Ramena - jak poznat které je v háji?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od johnns »

Ahoj chlapáci.

Při přejetí nerovností pravým předním kolem a současném lehkém přibržďování se ozývalo takové to tlumivé bouchání z pravé strany. Ten samý test levou stranou a ani ťuk - nádhera. Při zkoumání (pouze rukou) jsem ohadl, že je špatné rameno na pravé straně -horní vpředu. Při výměně se to potvrdilo - bylo dost vyžvejkaný - ale dalo se to zjistit až po vytažení toho čepu po vyndání šroubu, kterým jsou zaaretovány obě horní ramena. Druhé rameno vzadu nahoře bylo ok.

Myslel jsem, že mám vyřešeno. Po výměně je to lepší, ale pořád ne jako ta levá strana. Pořád to trochu klepe. Jak zjistit bez demontáže které rameno to může být (opticky vše dobrý). Resp. může to dělat ještě něco jiného?

Díky

pianko111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 176
Registrován: 11.04.2008 20:49
Bydliště: Praha nebo Sedlčany

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od pianko111 »

podle me absolutne nema vyznam menit napravu po kouskach protoze to co je novy ti zase vymlátí to stary. bud vse nebo nic jinak jsou to vyhozeny penize. a pokud s cepama jde hybat rukou - vymenit
Kamerové systémy, elektronické zabezpečovací systémy, multimediální a informační technologie

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od Meggy »

přesně tak...takhle zaplatíš daleko víc než za celou sadu
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od johnns »

Hm, na tom něco bude. Tak mi poraďte i to, jestli mám měnit i tu levou stranu která je dobrá? Nebo stačí komplet tu stranu, která začíná bouchat.... :roll:

Uživatelský avatar
live69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 26.11.2008 23:17
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od live69 »

no za mě když už tak určitě obě a geošku! a jak někdo píše pokud pohneš rukou, co to je za kravinu, rukou pohneš i novejma! prostě bez vule!

Uživatelský avatar
wac11cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.09.2008 10:02
Bydliště: Plzeň

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od wac11cz »

live69 píše:no za mě když už tak určitě obě a geošku! a jak někdo píše pokud pohneš rukou, co to je za kravinu, rukou pohneš i novejma! prostě bez vule!
Asi myslel, když už to má takovou vůli, že jí cítíš rukou, tak vyměnit. Né že se to točí v kloubu, to se samozřejmě musí točit i u novýho.

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od johnns »

Namontovat jedno rameno jsem zvládl. Jak komplikovaný jsou ty velký ramena dole? Resp. jsou při komplet výměně nějaký standardní zádrhely? Je mi jasný, geošku nedám, to musí někdo wod fochu :)

pianko111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 176
Registrován: 11.04.2008 20:49
Bydliště: Praha nebo Sedlčany

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od pianko111 »

wac11cz píše:
live69 píše:no za mě když už tak určitě obě a geošku! a jak někdo píše pokud pohneš rukou, co to je za kravinu, rukou pohneš i novejma! prostě bez vule!
Asi myslel, když už to má takovou vůli, že jí cítíš rukou, tak vyměnit. Né že se to točí v kloubu, to se samozřejmě musí točit i u novýho.
no jasny :lol: asi jsem to blbe napsal.
Kamerové systémy, elektronické zabezpečovací systémy, multimediální a informační technologie

pianko111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 176
Registrován: 11.04.2008 20:49
Bydliště: Praha nebo Sedlčany

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od pianko111 »

johnns píše:Namontovat jedno rameno jsem zvládl. Jak komplikovaný jsou ty velký ramena dole? Resp. jsou při komplet výměně nějaký standardní zádrhely? Je mi jasný, geošku nedám, to musí někdo wod fochu :)
komplet jedine na heveru a s trochou zrucnosti neni o cem. a standartni zadrhely: zarezly spojovačky na autogen a další zadrhel ktery jsem uz 2krat zazil ze soudruzi z NDR pri skladani dali šrouby z druhy strany a pak prdli celou napravnici na auto. takze luxus odrezavat srouby ktery trčí do podběhu a podlahy :evil:
Kamerové systémy, elektronické zabezpečovací systémy, multimediální a informační technologie

Uživatelský avatar
wvwvw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 248
Registrován: 27.03.2008 13:21
Bydliště: SK - TS

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od wvwvw »

Ja som ešte šróby nerezal, pri hornom ramene povolíš držiak s tlmičom a pri spodnom povolíš nápravnicu a je vykydané
a autogen je potrebný skoro vždy, ten vrchý šrób dávam vždy nový a kýbel vazelíny aj tak pri dalšej výmene sa nedá vybrať
. . . :lol: a keď už nechceš meniť všetky čapy, tak vždy vymeň aj ten druhý čap ktorý je pri tom zlom čape či už dole al.hore.

Uživatelský avatar
live69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 26.11.2008 23:17
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od live69 »

pianko111 píše:
wac11cz píše: Asi myslel, když už to má takovou vůli, že jí cítíš rukou, tak vyměnit. Né že se to točí v kloubu, to se samozřejmě musí točit i u novýho.
no jasny :lol: asi jsem to blbe napsal.
a já blbě asi pochopil :lol:

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od johnns »

Ahoj chlapi.

Můžou mi zkušení "ramenáři" :wink: poradit přibližný postup při montáži? To prostě nazdař bůh poskládám nebo začnu (resp. skončím) nějakým konkrétním ramenem? Např. u horních ramen mi bylo řečeno, že se musí u zadních šroubů utáhnout v horní poloze, aby se pak směrem dolů napružily když pak jejich čepy zasouvám do tý trubky s aretačním šroubem.
Co se týká geometrie - má smysl laser, nebo stačí optika?
Díky

Uživatelský avatar
wvwvw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 248
Registrován: 27.03.2008 13:21
Bydliště: SK - TS

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od wvwvw »

dobre ti povedali ale tie horné ramená sa nenapružia,alebo napružia iba pri montáži, proste keď zdvihneš auto tak tlmič tlačí všetko dolu a keď horné ramené povolíš tak si všimni že ti vyjdu hore, v podstate do polohy ako keď auto stolí na kolesách
poradie ranien nie je dôležité, iba aby sa ti dobre pracovalo
rozdiel v geometrii je len o peniazoch, všetky sú dobré

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od johnns »

Díky, snad to nějak poskládám. Dám vědět výsledek :mrgreen:

...lukys...
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 21.10.2008 21:47

Re: Ramena - jak poznat které je v háji?

Příspěvek od ...lukys... »

Kterou značku ramen preferujete?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“