Který zámek zlobí?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

jaccob.lik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 27.08.2014 11:44

Který zámek zlobí?

Příspěvek od jaccob.lik »

Ahoj, zkoušel jsem hledat ve starších článcích, ale nepodařilo se mi nikde najít postup, jak ve vagu otestuji zámky ve dveřích? Jde mi o to, že když auto zamknu tak nezabliká co si odůvodňuji špatným spínačem v některém zámku. Z ničeho nic mi začaly zlobit dveře spolujezdce, pokud dvakrát zmáčknu na DO zamknutí tak po stlačení tlačítka odemčení se dveře spolujezdce neodemknou a musím ještě jednou zmáčknout.
vw passat B5, r.v.2000, 1.9Tdi, 81Kw, 4motion

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od majkl1 »

V jednotlivých kanálech (čísla z hlavy nevím) najdeš každé dveře a tam můžeš otestovat jednotlivé mikrospínače.
Patrně studený spoj na dps v zámcích nebo oxidace v kabeláži u komfortky. Asi nejčastější zdejší téma. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od majrek001 »

můžeš to klidně vyzkoušet i tím, že se zamkneš dálkou v autě a zkusíš, který dveře otevřeš dvojitým zatáhnutím kliky a ten zámek je vadný..

správně vyjede kolíček a zase zajede a zámek zůstane zamknutý
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

jaccob.lik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 27.08.2014 11:44

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od jaccob.lik »

Děkuji za typ. Vyzkouším, jinak ty kanály by mě zajímaly, pokud by si někdo vzpomněl budu rád :-)
vw passat B5, r.v.2000, 1.9Tdi, 81Kw, 4motion

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od majkl1 »

Na ty kanály přijdeš, i když by to bylo v angličtině :D Levá pravá, seno, sláma :pleasantry:
Určitě byly někde v první desítce (cca 5-10), z hlavy to fakt nevím.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

AAAcko
Člen klubu
Příspěvky: 66
Registrován: 10.03.2012 22:28
Bydliště: Český Těšín

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od AAAcko »

Ano jenom přidám poznatek, že oxidace nemusí být na plošném spoji zámku viditelná. Nedávno jsem řešil problém že mi blbly dveře u řidiče, jak jsem se zamkl v autě (ne DO) tak vždy se po zamknutí dveře řidiče odemkly. Rozebral jsem to poprvé vyměnil spínač. Poskládal a nic pořád to stejné podotýkám že jsem se díval i na plošný spoj a vypadal dobře nebylo nic viděl a ještě to bylo zalité nějakým hnědým asi kalafunou nebo čím.

Tak jsem přepájel všechny nožičky, a bylo po problému. Na internetu je spousta návodu kde je ten studený spoj i krásně viditelný, no já to tak vůbec neměl.
VW Passat 1.9 TDI 4Motion 170PS

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od majrek001 »

tak to nemá cenu zkoumat kde je studeňák automaticky odsávám starý cín a propajuji všechny body - občas jsou zoxidovaný cesty tak je to dobré i proměřit po propájení
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Mikusacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 14.02.2016 18:53

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od Mikusacek »

Ahoj, mám podobné problémy na autě. Občas se mi stane, že se mi zadní dveře neotevřou ( stává se to u obou). Když otevírám centrálem tak vůbec neslyším, že by zámek něco dělal. Pomohlo vzít párkrát zevnitř za páčku a pak otevřít centrál a rozběhlo se to. Začalo se ro projevovat teď v zimě. Podle toho co jsem četl tak to nejspíš budou ty vnitřní spínače pokud dobře chápu že ten jediný co je venku tak ovládá kontorlku na otevření a zavření dveří. Máte někdo označení těch vnitřních spínačů jestli se dají sehnat ? Děkuju

Trochu se toho bojím tak se chci zeptat jestli někdo zkoušel už tenhle zámek který bych si asi porjistotu objednal když bych do toho poprvé lezl a pak ho případně vrátit.
http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... -2005.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Děkuji za odpověď

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od majrek001 »

většina replikových zámku do půl roku umřou a některé nefungují už od začátku za mě pouze origo, ale to je ranec, proto zámky opravuji.. ale jako nouzovka na chvíli se to dá použít
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Lucifer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 05.03.2009 17:02
Bydliště: Olomouc

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od Lucifer »

Tak mám podobný problém. Zámek pravý v zadu mi dělá zmatky. Kolíček občas zajede z púlky někdy trochu kouká ven. Auto mi při zamykání neblikne. Někdy se zámek zamkne a neodemkne.
A když otvírám pouze kufr dálkou,tak se mi zámek otevře i s kufrem ten pravý zadní. Za nový se mi nechce dávat 4000Kč. Tak buď seženu použitý nebo zkusím koupit tento:
http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... -2005.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A ještě dotaz liší se nějak zámky ve dveřích dle určitých ročníků nebo jsou stejné?
Díky za radu.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od M@ty »

Zámky jsou stejné. Starší provedení je trochu tižší (snad jiné pružiny v zámku) a mají lépe chycený mikrospínač polohy západky dveří. Jinak nový bych asi hned nekupoval. Ve většině případů jde opravit. Většinou stačí proletovat studené spoje popř. vyměnit vršek mikrospínače polohy západky dveří kvůli ohoblovanému tlačítku nebo ho rovnou vyměnit celý.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od Graun »

Není náhodou u B5 ten zámek úplně jiný než to popisuje M@ty? IMHO popis mi sedí na golfácké zámky.
Co jsem si všiml, tak to není tak jednoznačné to opravit, jak u golfa (mikrospínač, proletování plošňáku), vypadá to tam jinak - zalité v nějaké pryskyřici.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od majrek001 »

golf IV/ B5/B5.5/S1/O1 mají všechny stejný zámky jen fábie se liší, že má na desce odpor, který když odpojíš tak ti bude chodit na golf IV/ B5/B5.5/S1/O1

jediný snad rozdíl je, že starší melí nezalakovaný desky plošných spojů a novější jsou už zalakovaný.. jinak nevím o žádném jiném rozdílu a novější zámky jsou tišší a pak uchycení mikrospínače něco jsou ty plastové nýty a někde plechová spona, ale oprava mikrospínače je pořád stejná i zámky


souhlasím s M@ty raději opravit origo zámek, který bude zase x-let chodit než tady ty druhovýroby co mají živostnost většinpst půl až rok a jdou na vyhození
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od Graun »

Tak to jsem viděl fotky z opravy zámku z B5, kde ten zámek vypadal úplně jinak než u mně. Podle popisu co mi k tomu kolega dával to vypadalo jako neopravitelné (části zalité pryskyřicí). Já mu tehdy radil, aby to opravil tak jako já v GIV, ale tam byla situace jiná. Sháněl nakonec jiný zámek.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Který zámek zlobí?

Příspěvek od majrek001 »

pár zámků origo na B5 jsem opravoval a všechny byli stejný byli to 1998..

ty co jsou zalitý vcelku tak to jsou repliky.. mirkrospínač je jako-by z jednoho kusu, ale origo vypadá úplně stejně jako na B5.5 nebo GIV
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“