Zámek dveří

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Zámek dveří

Příspěvek od BrendlJiri »

Omlouvám se za otevření nového vlákna o zámku dveří ale nenašel jsem odpověd mám passata rok 2003 kombi zlobyl zámek u řidiče nefungovalo svícení nepípaly světla atd koupil jsem nový ale začal hned po nasazení zlobit když zamknu dvakrát po sobě takse řidíčovi dveře odemknou když zamknu ze vnitř zamknou se všechny ale řidičuv se odemkne prostě zamkne a hned odemkne jinak vše funguje pod kobercem vše jak nové samo že jsem koupil zámek polsko starý origo to nedál diky za odpověd
Sharan tdi afn 81kw

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zámek dveří

Příspěvek od xerxes »

Nazdár,podle toho co popisuješ tak polsko starý zámek je špatný

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: Zámek dveří

Příspěvek od BrendlJiri »

Sem se špatně vyjádřil ten stary co tam byl z vyroby to nedělal ten novy polsky to dělá
Sharan tdi afn 81kw

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zámek dveří

Příspěvek od majrek001 »

vadný zámek u replik je to vcelku normální některé nefungují vůbec - to jsi na to ještě dobře, že alespoň něco dělá
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: Zámek dveří

Příspěvek od BrendlJiri »

majrek001 píše:vadný zámek u replik je to vcelku normální některé nefungují vůbec - to jsi na to ještě dobře, že alespoň něco dělá
Aha dík že to vubec prodávají šmejdi
Sharan tdi afn 81kw

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zámek dveří

Příspěvek od majrek001 »

narovinu buď origo nový (bohužel cena je kolem 4000,- nebo se jeden čas dala sehnat nějaká čorka ze škodovky na bazasi atd za 1500,- origo) nebo opravit starý origo - většinou stačí propájet a vyměnit případně venkovní mikrospínač, když to uděláš pořádně tak zase 5 - 10+ let funguje dál..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: Zámek dveří

Příspěvek od BrendlJiri »

majrek001 píše:narovinu buď origo nový (bohužel cena je kolem 4000,- nebo se jeden čas dala sehnat nějaká čorka ze škodovky na bazasi atd za 1500,- origo) nebo opravit starý origo - většinou stačí propájet a vyměnit případně venkovní mikrospínač, když to uděláš pořádně tak zase 5 - 10+ let funguje dál..
díky zkusím
Sharan tdi afn 81kw

Uživatelský avatar
Jacques.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 813
Registrován: 31.03.2011 17:57
Bydliště: Děčín okolí...

Re: Zámek dveří

Příspěvek od Jacques. »

Koupil jsem náhradu značka Vika a pecka! Lepší jak origo, protože už má i modifikovaný microspinac s ochranym pelíškem. Uvnitř a zvenku úplně stejná kvalita jako origo. A stojí cca 1000 Kč.
Passat B8 Alltrack 2.0 Tsi 162kw
Ex ►Passat B5 1.9 TDi 81kw AVG+4motion
Ex ►Audi A6 Avant 3.0 TDi
Ex ►Passat B5,5 Variant, 2.8 V6,4motion+LPG
Ex ►Passat B5 sedan 1.9 TDI 81KW AFN

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Zámek dveří

Příspěvek od JirkaVys »

Vika je Čína :-D
U této značky jsem skončil hodně brzo, když jsem koupil otočný spínač pro zrcátka... Místo vyhřívání se sklopila k vozu a místo sklopení se začala vyhřívat :-D

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek dveří

Příspěvek od CentriFUGA »

Měl jsem zámky vika na starém.passatu a dalších starších autech, cena vždy 5-700 a všechny fungovaly X let. Takže za mě spokojenost s vikou

Uživatelský avatar
Jacques.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 813
Registrován: 31.03.2011 17:57
Bydliště: Děčín okolí...

Re: Zámek dveří

Příspěvek od Jacques. »

Vím že je to Čína / polsko... Já proti těm zemím nic nemám. Mám z z Ali hromadu věcí a většina je skvělá, to co bych v Evropě nesehnal - automaticky ovladač na světla, android radio nebo kamery...
Ja mám od Viky zatím tři věci a vše vždy v pohodě. Ale stát se to může no.
Passat B8 Alltrack 2.0 Tsi 162kw
Ex ►Passat B5 1.9 TDi 81kw AVG+4motion
Ex ►Audi A6 Avant 3.0 TDi
Ex ►Passat B5,5 Variant, 2.8 V6,4motion+LPG
Ex ►Passat B5 sedan 1.9 TDI 81KW AFN

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Zámek dveří

Příspěvek od JirkaVys »

Však jasný, taky mám dost kravin z Číny, nejen na auto, i když na auto maximálně LED osvětlení a svítilny do dveří.
Něco fungovat může, něco nemusí. Očividně otočný spínač na B6 špatně okopirovali od originálu a otočili to.
Ještě jsem vlastně kupoval nový "potah" na řadící páku, po týdnu mi zůstalo "víčko" s popisky rychlostí R, 1, 2, 3, 4,... při přeřazení prilepene na dlani... To jsem teda pak prilepil lepidlem a ještě předtím se koženka v jednom místě natrhla.. No zkrátka já osobně se značkou VIKA dobré zkušenosti nemám. To ale nic neznamená, maximálně to že se značce vyhýbám obloukem.
Zase mám třeba dobré zkušenosti s poláky... AS-PL a startéry od nich, stojí "pár" korun a fungují bezproblémově, netuším jestli vydrží třeba také 200tis km nebo 10 let jako od Bosche nebo Valea, nicméně za tu cenu koupím další 2 až 3 ks od AS-PL, a 100tis už mají za sebou na viceroautech.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zámek dveří

Příspěvek od majrek001 »

Vika to už nic moc horšího snad neseženeš - pár jsem těchto čínských zámků rozdělával sice mají packu na mikrospínačích, ale po půl roce je stejně po zámku :) - ten origo co s ním srovnávaš (samozřejmě to je nesrovnatelné) ti vydrží vpohodě 10 - 15let (zámky pár let opravuji a nějaký ta stovka zámku mě rukama prošla)..

to že na origo zámku se po 15letech vydře venkovní miskrospínač, protože žádný jiný se nevydře, tak to už budeš tam mát 15. Viku s kvalitou zaručenou - opravit origo vyměníš mikrospínač jde tam dát i s páckou a je zase x let klid


a porovnávat Viku a AS-PL - který prodávají jak origo díly do startéru altíku, tak neorigo náhrady je neporovnatelné - od AS-PL berou stejně všichni co repasují, protože mají výborně spracovaný katalog, kde se dá vše dohledat od čísla origo dílu Bosch/Valeo atd
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Zámek dveří

Příspěvek od JirkaVys »

Nikde o porovnávání VIKA a AS PL není ani slovo :-D

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“