Mokro v aute

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Druss81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 27.04.2013 12:45

Re: Mokro v aute

Příspěvek od Druss81 »

Som tu u Vás nový, ale prečítavam ohľadom vody v aute aj sk aj cz fórum a rád by som vedel čo si myslíte o tomto. V prílohe je foto, bol som dnes na myčke, v aute mám autorohože zo zvýšením okrajom, a bola v nich kaluž vody po prejdení myčkou, mokro bolo iba vzadu, od dverí bol tapacír mokrý.

A mám prasknutý ten plast pod čelným sklom presne nad filtrom /torpédo/ a bol mokrý aj peľový filter, ale vpredu pod kaslíkom je sucho...

Dikes za odpovede, ide mi len o to, aby som zistil, v čom je problém
Přílohy
2013-04-27 11.30.52.jpg
Volkswagen Passat 2001, 1,9 Tdi 74kW

Uživatelský avatar
M@rty
Profík
Profík
Příspěvky: 1058
Registrován: 29.12.2008 14:32
Bydliště: Olomouc City
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v aute

Příspěvek od M@rty »

Pravě že to máš prasklý,teče to pres ten filtr:)
Volkswagen Golf: je vyráběn od roku 1974 a oslavován jako ikona. Auto, po kterém byla pojmenována nejen třída vozidel, ale také celá generace automobilů - generace Golf.

Uživatelský avatar
Druss81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 27.04.2013 12:45

Re: Mokro v aute

Příspěvek od Druss81 »

dnes rano som zhodil tapacir a lial vodu na dvere, tieklo to popod ten plech, tak ze to tecie aj cez dvere, to spravim tiez a torpedo vymenim
Volkswagen Passat 2001, 1,9 Tdi 74kW

Uživatelský avatar
M@rty
Profík
Profík
Příspěvky: 1058
Registrován: 29.12.2008 14:32
Bydliště: Olomouc City
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v aute

Příspěvek od M@rty »

jj stahovačky pořadně udělej a budeš mít klid:)
Volkswagen Golf: je vyráběn od roku 1974 a oslavován jako ikona. Auto, po kterém byla pojmenována nejen třída vozidel, ale také celá generace automobilů - generace Golf.

Uživatelský avatar
hanisz
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1740
Registrován: 18.04.2010 12:59
Bydliště: Praha / OrloVWá
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v aute

Příspěvek od hanisz »

hosi ty stahovacky staci dokolecka pod tapecem prejet nejakym tmelem ze?
My oriantation was changed!!! .. from>>B5 on 17" BBS<<and >>3C on 18" BBS<< and >>G7 on 17" VW<< back to B8 on 17" VW

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v aute

Příspěvek od _GK_ »

Transparentní silikon a mám klid :)

Ale zjistil jsem že mi v zimě prasklo torpédo od ledu :(
Nejlépe kdyby mi nějakej moula už rozbil sklo ať přes pojištovnu nahodím vyhřívaný i s torpédem :)

Uživatelský avatar
M@rty
Profík
Profík
Příspěvky: 1058
Registrován: 29.12.2008 14:32
Bydliště: Olomouc City
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v aute

Příspěvek od M@rty »

hanisz píše:hosi ty stahovacky staci dokolecka pod tapecem prejet nejakym tmelem ze?
stači i silikon:)
Volkswagen Golf: je vyráběn od roku 1974 a oslavován jako ikona. Auto, po kterém byla pojmenována nejen třída vozidel, ale také celá generace automobilů - generace Golf.

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: Mokro v aute

Příspěvek od johnns »

Zdravím všechny.
Přidávám se s podobným problémem viz foto. Neteče mi to však zatím do auta, jen na práh a do těsnění u dveří řidiče. Zatím vždy v množství, že to nepřeteklo na koberec.
Když po dešti ale mrknu na těsnění kolem okna - všude sucho. Kudy to tam jde???
Přílohy
Fotka 2013-05-05 13.55.22.jpg
Fotka 2013-05-05 13.55.28.jpg

Uživatelský avatar
Ernan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 23.10.2010 11:30
Bydliště: Chrastava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v aute

Příspěvek od Ernan »

johnns píše:Zdravím všechny.
Přidávám se s podobným problémem viz foto. Neteče mi to však zatím do auta, jen na práh a do těsnění u dveří řidiče. Zatím vždy v množství, že to nepřeteklo na koberec.
Když po dešti ale mrknu na těsnění kolem okna - všude sucho. Kudy to tam jde???
mě to teče více méně uplně stejně jak tobě ovšem u spolujezdce, taky mě to zajímá kudy?! ale taky jsem zjistil že mám uvolněnej tapec v těch dveřích.
Naposledy upravil(a) Ernan dne 05.05.2013 14:43, celkem upraveno 1 x.
EX: Passat 3B5 1.9 TDI-PD, ATJ, EHW, 4motion r.v. 2000 Obrázek

Nyní: Audi A4 Avant B7 2.0 TFSI Quattro r.v. 2005 Obrázek

Uživatelský avatar
Druss81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 27.04.2013 12:45

Re: Mokro v aute

Příspěvek od Druss81 »

to iste mam aj ja... Ale mne tecie aj tak do auta popod tapacir a plech co je pod nim a takto ako to mas na foto to mam po dazdi vzdy... kamos s Golfom tiez...
Volkswagen Passat 2001, 1,9 Tdi 74kW

Uživatelský avatar
M@rty
Profík
Profík
Příspěvky: 1058
Registrován: 29.12.2008 14:32
Bydliště: Olomouc City
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v aute

Příspěvek od M@rty »

johnns píše:Zdravím všechny.
Přidávám se s podobným problémem viz foto. Neteče mi to však zatím do auta, jen na práh a do těsnění u dveří řidiče. Zatím vždy v množství, že to nepřeteklo na koberec.
Když po dešti ale mrknu na těsnění kolem okna - všude sucho. Kudy to tam jde???
Přes stahovačku.. sundej tapec,dotahni všechny šrouby a vem to silikonem na spodu:)a budeš mit klid..samo že zkontroluj odtoky ve dveřích,pod posilovačem a baterkou:)
Volkswagen Golf: je vyráběn od roku 1974 a oslavován jako ikona. Auto, po kterém byla pojmenována nejen třída vozidel, ale také celá generace automobilů - generace Golf.

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: Mokro v aute

Příspěvek od johnns »

Přesně nevim co myslíš těma stahovačkama. Já jsem to nikdy rozebraný neměl tak mi to prosím tě přibliž. Respektive chápu to dobře tak, že musím nějakým způsobem přitáhnout držáky skla, které se pak víc natlačí na těsnění venku?

Uživatelský avatar
M@rty
Profík
Profík
Příspěvky: 1058
Registrován: 29.12.2008 14:32
Bydliště: Olomouc City
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v aute

Příspěvek od M@rty »

johnns píše:Přesně nevim co myslíš těma stahovačkama. Já jsem to nikdy rozebraný neměl tak mi to prosím tě přibliž. Respektive chápu to dobře tak, že musím nějakým způsobem přitáhnout držáky skla, které se pak víc natlačí na těsnění venku?
Když sundaš tapec tak na tebe vykoukne tohle,tak zkus dotahnout ty mosazny šrouby to poznáš a spodek přetesni silikonem,jelikož ta guma co tam je od vyroby ztraci časem silu a neplní už svou funkčnost.kapiš to :smoke: :good:
Přílohy
1239_1.jpg
Volkswagen Golf: je vyráběn od roku 1974 a oslavován jako ikona. Auto, po kterém byla pojmenována nejen třída vozidel, ale také celá generace automobilů - generace Golf.

Uživatelský avatar
Druss81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 27.04.2013 12:45

Re: Mokro v aute

Příspěvek od Druss81 »

Presne ako píše M@rty, tento problém mám aj ja, ale šróby som podoťahoval, a tieklo dalej, samo bez silikónu, keď chcem mať istotu, chcem to zhodiť celé, aj tie nity dole, vnútro vyčistiť, aj kanáliky na odvodnenie a nech mám zasa dlllllllllllllllllllllllllllho pokoj. Idem v utorok s tým do servisu maníkovi čo robil priamo VW servis, tak som zvedavý.
Volkswagen Passat 2001, 1,9 Tdi 74kW

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: Mokro v aute

Příspěvek od johnns »

Jj, teď už vím, díky za foto a ochotu :) . Z tohoto tedy chápu, že za tímto plechem je výskyt vody normální (proto jsou dole ve dveřích odtokové dírky), a že veškeré vodě netěsné věci jsou umístěny od tohoto plechu směrem k tapecu a ten plech pod sebou má těsnění. Pokud to je tak, jak se domnívám, musím tam mít ty odtokové dírky dole pravděpodobně přicpané a mít tam trochu bazének, aby se hladina vody nashromazděna ve dveřích dostala ke spodnímu okraji toho plechu, kde je zřejmě již těsnění po své expiraci. :)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“