Přestavba H7 na xenony, jaké koupit?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba H7 na xenony, jaké koupit?

Příspěvek od noxicek »

jerryxedos píše:no ja taky dam max 5000k,ted sem je mel a ok barva a vse...jeste jednou prosim nemuze mi nekdo nafotit na b 5,5 passatu umisteni ballastu a celkove umisteni hid sady...diky moc predem vsem..
Pokud budu mit cas, tak tii to v pondeli nafotim.
Ja mam s praveho svetla ve smeru jizdy ballast umisten pekne na pylovem filtru a samotny balast je pak schovan krytkou pyloveho filtru a na lleve strane mam balast umisteny mezi nadobkou oleje pro servo a rj jednotkou ABS systemu. Vse dobe drzi, nic nepada a jsou dobre chraneny i pred pripadnou vodou

Uživatelský avatar
jerryxedos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 17.11.2009 11:22
Bydliště: j.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba H7 na xenony, jaké koupit?

Příspěvek od jerryxedos »

noxicek píše:
jerryxedos píše:no ja taky dam max 5000k,ted sem je mel a ok barva a vse...jeste jednou prosim nemuze mi nekdo nafotit na b 5,5 passatu umisteni ballastu a celkove umisteni hid sady...diky moc predem vsem..
Pokud budu mit cas, tak tii to v pondeli nafotim.
Ja mam s praveho svetla ve smeru jizdy ballast umisten pekne na pylovem filtru a samotny balast je pak schovan krytkou pyloveho filtru a na lleve strane mam balast umisteny mezi nadobkou oleje pro servo a rj jednotkou ABS systemu. Vse dobe drzi, nic nepada a jsou dobre chraneny i pred pripadnou vodou
BUDU STRASNE MOC RAD,,diky ti predem za foto,..

VWRobin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 25.11.2017 11:51

Re: Přestavba H7 na xenony, jaké koupit?

Příspěvek od VWRobin »

ahoj potreboval bych poradit taky chci predelat h7 na HID xenon touto sadou https://www.tuning-centrum.cz/product/5 ... edeni-slim" onclick="window.open(this.href);return false; jakej by byl u toho problem popripade jestli to nekdo mate tak prosim fotku jak to tam mate ruzne zapojeny dik moc:-)


VW passat 1.9Tdi 96kw r.v 2005

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Přestavba H7 na xenony, jaké koupit?

Příspěvek od majrek001 »

6000K je nesmysl na normální ježdění na mokré silnici skoro nic neuvidíš optimální je 4300 (origo teplota barvy pro bixenon) - 4700K

o legálnosti nemá smysl nic psát to je každému jasné
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

VWRobin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 25.11.2017 11:51

Re: Přestavba H7 na xenony, jaké koupit?

Příspěvek od VWRobin »

o legalnosti mas prosim te namysli co?

triangl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 22.10.2012 14:14

Re: Přestavba H7 na xenony, jaké koupit?

Příspěvek od triangl »

Za sebe bych HID nedoporučil. Mám je tři roky na světlech kde byla H7 patice ale na přísnější technické mě s tím vyhodili. Tudíž zájemcům sadu klidně prodám. Abych nepsal jsen negativa tak musím pochválit jejich světlo a s policijí problém nebyl nikdy a to ani v Polsku.Napajecí trafo má každá výbojka zvlášť a předělané je to za 2 hodinky.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Přestavba H7 na xenony, jaké koupit?

Příspěvek od majrek001 »

VWRobin: HID přestavba nemá homologaci pro provoz na pozemních komunikacích tudiš je to nelegalní (max tak pro sportovní účeli mimo komunikaci), pak máš světla, který nemají homologaci pro xenony - nemáš automatickou nivelaci a ostřikovače světel - takže poctivější STK (měli by snad už všechny) tě vyhodit a policie též - teď už ti můžou odstavit auto..

pro xenony, aby to bylo legálně musíš mít světla, který mají homologaci pro xenon (je asi jasné, že čočky/paraboly mají jiný lom světla pro halogenovou žárovku a pro xenonovou výbojku). ostřikovaše světel a automatickou nivelaci - v čočce samozřejmě to není tak napádné jako v parabole
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Přestavba H7 na xenony, jaké koupit?

Příspěvek od majkl1 »

Já bych to tak nehrotil. V případě čoček pokud se schovají balasty (a pokud barva světla nepřekročí cca 5000K), aby nebily na první pohled do očí, není nic poznat. A na STK mi řekl (vím, že to není košér), že když to při měření nebude oslňovat, tak nemá důvod se v autě šťourat a hledat případné nehomologované úpravy. Policajt, pokud ho něčím nenasereš, tak si nebude špinit manžetové knoflíčky a hledat, zda máš světla origo nebo s úpravou (samozřejmě nesmíš mít 8000K žárovky :lol: :lol: ). Zkrátka pokud je to udělané rozumně, není ve většině případů problém.
Navíc, hodit tam na STK nazpět obyč. žárovky je otázkou pár minut :wink:

Většina z lidí tady má taky EGR OFF, KAT OFF, mraky LED žárovek, které taky kolikrát nemají homologaci a nikdo se nevzrušuje, že jde o nelegální přestavbu.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Přestavba H7 na xenony, jaké koupit?

Příspěvek od majrek001 »

já jsem jen reagoval na "o legalnosti mas prosim te namysli co?" - samozřejmě, že v čočkách to není až tak nápadné (navíc passat je třída, kde xenony byli běžně takže to není tak napádné) a policajti vetšinou kouknou jestli máš stělování světel manuální vedle vypínače světel a ví hned jak bije, ale to už je musíš něčím nasr*t a pak si vždycky něco najdou
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

VWRobin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 25.11.2017 11:51

Re: Přestavba H7 na xenony, jaké koupit?

Příspěvek od VWRobin »

Jak rika VWmaniak uplne bych to nehrotil technickou neresim mam tam tatu :-) ale ted musim resit to ze mi nejde stelovat svetlo rucne takze prestavbu budu resit az pak ale jestli mas celou sadu na prodej tak bych si ji mozna vzal kdyz tak posli najakou fotku jak to vse vypada dik:-)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“