smrdí 4-motion?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
PPetr
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od PPetr »

U Audi a u VW je to tak: Motor podélně (passat do r.v. 05, Audi A6, A8) - Torsen (klasický quatro které je u VW označené 4motion) ; Motor napříč ( golf, bora, passat od r.v.05 Audi A3, TT) - Haldex u Audi označovaný jako quatro a u VW jako 4 motion.

Už jasnější? :wink:
ubytování v Praze: ZDE

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od Currahee »

SupermanXXX píše:
Currahee píše:Tipnu si, že by to mohly být destičky, jak se snaží ESP brzdit protáčející se kola. Zkus vypnout ESP na panelu, ale protiprokluz bude asi stále aktivní a smrad taky. Musím si to taky vyzkoušet a pak dám vědět, ale zatím nemám v okolí vhodnou plochu :wink:
Co to je za rok vyroby jestli 2004 a novejsi tak mas haldex a konci jestli ne mas quattro a muze koncit spojka to ale poznas ten klasickej smrad ne?
Dobře, tak asi po milion šestý. B5, B5.5 a taky Phaeton má stálý pohon Torsen a teprve B6 od r.2005 má už Haldex, kapišto? 8)
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
Miro_SV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK, Snina

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od Miro_SV »

Currahee píše:
SupermanXXX píše: Co to je za rok vyroby jestli 2004 a novejsi tak mas haldex a konci jestli ne mas quattro a muze koncit spojka to ale poznas ten klasickej smrad ne?
Dobře, tak asi po milion šestý. B5, B5.5 a taky Phaeton má stálý pohon Torsen a teprve B6 od r.2005 má už Haldex, kapišto? 8)
SORRY, tekze Audi A6 r.06 quatro je to isto co passat r.08 4 Motion???

Dakujem

Niky...
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 20.11.2008 20:41
Bydliště: Malá Úpa
Kontaktovat uživatele:

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od Niky... »

SupermanXXX píše:
Currahee píše:Tipnu si, že by to mohly být destičky, jak se snaží ESP brzdit protáčející se kola. Zkus vypnout ESP na panelu, ale protiprokluz bude asi stále aktivní a smrad taky. Musím si to taky vyzkoušet a pak dám vědět, ale zatím nemám v okolí vhodnou plochu :wink:
Co to je za rok vyroby jestli 2004 a novejsi tak mas haldex a konci jestli ne mas quattro a muze koncit spojka to ale poznas ten klasickej smrad ne?
je to 2005

Uživatelský avatar
tdiracing
Profík
Profík
Příspěvky: 1084
Registrován: 01.10.2008 11:09
Bydliště: Slaný

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od tdiracing »

pánové 4 motion se montuje od roku 2000 a není to stálá čtyřkolka,kde je označení syncro tak to stálej pohon 4x4
http://www.transporterclub.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.transportercentrum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Specializovaný servis na vozy VW Transporter,Caravelle,Multivan

Uživatelský avatar
PPetr
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od PPetr »

tdiracing píše:pánové 4 motion se montuje od roku 2000 a není to stálá čtyřkolka,kde je označení syncro tak to stálej pohon 4x4
Takže mi chceš říct, že stejnej passat se stejnym motorem, např. 2,8V6 z roku 99 a nebo 02 má jiný ustrojí??? :lol:
Věř nám že to je kravina. Mám ted passata rok 03, nápis je tam 4motion a má to KLASICKÝ TORSEN!!!!!!!!! To vše proto že to má motor podélně!!! Vše z koncernu co má motor podélně má klasické quatro (torsen) akorát pro VW se vše jmenuje 4motion!!!!!!!!!!!!
Tak jako má AUDI A3 motor napříč a proto tam je Haldex spojka, ale na tý prdeli má stejně označení quatro!!! Protože to je prostě AUDI.
Tak snad ted.... :roll: :lol:
ubytování v Praze: ZDE

Uživatelský avatar
rapid.direct
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3875
Registrován: 17.02.2008 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od rapid.direct »

PPetr píše:
tdiracing píše:pánové 4 motion se montuje od roku 2000 a není to stálá čtyřkolka,kde je označení syncro tak to stálej pohon 4x4
Takže mi chceš říct, že stejnej passat se stejnym motorem, např. 2,8V6 z roku 99 a nebo 02 má jiný ustrojí??? :lol:
Věř nám že to je kravina. Mám ted passata rok 03, nápis je tam 4motion a má to KLASICKÝ TORSEN!!!!!!!!! To vše proto že to má motor podélně!!! Vše z koncernu co má motor podélně má klasické quatro (torsen) akorát pro VW se vše jmenuje 4motion!!!!!!!!!!!!
Tak jako má AUDI A3 motor napříč a proto tam je Haldex spojka, ale na tý prdeli má stejně označení quatro!!! Protože to je prostě AUDI.
Tak snad ted.... :roll: :lol:
:lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od SupermanXXX »

Niky... píše:
SupermanXXX píše: Co to je za rok vyroby jestli 2004 a novejsi tak mas haldex a konci jestli ne mas quattro a muze koncit spojka to ale poznas ten klasickej smrad ne?
je to 2005
tak bych řek že to už má bohužel haldex a odchází do věčných lovišť. Kdy si v něm naposledy měnil olej? :158:

Uživatelský avatar
fery.bee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 401
Registrován: 07.09.2008 13:42
Bydliště: Zlínsko

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od fery.bee »

tdiracing píše:pánové 4 motion se montuje od roku 2000 a není to stálá čtyřkolka,kde je označení syncro tak to stálej pohon 4x4
Mám B5 2,8 r.v. 98 stálou čtyřkolku a označení 4motion. :D

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od SupermanXXX »

fery.bee píše:
tdiracing píše:pánové 4 motion se montuje od roku 2000 a není to stálá čtyřkolka,kde je označení syncro tak to stálej pohon 4x4
Mám B5 2,8 r.v. 98 stálou čtyřkolku a označení 4motion. :D
jj to je jasný to jenom lidi jako tdiracing auto zespodu nikdy neviděli tak v tom dělaj bordel :mrgreen:

Uživatelský avatar
fery.bee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 401
Registrován: 07.09.2008 13:42
Bydliště: Zlínsko

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od fery.bee »

Koukal jsem na netu na nabídku aut a zjistil jsem, že třeba B5 2,8 sedan byla označována syncro a 2,8 variant 4motion. Samozřejmě všechno Torsen. :D

Uživatelský avatar
rapid.direct
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3875
Registrován: 17.02.2008 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od rapid.direct »

fery.bee píše:Koukal jsem na netu na nabídku aut a zjistil jsem, že třeba B5 2,8 sedan byla označována syncro a 2,8 variant 4motion. Samozřejmě všechno Torsen. :D

To je bordel těch co to auto prodávají a vědí velkou.....no vy víte co :lol: :wink:

Uživatelský avatar
fery.bee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 401
Registrován: 07.09.2008 13:42
Bydliště: Zlínsko

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od fery.bee »

rapid.direct píše:
fery.bee píše:Koukal jsem na netu na nabídku aut a zjistil jsem, že třeba B5 2,8 sedan byla označována syncro a 2,8 variant 4motion. Samozřejmě všechno Torsen. :D

To je bordel těch co to auto prodávají a vědí velkou.....no vy víte co :lol: :wink:
Zjistil jsem to z fotek těch aut, ne z popisu. :D

Uživatelský avatar
tdiracing
Profík
Profík
Příspěvky: 1084
Registrován: 01.10.2008 11:09
Bydliště: Slaný

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od tdiracing »

SupermanXXX píše:
fery.bee píše: Mám B5 2,8 r.v. 98 stálou čtyřkolku a označení 4motion. :D
jj to je jasný to jenom lidi jako tdiracing auto zespodu nikdy neviděli tak v tom dělaj bordel :mrgreen:
no tak mi vysvětli co je v T4 r.v 2002 za system 4x4
http://www.transporterclub.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.transportercentrum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Specializovaný servis na vozy VW Transporter,Caravelle,Multivan

Niky...
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 20.11.2008 20:41
Bydliště: Malá Úpa
Kontaktovat uživatele:

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od Niky... »

SupermanXXX píše:
Niky... píše: je to 2005
tak bych řek že to už má bohužel haldex a odchází do věčných lovišť. Kdy si v něm naposledy měnil olej? :158:
jo?? tak mam haldex nebo torsen? už v tom mam guláš..mo mam to auto 3 měsíce :( nevim jestli jo měli..musim se kouknout do servisky

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“