výměna vnitřních kloubů poloos tiptronic b5

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Meatfly
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 01.10.2007 09:56

Re: výměna vnitřních kloubů poloos tiptronic b5

Příspěvek od Meatfly »

AlešB5 píše:no tak to uz kloub být nemusí ale muze zacinat zlobit menic, jestli je to kloubem poznas pouze tehdy kdyz ho rozdelas resp. celou poloosu a zkusis vule to je ta nejlehci část protoze kdyz ti to dela az po prerazenitiptronicu tak by mohl byt na pokraji konce i menic a to za taková hitparada neni to uz mam za sebou taky. Obecně vzato trhaní by poloosa mela delat v tahu a treba v rejdu zkus nejprve to a pak se uvidí poloosu mas venku za 20 min a udelas to doma
A mimochodem, japa jsi vyřešil ten měnič? Kdo ti ho repasoval a za kolik?

Uživatelský avatar
AlešB5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 09.02.2009 11:59
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna vnitřních kloubů poloos tiptronic b5

Příspěvek od AlešB5 »

Meatfly píše:Myslíš hydroměnič u tiptronicu? Nestraš, ten tiptron řadí opravdu hladce, do kopečka auto drží, neprokluzuje, neváhá, prostě paráda. Ty rázy jsou opravdu jen když na režim D po kickdownu řadí ve vyšších otáčkách na vyšší stupeň... Ach jo, budu muset kouknout na ty poloosy... 8O
Tak na stopro poloosy kámo asi tě to nemine

Uživatelský avatar
Meatfly
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 01.10.2007 09:56

Re: výměna vnitřních kloubů poloos tiptronic b5

Příspěvek od Meatfly »

AlešB5 píše:
Meatfly píše:Myslíš hydroměnič u tiptronicu? Nestraš, ten tiptron řadí opravdu hladce, do kopečka auto drží, neprokluzuje, neváhá, prostě paráda. Ty rázy jsou opravdu jen když na režim D po kickdownu řadí ve vyšších otáčkách na vyšší stupeň... Ach jo, budu muset kouknout na ty poloosy... 8O
Tak na stopro poloosy kámo asi tě to nemine
Njn, furt lepší než ten hydroměnič... O víkendu na to mrknu, tak dám vědět... :old:

Uživatelský avatar
AlešB5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 09.02.2009 11:59
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna vnitřních kloubů poloos tiptronic b5

Příspěvek od AlešB5 »

no to jsem sam zvedav uz se budu tesit

Uživatelský avatar
Meatfly
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 01.10.2007 09:56

Re: výměna vnitřních kloubů poloos tiptronic b5

Příspěvek od Meatfly »

Hm, tak na žádné vůle jsem teda nepřišel... :?:

Uživatelský avatar
AlešB5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 09.02.2009 11:59
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna vnitřních kloubů poloos tiptronic b5

Příspěvek od AlešB5 »

Meatfly píše:Myslíš hydroměnič u tiptronicu? Nestraš, ten tiptron řadí opravdu hladce, do kopečka auto drží, neprokluzuje, neváhá, prostě paráda. Ty rázy jsou opravdu jen když na režim D po kickdownu řadí ve vyšších otáčkách na vyšší stupeň... Ach jo, budu muset kouknout na ty poloosy... 8O

v tom pripade jsou jasne poloosy kámo o tom žádná alespon je to cestou nejmensiho odporu protoze z prevodovky by jsi se p......l je to strasna prace mam to uz taky za sebou ty klouby to je paráda velký imbus torxy a uz se prasi za kocaem za půl hodiny budes vedet která bije vule v polose uz poznas ciste v ruce

Uživatelský avatar
Meatfly
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 01.10.2007 09:56

Re: výměna vnitřních kloubů poloos tiptronic b5

Příspěvek od Meatfly »

Njn, měl jsem to na heveru, ale z toho teda vůli v poloosách nepoznám (ale zase si člověk všimne jiných věcí - např. že není vůle v přední nápravě, ale zase mi teče jeden zadní tlumič). Takže je asi budu muset sundat, že? Jak mám přesně postupovat?

Uživatelský avatar
AlešB5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 09.02.2009 11:59
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna vnitřních kloubů poloos tiptronic b5

Příspěvek od AlešB5 »

to urcite budes muset, takze oba dolů, hezky zvedak, povolit dole pak nahore vytahnout a zamenit za nove jednoducha prace. jaky postup jsi mel na mysli. a ty poloosy coo ty uz nic?

Uživatelský avatar
Meatfly
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 01.10.2007 09:56

Re: výměna vnitřních kloubů poloos tiptronic b5

Příspěvek od Meatfly »

AlešB5 píše:to urcite budes muset, takze oba dolů, hezky zvedak, povolit dole pak nahore vytahnout a zamenit za nove jednoducha prace. jaky postup jsi mel na mysli. a ty poloosy coo ty uz nic?
Měl jsem na mysli ty poloosy...

Uživatelský avatar
AlešB5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 09.02.2009 11:59
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna vnitřních kloubů poloos tiptronic b5

Příspěvek od AlešB5 »

Meatfly píše:
AlešB5 píše:to urcite budes muset, takze oba dolů, hezky zvedak, povolit dole pak nahore vytahnout a zamenit za nove jednoducha prace. jaky postup jsi mel na mysli. a ty poloosy coo ty uz nic?
Měl jsem na mysli ty poloosy...
Pohodička jen myslim 17 imbus povolis ty zajištovací srouby v kolech sundas kola vezmes torx povolis poloosu u prevodovky kolo plny rejd vytahnes poloosu jde o cvik nemusise nic povolovat vytahnes zkontrolujes popr. vymenis a obraceny postup kdyby jsi ji tam vracel zpatky tak si pred tim jen oznac polohu te poloosy vuci unaseci a to je cele :lol:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“