smrdí 4-motion?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Niky...
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 20.11.2008 20:41
Bydliště: Malá Úpa
Kontaktovat uživatele:

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od Niky... »

No právě že mě u ničeho taky ne..až u tyhle b5,5 :( mondeo předohrab nec galaxy nic..fabia...ale tady jo ./

TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od TDI 4MOTION »

Nejjednodusi bude zajed nekam do dilny,zvednout auto a podivat se na stav oleje v difeci.Ono se tvrdi,ze Passat B5.5 4MOTION tedy Torsen ma celozivotni napl tudis,ze se olej v diferencialu nemeni jako u Haldexu po 60 tisicich km,ale "cely zivot" auta se bere konec servisni knizky teda cca 200.000km.Vecina z nas si auto koupila starsi a mame tam pres 200.000km takze komu zalezi na diferencialu tak radeji pro jistotu ten olej za 2.500kc vymeni.Dava se tam myslim 4.5litru.Do predu 3litry a do zadu 1.5litru.Ale zalezi na kazdem z nas jak se k tomu postavi.Takze zvednout auto a podivat se na stav oleje.
vé-šestka

Niky...
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 20.11.2008 20:41
Bydliště: Malá Úpa
Kontaktovat uživatele:

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od Niky... »

Tak to je taky užitečný postřeh, jen jediný háček je že moje auto má 120 000 a ne nad 200 000. tak snad by to mělo bejt ok ale asi to bude opravdu nejjednoduší....díky moc ;)

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od magmuss »

TDI 4MOTION píše:Nejjednodusi bude zajed nekam do dilny,zvednout auto a podivat se na stav oleje v difeci.Ono se tvrdi,ze Passat B5.5 4MOTION tedy Torsen ma celozivotni napl tudis,ze se olej v diferencialu nemeni jako u Haldexu po 60 tisicich km,ale "cely zivot" auta se bere konec servisni knizky teda cca 200.000km.Vecina z nas si auto koupila starsi a mame tam pres 200.000km takze komu zalezi na diferencialu tak radeji pro jistotu ten olej za 2.500kc vymeni.Dava se tam myslim 4.5litru.Do predu 3litry a do zadu 1.5litru.Ale zalezi na kazdem z nas jak se k tomu postavi.Takze zvednout auto a podivat se na stav oleje.

Mohl bys to tu nějak více rozepsat popř. obrázky třeba i z etky? - myslím kontrolu oleje v předu i vzadu - a tím v předu i vzadu myslíš co? Kde najdu kontrolní a napoštěcí šrouby, kdy by se měla náplň správně kontrolovat a nějaký specifika pro olej, kterej patří dopředu a dozadu... 4kolku mám poprvé, tak bych to nerad sku... jen proto že sem neskontroloval náplň :roll:

Psal sem už do jiného příspěvku, ale zatím nikdo nic nepřihodil.. :?

TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od TDI 4MOTION »

No ve predu je ta nadobka spolecne s prevodovkou a v zadu je to takova cerna nadoba mezi vyfuky poznas ji hned jak zvednes auto.Zda se mi,ze je to na 7imbus.Ve predu je jeste oplechovani te nadobky tak se musi samozrejme sundat i to.Mela by hlavne sedet hladina oleje po vypousteci sroub a olej by urcite nemel mit stribrnou barvu to uz by se ti mlelo ozubeni o sebe a je konec.Ja taky nejsem nejaky profik na tyhle veci jen vam sdeluji poznatky od svych kamaradu mechaniku.Ja presny pocet svych km take neznam,ale nechal sem si to pro jistotu zkontrolovat a je meneny mi bylo receno.Sroubky sou od vyroby netrene modrou barvou a ja ji tam nemel a hladinu sem mel o.k takze soudim,ze to nekdo predemnou menil.Ale jistotu nemam mechanikum se do toho moc nechce tak me mohl odbit a rekl,ze je to menene :D Co se tyce oleje tak do predu a do zadu je jina specifikace co sem si taky zjistoval.Oznaceni co sem se tady snazil zjistit tak kazdy jen odhadoval tak nekdo z kluku co dela ve VW by ji mohl zjistit at to mame presnejsi 8)
vé-šestka

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od SupermanXXX »

no nevim jestli tohle platí pro haldex ale pro torsen určitě ne. Co já vím tak do haldexu se prodává taková spešl drahá tuba oleje která se tam natlačí a do torsenu je v zadním diferáku a ve předu se nic nekontroluje protože kardan má společnou náplň s převodovkou.

TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od TDI 4MOTION »

No vzdyt to pisu predni je spolecne s prevodovkou a kdyz vymenis olej ve predu tak samozrejme menis i v prevodovce a v zadu je to samostatna jednotka tutiz se tam pouziva i jine oznaceni oleje nez do predu.
vé-šestka

scratik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 28.11.2008 10:21

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od scratik »

ohledne 4 motion, syncro a quatro tu toho bylo napsano uz mnoho a mnoho, ale chudej_student ma pravdu...do b5.5 se pry daval pouze jenom torsen (quatro)...podle testu je to mnohem lepsi nez haldex, protoze je to mechanika otestovana 25 lety, kdezto haldex je vicemene cista elektronika...


b6 96 kw

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od magmuss »

Ok, díky za postřehy - takže ještě jednou :

"No ve predu je ta nadobka spolecne s prevodovkou"
vs
"předu se nic nekontroluje protože kardan má společnou náplň s převodovkou" - u systému syncro/4MOTION motory s podélným uložením = TORSEN - proto tedy nechápu :
"Ve predu je jeste oplechovani te nadobky tak se musi samozrejme sundat i to" - převodovka oplechovaná není, pokud já vím, nevím co tím myslíš.

V zadním diferáku - jakožto samostatná jednotka - bude mít prostě někde kontrolní a zároveň napouštěcí šroub - když vlezu pod auto, potřeboval bych vidět z obrázků kde je ta nádobka a zrkátka jak to tam vypadá. Nemám dílnu, nemám s tím kam zajet a v tomhle počasí nechci aby mi kapala voda za krk, když už bych to někam vzal. Navíc do autorizovaného servisu nepojedu a až si s tím přijedu někam na dílnu, tak na to budou koukat asi divně i mechanici a já chci jít prostě na jisto. Potřebuju specifikace oleje - ikdyž se to tu řešilo asi nespočetkrát, nikomu to ruku neutrhne, když mi napíše znovu v jednom řádku co patří do tiptronicu - náplň kterou tedy využívá i systém 4MOTION (proto se nejspíš liší objemem 9l místo klasické předokolky) je totiž docela možné, že když vyměním náplň za tu, která tam opravdu má být, vyřeší se mi tím pocukávání při jízdě, tu jsem také popisoval asi 6x a všichni tvrdí něco jiného a ještě jen špekulírují :roll: pak také prosím o specifikaci "oleje" do zadní části - diferáku - samostatné jednotce.

TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od TDI 4MOTION »

Ty tu zadni nadobu musis vzdet ikdyz se zezadu ohnes pod auto je to cerna nadobka a je dobre viditelna jak se rozdvojujou laufy.Kouknes doprostred auta a vidis.Jinak nadobka na olej v prevodovce je take oplechovana nevim jak to tam mas ty,ale ja tam mam jeste plech.Jinak ty mas tiptronic cos je trosku jina jak na specifikaci oleje tak jeho mnozstvi.Ono treba staci na seznamu.cz zadat olej do diferencialu passat a vyjede ti spoustu odkazu nebo zavolat na nejblizssi VW u vas a tam by ti to mohli ochotne zdelit jaka je specifikace pro tiptronic.Ale co se tady resilo tak je mnohem nakladnejsi.
vé-šestka

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od magmuss »

TDI 4MOTION píše:Ty tu zadni nadobu musis vzdet ikdyz se zezadu ohnes pod auto je to cerna nadobka a je dobre viditelna jak se rozdvojujou laufy.Kouknes doprostred auta a vidis.Jinak nadobka na olej v prevodovce je take oplechovana nevim jak to tam mas ty,ale ja tam mam jeste plech.Jinak ty mas tiptronic cos je trosku jina jak na specifikaci oleje tak jeho mnozstvi.Ono treba staci na seznamu.cz zadat olej do diferencialu passat a vyjede ti spoustu odkazu nebo zavolat na nejblizssi VW u vas a tam by ti to mohli ochotne zdelit jaka je specifikace pro tiptronic.Ale co se tady resilo tak je mnohem nakladnejsi.
Jeeee.. nejbližší servis VW mi ani nepřipomínej! Od těch nechci už ani ventilek do pneumatiky!! 8O Ale jinak díky za info. Ještě to tu prolezu.

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od SupermanXXX »

protože můj mechanik nenasel díru kudy to tam dolejt tak jsem to nechal do zadního diferáku dolejvat v auto ISR průhonice a stalo to 2500 tisíce :evil: a ještě jsem tam musel jet dvakrát :evil:

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od vaha »

SupermanXXX píše:protože můj mechanik nenasel díru kudy to tam dolejt tak jsem to nechal do zadního diferáku dolejvat v auto ISR průhonice a stalo to 2500 tisíce :evil: a ještě jsem tam musel jet dvakrát :evil:
do zadního diferenciálu je kontrolní a napouštěcí šroub nad pravou(strana spolujezdce)poloosou,musí se sundat takoví ten kryt vnitřního kloubu

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od SupermanXXX »

to platí pro torsen nebo haldex? jinak díky za info

Uživatelský avatar
klanuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 15.03.2009 22:22

Re: smrdí 4-motion?

Příspěvek od klanuk »

Ahoj koupil sem si Passata 2.3vr5 4motion v tp synchro. Zajimam me jestl to ma nejakej protiprokluz, zadny tlacitko na vypnuti to nema je to r.v.99, kdyz sem to zkousel na rozbahnenym kopci tak to neslo vytocit nad tri tis. hrabaloseto a kdyz sem na to koukal z venku tak se stridve zastavovaly kola.
pašik 2.3 V5 4MOTION

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“