Vadný stahovač oken, autoelektrikář Radek ze Sobůlek help!

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Vadný stahovač oken, autoelektrikář Radek ze Sobůlek help!

Příspěvek od Hammer »

Mám el. stahování oken.
Tak jsem si zatím nastudoval jak sundat tapecírung z LP dveří ale nikde jsem ani tady nenašel ani v Jak na to jsem se nedočetl co se stalo, počítám že uvnitř ulítnul nějaký řemínek nebo pásek, když to žuchlo dovnitř dveří. Můžete mi k tomu někdo něco říct co a jak?
Naposledy upravil(a) Hammer dne 16.04.2010 17:07, celkem upraveno 1 x.

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Místo spuštění LP okna mi sklo spadlo do dveří

Příspěvek od Qweros »

řekl bych ,že lanko na stahovačce prasklo..
Vyměna stahovačky.. Neni to složitý. Práce max na pul hodky a cena stahovačky kolem 1000kc

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadný stahovač oken, autoelektrikář Radek ze Sobůlek help!

Příspěvek od Hammer »

Máš recht, ale stahovačka nová stojí 1730,-Kč s daní plus pětibába práce! Páč nemám ani mobila a v takovém počasí jsem v hajzlu s ježděním, nemůžu kontaktovat Radka ze Sobůlek, jestli takovou blbost nemá on.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Vadný stahovač oken, autoelektrikář Radek ze Sobůlek help!

Příspěvek od majkl1 »

Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadný stahovač oken, autoelektrikář Radek ze Sobůlek help!

Příspěvek od Hammer »

Hoši, co je ten spouštěč skla? Celá ta deska s těmi vodiči skla a lankem?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Vadný stahovač oken, autoelektrikář Radek ze Sobůlek help!

Příspěvek od majkl1 »

Jo. Sice jsem někde viděl prodávat i samotný kladky s lankem, ale za tu pakárnu s tím to nestojí.
Takhle přehodíš celej plech, flákneš do něj zámek a řj s motorkem, přeházíš el. s úchytama a mastíš si to polem nepolem. :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadný stahovač oken, autoelektrikář Radek ze Sobůlek help!

Příspěvek od Hammer »

majkl1 píše:Jo. Sice jsem někde viděl prodávat i samotný kladky s lankem, ale za tu pakárnu s tím to nestojí.
Takhle přehodíš celej plech, flákneš do něj zámek a řj s motorkem, přeházíš el. s úchytama a mastíš si to polem nepolem. :P

No mě bylo divné co na tom strojku stojí litr, tak díky. Za sem chytřejší a neumřu úplně blbý! :D :D :D

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Vadný stahovač oken, autoelektrikář Radek ze Sobůlek help!

Příspěvek od majkl1 »

Ono, na autě najdeš mraky ještě menších a daleko dražších součástek. :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadný stahovač oken, autoelektrikář Radek ze Sobůlek help!

Příspěvek od Hammer »

Kua tak to bylo teda jednoduchý!
Předněš jsem nevěděl, že stahovačka je celý ten vnitřní plech! Taková obluda!
Dvě a čtvrt hodiny jsem se s tím sral. Odpojit mínus pól baterky, jistota je jistota. Napřed jsem sundal madlo dveří, to se musí ostrým šroubovákem vypáčit na více místech, pomalu s rozumem. Vyšrouboval jsem oba šrouby co drží na stahovačce, povolil dva šrouby dole u prahu a sundal tapecírung. Musí se odháknout lanko od kliky dveří a odpojit konektorek po stisknutí zobáčku od ovládání okna. Taky se vyvleče zamykací kolík dveří.
Pak se vytáhne ze zásuvky motorku konec patice na stranu, čímž se konektor motorku sám odpojí. Odpojí se napájení rádia a repráku, hvězdičkovým klíčem se povolí v čele dveří zámek dveří, z něho se po povolení asi patnácti šroubů M6 kolem dokola plechového stahovače oken vytáhne bowden lanka od vnitřní kliky dveří kolmo ven a pak lanko natočit o 90°. Montáž opačně.
Ze starého stahovače musíte sundat taky el vedení, opatrně každý úchyt na jednu stranu a pak na druhou, netahat kolmo nebo to urvete! Poku to urvete, vemte si vrtačku s 5 mm vrtákem a vedle udělejte prostě druhou díru a tudy provlečte klasický stahovací pásek.
Odmontovat musíte i motorek, ten drží jen na třech šroubech s křížovou PH 3 hlavou. Dole jdou i záslepky dotahovacích otvorů a taky lanko vnitřní kliky s gumovou průchodkou skrz stahovačku. Taky reprák, ten je nýtovaný, já tam pak dal šrouby M5 s podložkou a vějířovkou aby se to nepovolilo. Bacha, reprák má ten lem plastový, nedorvávat!
Pak se to všechno demontované ze staré nandá do nové stahovačky, osadíte stahovačku i se zámkem dveří. Ty dva kolíky držáku zámku co jdou skrz dvě díry stahovačky jsem dovnitř dostal přes otvor gumové průchodky lanka vnitřních dveří. Bacha abyste si lanko vnitřní kliky neprovlekli přes lyžinu stahovačky, musí jít pod ní a do úchytu hnedka za otvorem. Ten úchyt je zevnitř stahovačky.
Pak stahovačku našroubujete lehce zpět, všecko popřipojujete zpátky, připojíte si i konektorek k tapecírungu co ovládá dveře, zapojíte baterku.
Nasadíte sklo dovnitř a dvěma kruhovými otvory si ho podržíte nahoře, kde si ho na horní rám přilepíte páskou třeba malířskou, ta se osvědčila.
Pak ovládáním dveří pomalu vyjedete čelistmi stahovačky k těm otvorům. Sklo odlepíte a přidržující ho těmi otvory rakama, spustíte do čelistí stahovačky. Ty šroubem přes oba ty velké otvory stahovačky přitáhnete ke sklu, s citem!
Pak nasadíte tapecírung, nezapomenete připojit lanko vnitřní kliky a nastrčit uzamykací kolík, tapecírun se nasazuje tak, že shora jako první zastrčíte těsnící gumu ke sklu a ono to už dosedne samo. Pak dokola pozacvakáváte plastové čudly a naspodu zase našroubujete dva šrouby, další dva šrouby má klika, nalupnout kryt kliky a okno zase funguje!!!!
Doufám, že tohle někomu pomůže. Protože kdo to dělal prvně jako já, musí některé věci vědět.

Uživatelský avatar
Witec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: Vadný stahovač oken, autoelektrikář Radek ze Sobůlek help!

Příspěvek od Witec »

No já jsem se u toho poprvé taky dost vztekal a myslel, že vezmu palici a že to :drv: a bude po problému :lol: a nadával jsem, co že to ve VW inženýři vymysleli za systém, ale napodruhý už to tak hrozný nebylo a teď vlastně vidím, že to má svou logiku. Není to zas tak náročná práce, abych za to dal litr v servisu. Přesto jsem nejradši, když všechno fachá jak má a já se s tím nemusím drbat :wink:

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Vadný stahovač oken, autoelektrikář Radek ze Sobůlek help!

Příspěvek od manas1 »

Witec píše:No já jsem se u toho poprvé taky dost vztekal a myslel, že vezmu palici a že to :drv: a bude po problému :lol: a nadával jsem, co že to ve VW inženýři vymysleli za systém, ale napodruhý už to tak hrozný nebylo a teď vlastně vidím, že to má svou logiku. Není to zas tak náročná práce, abych za to dal litr v servisu. Přesto jsem nejradši, když všechno fachá jak má a já se s tím nemusím drbat :wink:
podobnou pakarnu jsem ja zazil kdyz sem si v prednich dveri menil repro za nove taky jsem rozebral cele dvere, a pro muj udiv to bylo jeste malo muselo se vyndat okno, nejako oddelit zamek, schodit cely ten hlinikovy dekl i ze stahovackou a plno ptakovin okolo a az pak jsem mohl prinytovat repro.. schodit stahovacku kdyz je ten hlinik venku je hracka ale dostat se k tomu je uz umeni :drv: :drv: :drv:

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadný stahovač oken, autoelektrikář Radek ze Sobůlek help!

Příspěvek od Hammer »

No ale ten hliník je stahovačka, to je jeden velký díl sestávající ze samotného hliníkového plechu a těch lanek a kladek a lyžin..

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Vadný stahovač oken, autoelektrikář Radek ze Sobůlek help!

Příspěvek od manas1 »

Hammer píše:No ale ten hliník je stahovačka, to je jeden velký díl sestávající ze samotného hliníkového plechu a těch lanek a kladek a lyžin..
jo tak to se nepru tak dukladne jsem to nekoumal. ale vym ze jinaci auta to maj na tom hlinikovim deklu nanytovany takze nemusis menit cely hlinikovy dekl dveri ale pouze prenytujes lyziny atd....

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadný stahovač oken, autoelektrikář Radek ze Sobůlek help!

Příspěvek od Hammer »

manas1 píše:
Hammer píše:No ale ten hliník je stahovačka, to je jeden velký díl sestávající ze samotného hliníkového plechu a těch lanek a kladek a lyžin..
jo tak to se nepru tak dukladne jsem to nekoumal. ale vym ze jinaci auta to maj na tom hlinikovim deklu nanytovany takze nemusis menit cely hlinikovy dekl dveri ale pouze prenytujes lyziny atd....

No to mi nepřipadne jako "jen" přenýtování lyžin. Dávat to dohromady bez dokumentace by bylo asi o zdravý rozum.

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Vadný stahovač oken, autoelektrikář Radek ze Sobůlek help!

Příspěvek od manas1 »

Hammer píše:
manas1 píše: jo tak to se nepru tak dukladne jsem to nekoumal. ale vym ze jinaci auta to maj na tom hlinikovim deklu nanytovany takze nemusis menit cely hlinikovy dekl dveri ale pouze prenytujes lyziny atd....

No to mi nepřipadne jako "jen" přenýtování lyžin. Dávat to dohromady bez dokumentace by bylo asi o zdravý rozum.
to se priznam ze nevim jak je to delany u pasiku. delal jsem to na jinacich autech tam se to da koupit jako nahradni dil

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“