Mokro v aute

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
donutz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 12.07.2011 22:14
Bydliště: Karlovy vary

Re: Mokro v aute

Příspěvek od donutz »

Sundal sem kaslík a voda mi zatéka jakoby nad ním vzadu je tam nějaký těsnění a z toho to kape (2 obrázek ) nevíte někdo kudy se tam může voda dostat? jestli přes ten kabinovej filtr taky? ale pod ním vevnitř je sucho díky.
1
1
těsnění
těsnění
foto zespoda odkud ta voda kape
Passat B5.5 1.9TDi 96kW Business line, Egr off, soft 165 Hp

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Mokro v aute

Příspěvek od živočich »

no tak třeba ten box pro kabinovej filtr je ke kastli přitežen přes těsnění,tak je pravděpodobný že to těsnění už není v dobré kondici.Nejčastěji to kolem něho teče do kastlíku.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

KAZKO5891
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 09.08.2011 18:59

Re: Mokro v aute

Příspěvek od KAZKO5891 »

caute
ja mam podobny problem s vodou ale ta tece z vydychu na nohy ked je zapnuta klima - chladenie - neodteka kondenzovana voda z vyparniku alebo co.
Viete mi niekto poradit ako by sa to dalo precistit (musi tam byt odtok ven) bez toho aby som musel zhodit palubovku?
Dik

Uživatelský avatar
kemo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Reichenberg

Re: Mokro v aute

Příspěvek od kemo »

Tak kdo má ve variantu v kufru vodu tak pozor. Já měl vodu v obou těch kapsách po boku, Do jedné kapsy teklo přes světlo, ale u druhé světlo suché. Dlouho dobu špekulíruju co s tím dneska sem zjistil že tam stříká voda z ostřikovačů zadního světla, která tam byla naprasklá. V životě by mě to nenapadlo. Tak třeba ta informace někomu pomůže. :idea:
EX Passat Variant Syncro B5 , 1.9 AFN 81kw (lenochod)
EX T3 Caravelle, 1,9 Wasserboxer DG 57 kW (rv.1985)
VW Lupo 1.4 TDI & BMW X5 E53 3.0D
----- Ein Volk, ein Reich, ein Wagen -----

Uživatelský avatar
salik1979
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 464
Registrován: 04.08.2009 23:21
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Mokro v aute

Příspěvek od salik1979 »

jartop píše:
Octava píše:Mam problem,nekudy mi tece do auta,jedna se Passat B5,5,koukal jsem na odtoky ale voda u brzd.valce neni ani u RJ,mam mokro za spolujezdcovo sedackou,pripada mi jako by to teklo prez ofuk na nohy...jediny na co mam podezdreni je,ze to tece kolem pylovyho filtru,tam je takova ta tesnici koubicka,ta kolem dokola nasata vodou.Myslite ze to muze byt tim?jak to odstranit?Mel nekdo takovej problem?
Tekto mi tam také. Bylo to těsněním (ta houbička). Navalil jsem tam silikon a je po problému!!!

Ja to udelal taky a je klid.
VW Passat B6 125kw DSG

Uživatelský avatar
donutz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 12.07.2011 22:14
Bydliště: Karlovy vary

Re: Mokro v aute

Příspěvek od donutz »

salik1979 píše:
jartop píše: Tekto mi tam také. Bylo to těsněním (ta houbička). Navalil jsem tam silikon a je po problému!!!

Ja to udelal taky a je klid.
Tak tak, potvrzuji u mě taky, holt slabé místo, silikon postačí... :tit:
Passat B5.5 1.9TDi 96kW Business line, Egr off, soft 165 Hp

Uživatelský avatar
kemo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Reichenberg

Re: Mokro v aute

Příspěvek od kemo »

Tak já dneska vysoušel koberec po minulé zaplavě. Koberec zvrchu absolutně suchý. Po zvednutí koberce jsem veškerou vodu poctivě slejval do kbelíku a po vysušení jí změřil. Pod kobercem bylo 2 LITRY VODY !!!!! 8O
Naprosto šílený.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
EX Passat Variant Syncro B5 , 1.9 AFN 81kw (lenochod)
EX T3 Caravelle, 1,9 Wasserboxer DG 57 kW (rv.1985)
VW Lupo 1.4 TDI & BMW X5 E53 3.0D
----- Ein Volk, ein Reich, ein Wagen -----

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Mokro v aute

Příspěvek od majkl1 »

Tohle může natéci kdekoliv. Vzal bych hadici, lil proud vody na auto a koukal kde to začne téci. Samozřejmě proud směřovat na různá místa. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

jise
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 23.06.2011 09:52

Re: Mokro v aute

Příspěvek od jise »

Také jsem z auta vylil kbelík vody. Kdoví za jak dlouho se to tam nashromáždilo. (Auto z bazaru)
Kdyby mi neuhnily kabely ke komfortce a nezačlo blbnout zamykání, tak bych na to nepřišel.
Nejdřív jsem objevil z průchodky vypadlou hadici od šíbru (vede A sloupkem a mezi panty předních dveří ven), z ní to ale neteče nejspíš rovnou do interieru, ale někam vnitřkem kastle dozadu pod auto (kulatá záslepka v podvozku v úrovni zadních dveří). I když možná nějakou dírou kolem kabelů se to taky dostane pod koberec...

To ale nepomohlo, stále bylo vlhko, ale už ne na kbelík.

Na základě rad z fóra (díky všem) jsem se vrhnul na kabinový filtr.
Po rozebrání kabinového filtru jsem měl těsnění poškozené. Vypadalo to jakoby to tam někdo při montáži rval silou - bylo mimo drážku a rozmačkané.
Kolem krabice filtru bylo hafo bláta, listí a jiného bordelu.
Těsnění jsem vyhodil, styčnou plochu dokonale vyčistil benzínem a celou drážku vyplnil silikonem a nacpal to tam zpět.
Zkrátil jsem při tom šroubky držící plastový držák filtru na svém místě, aby se mi to tam lépe dávalo.
Vymontoval jsem i přihrádku před spolujezdcem, ale nezdálo se, že by tam někdy něco teklo...
Nakonec jsem zjistil, že mi do auta nejspíš teče dveřmi kolem plechu stahovačky pod tapec a kolem těsnění dveří dole dovnitř. (testovnáno proudem vody na okno, 10l kropička = půl deci vody v autě) Všemi dveřmi kromě řidiče, nejvíc vzadu. Utěsnil jsem stahovačku a všechny dolní šrouby rovněž silikonem, tak to snad bude OK. Zatím nepršelo.
Jestli tam bude zase mokro, tak asi vezmu průbojník a nadělám vzadu díry do koberce, aby to trochu větralo... :-)

fouzo66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 06.01.2013 20:19

Re: Mokro v aute

Příspěvek od fouzo66 »

Caute ,

Tiez som dnes riesil vodu za spolujazdcom... rozobral som ten kastlik na pelovy filter a samozrejme bolo prdle to penove tesnenie tak som ho vyhodil a do drazky som nafrkal tekuteho tesnenia je to podobne ako silikon utesnuju sa z nim vodne cerpadla,hlavy motorov atd.. :roll:

Chcem len podotknut ze som nemohol demontovat stierace takze som povolil tie bocne chujoviny na pantoch kapoty a dal dolu spinky z torpeda a na tej strane ako je pelovy filter som torpedo pekne krasne odsklebil a kastlik na filter vybral uplne v pohode,takze demontaz torpeda nieje nezbytna,da sa to aj takto.. nic neprasklo ,chce to cit..ide to :yahoo:

Uvidime co to povie po dazdi.. :tit:

Chcem sa vas opytat ci je nutne ten koberec vysusit,ja som len dal dolu tie gumove zatky a voda vytiekla ,je mi jasne ze nie vsetka..Nevysusi sa to v lete ked bude auto stat na 40C teplotach,je nutne to susit ?? ,inak ta voda nijako nesmrdela a ni nic..

Popripade ako to susite ? ..nechce sa mi rozoberat pol auta koli tomu. :rog:

dik
Passat 96 kw 2001

Uživatelský avatar
honza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Mokro v aute

Příspěvek od honza »

Ahoj
Tak v autě sem zjistil že mam vlhko u řidiče okolo opěrky nohy,neměl jste taky někdo tento poroblem??jak jste ho řešili??
Diky za radu:-)

Uživatelský avatar
honza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Mokro v aute

Příspěvek od honza »

Ahoj
Tak v autě sem zjistil že mam vlhko u řidiče okolo opěrky nohy,neměl jste taky někdo tento poroblem??jak jste ho řešili??
Diky za radu:-)

Uživatelský avatar
Ernan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 23.10.2010 11:30
Bydliště: Chrastava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v aute

Příspěvek od Ernan »

já měl ucpané odtokové kanály a ři jedné průtrži v létě mi tam nateklo trochu vody naštěstí jen na straně u řidiče, výsledek cca 7l vody. vysušil jsem to jak jsem jen mohl bez toho abych vyndával sedačku jelikož Airbag :( mrknul jsem se zároveň na komfortku, naštěstí netknutá a uplně v suchu.
EX: Passat 3B5 1.9 TDI-PD, ATJ, EHW, 4motion r.v. 2000 Obrázek

Nyní: Audi A4 Avant B7 2.0 TFSI Quattro r.v. 2005 Obrázek

coudak1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 20.03.2013 08:50

Re: Mokro v aute

Příspěvek od coudak1 »

Octava píše:Mam problem,nekudy mi tece do auta,jedna se Passat B5,5,koukal jsem na odtoky ale voda u brzd.valce neni ani u RJ,mam mokro za spolujezdcovo sedackou,pripada mi jako by to teklo prez ofuk na nohy...jediny na co mam podezdreni je,ze to tece kolem pylovyho filtru,tam je takova ta tesnici koubicka,ta kolem dokola nasata vodou.Myslite ze to muze byt tim?jak to odstranit?Mel nekdo takovej problem?
Jo taky mám delší dobu bazén za spolujezdcem, tak jsem se dal do přetěsnění pod kabinovým filtrem. Staré těsnění ven (bylo už značně jeté) a celou spáru pro osazení těsnění jsem vyplnil PU tmelem, nasadil a přitáhl. Ještě jsem zkontroloval odtok pod baterkou a uvidím co bude .... :roll:

Uživatelský avatar
M@rty
Profík
Profík
Příspěvky: 1058
Registrován: 29.12.2008 14:32
Bydliště: Olomouc City
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v aute

Příspěvek od M@rty »

Kde bych našel kde se nachazí ve voze všechny kanalky na odtok?b5,5.díky:)
Volkswagen Golf: je vyráběn od roku 1974 a oslavován jako ikona. Auto, po kterém byla pojmenována nejen třída vozidel, ale také celá generace automobilů - generace Golf.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“