Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Spálená patice světla
PříspěvekNapsal: 07.03.2010 11:04 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.07.2008

1368

Olomouc

Včera při výměně pravé přední žárovky (tlumené) jsem zjisitil, že patice do které se žárovka zasouvá (ten plastovej konektor) je z jedné strany celá roztavená a i kousek drátu (2cm) zatím byli bez izolace. Vzhledem k tomu, že už to bylo kdysi zatáhnuté izolačkou, tak předpokládám, že je to tam delší dobu. Zatím jsem to vyzrpavil provizorně, než v pondělí koupím novou kabeláž. Ale zajímalo by mě, čím se mohlo stát, že to tam tak shořelo ?
Podotýkám že jen jedna strana konektoru (s hnědým drátem). Nestalo se to už taky někomu ? Nevíte čím by to mohlo být ?
Právě plánuju koupi HID a nerad bych je tam namontoval a za tyden je zlikvidoval. Díky moc za radu.

Ještě když už jsme u toho, co doporučíte za HIDku (4300K) ? Jen odkazy a zkušenosti. (Vše kolem jsem už četl !)

PS: Pokud by sem mohl nekdo dát schéma z ETKY, tak bych se nezlobil, abych věděl co vše musím koupit. :)

EX - VW Passat B5.5 (TDI 96 Kw, 2001), Škoda Fabia I (SDI 47 Kw, 2001), Renault Scenic II (dCi 96 Kw, 2008), Honda CRV (i-DTEC 110 Kw, 2011), VW Golf VI (TDI 103 Kw, 2012) AKTUAL - VW Touran (TDI 125KW, 2007), Yamaha TDM 850 (57 Kw, 1995)

Zobrazit autorovy stránky   Profil

Předmět příspěvku: Re: Spálená patice světla
PříspěvekNapsal: 08.03.2010 14:49 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.07.2008

1368

Olomouc

Má někdo zkušenosti s touto sadou? Nebo dokonce i obchodem? Nechci nějake no-name a tyhle philips mi přijdou celkem kvalitní.
Jinak přesněji bych chtěl H7 4300K
http://www.xenony.in/xenony-xenonove-sv ... lips-sady/

Předem díky za info. :)

EX - VW Passat B5.5 (TDI 96 Kw, 2001), Škoda Fabia I (SDI 47 Kw, 2001), Renault Scenic II (dCi 96 Kw, 2008), Honda CRV (i-DTEC 110 Kw, 2011), VW Golf VI (TDI 103 Kw, 2012) AKTUAL - VW Touran (TDI 125KW, 2007), Yamaha TDM 850 (57 Kw, 1995)

Zobrazit autorovy stránky   Profil

PříspěvekNapsal: 08.03.2010 22:25 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

23.08.2009

319

Ústí nad Orlicí

Před spoustou a spoustou let jsem si na své staré auto dal H4 100W žárovky(dříve nic jiného nebylo) a roztekly se mně kabely,takže tady bych asi viděl tvoji příčinu.Co se týká HID,mám je tam už 1,5 roku a společně s vyleštěním světel to úplně skvěle funguje.
Použil jsem tedy 6500K a musím říci,že je to na mě a můj starý zrak dosti bílé světlo.Příště bych asi použil 4300K bude to světlo žlutší.
Toto je má zkušenost 8)

Kwapo píše:
Včera při výměně pravé přední žárovky (tlumené) jsem zjisitil, že patice do které se žárovka zasouvá (ten plastovej konektor) je z jedné strany celá roztavená a i kousek drátu (2cm) zatím byli bez izolace. Vzhledem k tomu, že už to bylo kdysi zatáhnuté izolačkou, tak předpokládám, že je to tam delší dobu. Zatím jsem to vyzrpavil provizorně, než v pondělí koupím novou kabeláž. Ale zajímalo by mě, čím se mohlo stát, že to tam tak shořelo ?
Podotýkám že jen jedna strana konektoru (s hnědým drátem). Nestalo se to už taky někomu ? Nevíte čím by to mohlo být ?
Právě plánuju koupi HID a nerad bych je tam namontoval a za tyden je zlikvidoval. Díky moc za radu.

Ještě když už jsme u toho, co doporučíte za HIDku (4300K) ? Jen odkazy a zkušenosti. (Vše kolem jsem už četl !)

PS: Pokud by sem mohl nekdo dát schéma z ETKY, tak bych se nezlobil, abych věděl co vše musím koupit. :)

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 18:23 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

27.10.2007

588

Slezsko

Nechci zakládat další vlákno.Dnes jdu měnit žárovku,že je prdlá,ale žárovka celá a patice spálená.Zahejbu s paticí žárovka začne svítit,ale jeden drát "hnědý" je celej rozpálenej.Kde hledat příčinu ? Žárovky mám normální H7 12V/55W

Přílohy:
P7030060.JPG
P7030060.JPG (76.61 KiB) Zobrazeno 836 krát

PříspěvekNapsal: 04.07.2015 16:54 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

30.09.2007

142

HaViroW

galaher píše:
Nechci zakládat další vlákno.Dnes jdu měnit žárovku,že je prdlá,ale žárovka celá a patice spálená.Zahejbu s paticí žárovka začne svítit,ale jeden drát "hnědý" je celej rozpálenej.Kde hledat příčinu ? Žárovky mám normální H7 12V/55W

Jak se mění žárovky, tak časem se kontakty v patici uvolní, na nich pak vzniká přechodový odpor, který způsobuje silné zahřívání.
Řešením je výměna spálené patice, např za tuto. Popř. použít vyhlevávač a hledat "svorkovnice žárovky h7". Ten plíšek z původní patice se nechá, mění se jen ta patice (konektor s dráty) za keramickou. Není to pak sice jednolitý celek ale funguje to. Já jsem jednu měnil před 4-mi roky (z jiného obchodu než uvádím) a teď začíná opět zlobit, přesnou příčinu opakované poruchy zatím neznám, nebyl čas to rozdělat. Asi ji vyměním znovu, stojí to jen pár korun...

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]