše:Čus chlapy něco jsem se jich už v robotě nevyměnoval a mužu vám říct sám za sebe že bych si na svojeho passata nedal jinou značku než SPINDAN......někdy jsme na přání zákazníka dali lacinější šitky a do 2 let byli u nás znovu a už si i nechali poradit a ten 1000 si připlatili :D :D ale je to každýho věc a hlavně prachy.......
To mas pravdu. Ale za kvalitu sa vsade priplaca, preto sa robia aj shitky aby boli lacnejsie. ale to si kazdy musi zratat pre a proti a rozhodnut sa co mu vyhovuje viac, či zaplati kazde 2 roky po 1000 alebo kupi jeden za 2000 a ma pokoj na niekolko rokov :wink:

Uživatelský avatar
Rikipiki
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 365
Registrován: 17.01.2008 10:09
Bydliště: DětmaroVWice

Re: homokynetický kloub ?

Příspěvek od Rikipiki »

Paskal píše:
StandaS píše: Nejlepší je odpojit na straně převodovky ( mám za to že jich je 6 imbusů) a šroub ve středu náboje na poloose. Celé to dáš ven a ve svěráku se to lépe dělá.
Hele Dědku neblázní z vytahováním celé polosy. :roll: Šak už sme to tu řešili xxxxxx krát. :lol:
Normálka Kyneťak sklepneu na autě když vytočim těhlici dostrany. :wink:

Nesmíš byt zas tak pohodlný aby si všechno dával do svěráku. :daz:
No u tohoto typu to ale Němci celkem dobře vychytali. Po povolení zajišt'ovacího šroubu z těhlice, sundání čepů z ramen
a vytáhnutí kloubu z těhlice se našroubuje zajišt'ovací šroub spádky do kloubu a zatáhne se nadoraz tak, až se dostane na poloosu a stáhne z ní kloub a není ho třeba pracně sklepávat. Jen doporučuji dát nový šroub ,původní má někdy vytáhnutý závit a nejde ho zašroubovat nadoraz. Dá se to ,když nemáš nový šroub, nastavit kulatinou.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“