tak sem delal brzdy na zadni naprave

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

J-K-H-R-U
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 02.04.2009 22:53
Kontaktovat uživatele:

Re: tak sem delal brzdy na zadni naprave

Příspěvek od J-K-H-R-U »

co tak čtu ty vaše rady.tak jsem asi došel na to jak rychle a bez náke extra práce ty písty v třmenech zatlačit spět!je tam docela slušnej háček! Skoro každému to musí jit ze zásady stuha,proto že se ty písty nesmý samovolně vracet a musý držet destičku v blískosti kotouče!kvuli propadu brzdného pedálu a tympádem učinosti brzd. Já jsem si ty písty nechal otáčením vijet až na konec jejích dráhy a pak tým samím otáčením asi tak 10-20 otoček dokola my zajelli oba spět jako po másle!Bez ňáke vélmy yivinuté síly a stačili my na to jen mé ruce a síkovky. 10 mynut práce a nebilo co dělat. hodně zdaru pro toho kdo to má v plánu dělat,bude se u toho náramně bavit!

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: tak sem delal brzdy na zadni naprave

Příspěvek od majkl1 »

Nechci dělat chtrýho, ale pístek se po puštění brzdovýho pedálu musí samovolně vrátit zpět. Vrátí se jen tolik, dokud je nějaký tlak na kotouče. Pak už nemá důvod se něco samo vracet. Samoštel je tam kvůli ruční brzdě. :roll:
A to jak to komu jde nebo nejde záleží na stavu povrchu pístku. Při každé výměně destiček doporučuji pístek vyšlapat na kraj a ošetřit ho přípravkem na brzddové pístky. Přitom namazat vodící tyčky a pokud jsou prachovky v pořádku, příště nemůže být problém. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: tak sem delal brzdy na zadni naprave

Příspěvek od ameron »

Majkl porad nejaky ten pripravok na brzdove piestiky. To das dole prachovku a namazes tym piestik?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: tak sem delal brzdy na zadni naprave

Příspěvek od majkl1 »

Je to taková malá lahvička. Jednoduše nadzdvihneš prachovku a nakapeš to pod ní. Pokud máš pístek vysunutý skoro celý ven, tak po zamáčknutí máš ošetřený celý jeho povrch. Zároveň to ošetřuje i gumové části (prachovky). Není nic jednoduššího, ale zato to funguje. :wink: Jo a stojí to docela dost, myslím, že tuhle jsem za tu lahvičku dával skoro 25 korun :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“