Přestavba H7 na xenony, jaké koupit?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
K8N
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 17.03.2008 13:15

Re: Přestavba H7 na xenony, jaké koupit?

Příspěvek od K8N »

NAPROSTÝ SOUHLAS 4500K naporostá spokojenost
noxicek píše:Věřím, že se ted rozjede možná velká diskuze ohledně teploty barvy hoření výbojky, ale pro lidksé oko a nejleppší viditelnost je a doporučuje se barva 4500K.
Lidskému oku je totiž nepřirozenější barva 1400K a dí se říící, že čím je hodnota vyší, tím je to pro lidskéé oko horší. Barva 4500K je bílá až míírně nažloutlá, což je samoozřejmě nejlepší do situací jako je mokro vozovky , mlha a pod....

Uživatelský avatar
K8N
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 17.03.2008 13:15

Re: Přestavba H7 na xenony, jaké koupit?

Příspěvek od K8N »

větší kravinu jsem ještě nečetl ...
wladi píše:
Phate píše:...
spravne. hlavne hida v cocke v B5,5 svieti uplne vsade. je rozdiel cocka na halogen a cocka na xenon. to ze si das hidu do halogenov ti nezaruci ze bude svietit ako origo xenon.

Uživatelský avatar
androlic
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 05.10.2008 16:56
Bydliště: severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba H7 na xenony, jaké koupit?

Příspěvek od androlic »

jo to je pravda, že se doporučuje 4500K, ale nemohu posoudit mám hned od začátku 6000K
DOVOZ AUT Z NĚMECKA

Uživatelský avatar
ovi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 27.09.2009 18:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba H7 na xenony, jaké koupit?

Příspěvek od ovi »

Taky jezdím od namontování HIDu s 6000K, ale před týdnem jsem si objednal samostatné výbojky 5000K. Ty 6000K byly trochu modré a to se někomu nemusí líbit. Jinak rozdíl H7 a HID obrovský. U staršího ( 2003 ) vozidla jsou paraboly už trochu vyblikané a večer jsem s H7 skoro neviděl. Po montáži HID naprostá spokojenost, světla seřízené aby neoslňovaly. Ještě se mi nestalo, že by mě protijedoucí řidiči upozorňovali blikáním na to, že je oslňuji.
Má někdo zkušenost s HID sadou s označením výbojek H7R?
Takže tak

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba H7 na xenony, jaké koupit?

Příspěvek od noxicek »

ovi píše:Taky jezdím od namontování HIDu s 6000K, ale před týdnem jsem si objednal samostatné výbojky 5000K. Ty 6000K byly trochu modré a to se někomu nemusí líbit. Jinak rozdíl H7 a HID obrovský. U staršího ( 2003 ) vozidla jsou paraboly už trochu vyblikané a večer jsem s H7 skoro neviděl. Po montáži HID naprostá spokojenost, světla seřízené aby neoslňovaly. Ještě se mi nestalo, že by mě protijedoucí řidiči upozorňovali blikáním na to, že je oslňuji.
Má někdo zkušenost s HID sadou s označením výbojek H7R?
Takže tak
Zkušenosti S H7R mám a to velmi dobré. Mám totiž klasické paraboly bez čoček a pokud dám klasickou HID H7 do této parabooly, tak to sice moc kráásně svíítí, ale všude kolem a na seříízení se to nedá absolutně seřídit, protože to nemá žádnoou linku. Občas sem tam někdo blliknul, že to oslňuje. Když jsem auto postavil před stěnu, tak žádná rovina, prostě to svíítilo do všdch stran. Pak jsem po určité době, přešel na H7R a na seřízení jedna radost, mělo už to správné úhly a před stěnou je to krásná čárá, jak u H7 halogen..žároovek. Řekl bych, že to svíítí třeba do dálky o něco lépe. Takkže pokud budete uvažoovat oo přestavbě a máte klasiickou ne čočkové světllo, jedině H7R, ušetřííte oči druhým a vy budete spokojeni.

Uživatelský avatar
jerryxedos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 17.11.2009 11:22
Bydliště: j.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba H7 na xenony, jaké koupit?

Příspěvek od jerryxedos »

androlic píše:Já kupoval na http://www.tuning-centrum.cz" onclick="window.open(this.href);return false; mám je zhruba rok a pul a zatím vše bez problému, koupil jsem 6000K podle mě je to takový ideální, kámoš má 8000K a třeba když je mlha tak má špatnou viditelnost, akorát bych ti doporučil k těm xenonum i ostřikovače světel kvuli policajtum a na STK http://www.autodily-add.cz/univerzalni- ... ea6475e5a7" onclick="window.open(this.href);return false; tady jsou nejlevnější a mužeš i toto http://www.servishybes.cz/jednotka-pro- ... -2189.html" onclick="window.open(this.href);return false;
dekuju moc za tip,,mam jeste 2 otazky,,ma cenu slim verze?ja koupil asi za 2.500 tis slim verzi z aukra do AUDI A6 c4,ta ma normalne cocky a po 3 tydnech mi odesel ballast,,reklamace atd ok,ale mam spatne reference i od jinych co maji od tohoto prodejce.neni to tim ze tj slim verze,jsou lidi co maji china smejdy veliky a nemaj s tim 2 roky problem...

a nema prosim tady nekdo fotodokumentaci umisteni sady do meho vozu?diky vsem za rady..TOM.

Uživatelský avatar
K8N
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 17.03.2008 13:15

Re: Přestavba H7 na xenony, jaké koupit?

Příspěvek od K8N »

mám tuhle SLIM http://www.e-xenony.cz/xenony-12v/hid-xenony-h7" onclick="window.open(this.href);return false; v autě rok a zatím žádnej problém ... super instalace, provedení i umístění balastu.

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba H7 na xenony, jaké koupit?

Příspěvek od noxicek »

Kdybych já měl na výběr mezi slim verzi a klasickým balastem, tak bych šel do klasiky, samoozzřejmě v nějaké lepší verze, jak jsou různě oozn. teřba premium atp. SLIm verze je vlastně digitální měnič,kterému chybí určité vlastnosti , které má lepší verze klasiky, jako je např. pomalý náběh výbojky atp. Jediná výhoda u slim verze je, že nemá absolutně žádné rušení na elektroniku vozu a je tenkká, takže třeba vhodná tam kde opravdu není místo nebo třeba na motorku. Pokud je místo, tak bych bral klasický balast třeba v premiovych verzích.....

Uživatelský avatar
K8N
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 17.03.2008 13:15

Re: Přestavba H7 na xenony, jaké koupit?

Příspěvek od K8N »

Které vlastnosti mu tedy ještě chybí ? POmalý náběh ... pokud je opravdu pomalejší to nemůžu posoudit ... nevidím v tom však žádnej problém u potkávacích sv. jedná se stejně řádově o sekundy pokud tomu tak je.
noxicek píše:Kdybych já měl na výběr mezi slim verzi a klasickým balastem, tak bych šel do klasiky, samoozzřejmě v nějaké lepší verze, jak jsou různě oozn. teřba premium atp. SLIm verze je vlastně digitální měnič,kterému chybí určité vlastnosti , které má lepší verze klasiky, jako je např. pomalý náběh výbojky atp. Jediná výhoda u slim verze je, že nemá absolutně žádné rušení na elektroniku vozu a je tenkká, takže třeba vhodná tam kde opravdu není místo nebo třeba na motorku. Pokud je místo, tak bych bral klasický balast třeba v premiovych verzích.....

martin82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 18.09.2009 11:15
Bydliště: Beroun

Re: Přestavba H7 na xenony, jaké koupit?

Příspěvek od martin82 »

Ahoj.Mám taky dotaz.Nedávno jsem se ptal jednoho prodejce na Aukru jakou mi doporučí HID sadu do mého pašíka a on mi napsal toto:V Passatu musite mit CanBus menice, nebo si v ridici jednotce zakazat kontrolu halogenu.To znamená,že bych měl vybrat asi nějakou sadu,která má ty CanBus měniče,nebo jaký je problém po namontování sady s normálními měniči-třeba ty PREMIUM?Nevíte někdo?

Uživatelský avatar
ovi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 27.09.2009 18:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba H7 na xenony, jaké koupit?

Příspěvek od ovi »

Prodejce Ti neposkytl zcela přesnou odpověď. Ty měniče jsou vhodné použít u novějších Passatů od 2005 rv. Pro Tvůj vůz jsou zbytečné, v případě, že namontuješ sadu HID, nebude Tě elektronika varovat, že máš spálené žárovky, což by u nového Passatu provedla.

martin82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 18.09.2009 11:15
Bydliště: Beroun

Re: Přestavba H7 na xenony, jaké koupit?

Příspěvek od martin82 »

Ještě se chci zeptat jak je to s rušením FM radia a příjmu signálu,někde jsem tu četl,že s tim má někdo problém..že HID sady ruší signál a radio šumí..Co je na tom pravdy,nebo jak tomu zamezit?Děkuji za odpověd.PS::Jinak mi byla doporučena HID sada 5000K,že prý s 6000K bych viděl hůře na mokru.

Uživatelský avatar
K8N
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 17.03.2008 13:15

Re: Přestavba H7 na xenony, jaké koupit?

Příspěvek od K8N »

S tím rušením FM něco málo pravdy bude, venku to nepoznám, ale v garáži kde je příjem horší, se po zapnutí HID ještě zhorší. Původně jsem objednal 5000K na poslední chvíli jsem si to rozmyslel a přeobjednal na 4500K tak aby to mělo co nejvíce barvu originálních xenonů 4100K. Čím víc je ten xenon modřejší, tím hůř s ním vidíš a tím víc upozorňuješ na to že to není origiál ale HID. Takže rada to byla dobrá :wink: Mám za to, že stárnutím ty vybojky jdou více do modra.
martin82 píše:Ještě se chci zeptat jak je to s rušením FM radia a příjmu signálu,někde jsem tu četl,že s tim má někdo problém..že HID sady ruší signál a radio šumí..Co je na tom pravdy,nebo jak tomu zamezit?Děkuji za odpověd.PS::Jinak mi byla doporučena HID sada 5000K,že prý s 6000K bych viděl hůře na mokru.
Naposledy upravil(a) K8N dne 17.12.2009 21:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ovi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 27.09.2009 18:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba H7 na xenony, jaké koupit?

Příspěvek od ovi »

Jak píšu ve svém příspěvku výše, na svém voze snižuji hodnotu výbojek z 6000K na 5000K, ne že by svítily hůře na mokru, ale z důvodu více modré barvy světla a tím upozorňováním na sebe lidem, kteří rádi stavějí jedoucí auta za účelem zisku. :lol:
Jinak, na předchozím autě jsem měl originální xenony již z výroby, a postupem času měnily barevný svit ne do modra, ale žloutly a na zdi byl na přechodové hraně nádech do červena. Říká se, že je to poslední fáze výbojky před spálením.

Uživatelský avatar
jerryxedos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 17.11.2009 11:22
Bydliště: j.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba H7 na xenony, jaké koupit?

Příspěvek od jerryxedos »

no ja taky dam max 5000k,ted sem je mel a ok barva a vse...jeste jednou prosim nemuze mi nekdo nafotit na b 5,5 passatu umisteni ballastu a celkove umisteni hid sady...diky moc predem vsem..

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“