USB adaptér pro přehrávání MP3 na Navi DX, kvalita zvuku, rušení

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

USB adaptér pro přehrávání MP3 na Navi DX, kvalita zvuku, rušení

Příspěvek od djrix »

Pořídil jsem si tuto krabičku:

http://stualarm.cz/produkt/55xcvw003-ad ... aux-vstup/" onclick="window.open(this.href);return false;

Bohužel mám probém, že v tichých pasážích je slyšet rušení z alternátoru, poměrně hlasité (je to závislé na otáčkách a přidání plynu, motor 1.9TDI). Zkoušel jsem odpojit/připojit přídavný drátek GND k šasi autorádia, bohužel bez vlivu na funkci. Neřešili jste někdo tento problém ?

Taky, viz diskuze stualarm, ta krabička prostě hraje méně basů, než mi hrál CD changer... :( Máte někdo podobnou zkušenost ?

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: USB adaptér pro přehrávání MP3 na Navi DX, kvalita zvuku, rušení

Příspěvek od djrix »

Po kuchnutí krabičky a analýze mám asi příčinu slabších basů, zítra to otestuji za jízdy. Je to uvnitř typicky čínská konstrukce, výrobce z nějakého důvodu osadil na výstup MP3 dekodéru pouze 1u kondíky, následují v serii s nimi kondíky 4u7, úprava spočívá vc náhradě 1u kondíků propojkou, tak aby neomezovaly spodní pásmo. Zítra to testnu a uvidím.
Co se týká rušení, je tam použit izolační zesilovač BA3123, ale jeho snímací vývody jsou hned za kondíky spojeny ještě na DPS, místo aby byla zem odděleně vedena ke konektoru u autorádia :roll: Zřejmě to ještě vytáhnu i s kabeláží a upravím.

Uživatelský avatar
Jacques.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 813
Registrován: 31.03.2011 17:57
Bydliště: Děčín okolí...

Re: USB adaptér pro přehrávání MP3 na Navi DX, kvalita zvuku, rušení

Příspěvek od Jacques. »

Také mi to dělá. Když je v pisničce ticho,jde slyšet šum. Hudba z toho není špatná,ale na originální cd changer to nemá. Z tvého druhého komentu jsem totální jelen :D Asi se v elektrice vyznáš. Nebyla by nějaká jednoduší rada... ? Nevychytal to někdo ?
Passat B8 Alltrack 2.0 Tsi 162kw
Ex ►Passat B5 1.9 TDi 81kw AVG+4motion
Ex ►Audi A6 Avant 3.0 TDi
Ex ►Passat B5,5 Variant, 2.8 V6,4motion+LPG
Ex ►Passat B5 sedan 1.9 TDI 81KW AFN

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: USB adaptér pro přehrávání MP3 na Navi DX, kvalita zvuku, rušení

Příspěvek od djrix »

Vzhledem k tomu že to budu ještě kuchat to blejsknu a dám to sem. Určitě to ještě poladím, pokud to půjde :D Nebavilo mě vypalování CD a taky ten changer už možná není ve 100% stavu, takže CD někdy přeskakovalo, ale když to hrálo, byl zvuk jednoznačně lepší než z té krabičky. Hlavně že všude tvrdí jak to má zvuk stejně kvalitní jak originální CD changer :(

Uživatelský avatar
Jacques.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 813
Registrován: 31.03.2011 17:57
Bydliště: Děčín okolí...

Re: USB adaptér pro přehrávání MP3 na Navi DX, kvalita zvuku, rušení

Příspěvek od Jacques. »

djrix píše: Hlavně že všude tvrdí jak to má zvuk stejně kvalitní jak originální CD changer :(
Přesně ! Za ty prachy mě to moc nenadchlo. Funguje,to ne že né. Ale kvalita nic moc. Ani je nenapadlo udělat něco k uchycení. Ta krabyčka ma tak blbej tvar. Snad na to přijdeš !
Passat B8 Alltrack 2.0 Tsi 162kw
Ex ►Passat B5 1.9 TDi 81kw AVG+4motion
Ex ►Audi A6 Avant 3.0 TDi
Ex ►Passat B5,5 Variant, 2.8 V6,4motion+LPG
Ex ►Passat B5 sedan 1.9 TDI 81KW AFN

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: USB adaptér pro přehrávání MP3 na Navi DX, kvalita zvuku, rušení

Příspěvek od djrix »

Pár detailů k adaptéru:

MP3 převod na audio obstarává obvod AU7842 http://www.kingeee.com/down/AU7842%20datasheet_v1_0.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Následuje přepínač na tři vstupy audio, který obstarává přepínání mezi changerem a adaptérem, obvod je BA3131 http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet- ... A3131.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Za ním je izolační zesilovač, který má potlačovat rušení po zemním spoji typ BA3123 http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet- ... 3123F.html" onclick="window.open(this.href);return false;

První úprava spočívala v ostranění kondenzátorů na výstupu AU7842, zapojeno je to tak, že z výstupů audio vede signál přes 1u keramiky a 1k SMD odpory prokovy na další keramiky tentokrát 4u7, následuje BA3131. 1u kondíky nahrazeny propojkou. Basy jsou zdá se o poznání lepší než před úpravou.

Dále trvá problém s rušením v tichých pasážích, PD vstřiky mají poměrně velký odběr a produkují tak rušení do palubní sítě. V prvním kole, než vytáhnu kabeláž ke krabičce, což se mi v této zimě moc nechce (musel bych demontovat kastlík spolujezdce a vytáhnout navigaci) vyzkouším přidat před napájecí cívečku malý odpůrek, za cívečkou je totiž poměrně solidní elyt s velmi malým ESR, je tedy možné, že je v napájecí větvi (a tedy i na zemním vodiči k navi) poměrně velký rušivý proud, který tím omezím. Vyzkouším zítra, zda to má vliv.

Pár foto vnitřku:
USBadapter.jpg
USBadapter1.jpg

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: USB adaptér pro přehrávání MP3 na Navi DX, kvalita zvuku, rušení

Příspěvek od djrix »

Nuž po přidání 2R7 odpůrku do série s napájením 12V je rušení tak o 50% menší, ale ještě pořád to není ono :( Možná by stálo za to dát ještě větší odpůrek, nevím kolik ta krabička celá žere, v návodu tvrdí max 200mA, tak by možná stálo za to jej zvětšit tak na 10R..... Asi nezbude nic jiného, než skutečně důsledně rozdělit zemní spoj na signálový a napájecí, snad na to budou v kabeláži vodiče....

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“