Stahovací roleta na zavazadlovém prostoru

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Stahovací roleta na zavazadlovém prostoru

Příspěvek od majkl1 »

Když ono to přemýšlení tak túze bolí. :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

dhandars
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 02.03.2008 00:45

nic

Příspěvek od dhandars »

nic
Naposledy upravil(a) dhandars dne 07.06.2011 13:38, celkem upraveno 1 x.
bora variant ARL

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Stahovací roleta na zavazadlovém prostoru

Příspěvek od hasmen »

Včera si to pádím po dálnici do Brandejsa a najednou takovej divnej zvuk... Kouknu do zrcátka a vidím chcíplou roletku :baseball: Večer jsem to rozebral a usoudil,že to o víkendu musím opravit stylem probe :wink: :potlesk:

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Stahovací roleta na zavazadlovém prostoru

Příspěvek od proche77 »

probe píše:
majkl1 píše:Poté, co jsem si zjistil cenu nové, jsem pochopitelně koupil starší :P
Poté co jsem zjistil, že nová stojí pomalu desetinu nynější ceny auta a investice do starší by mě mohla časem mrzet mě to donutilo přemýšlet ;-)
hele mam doma už dvě rolety na dily,vyrob mi to a řekni si cenu,odkoupim to :good:

Uživatelský avatar
karelretik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 251
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Stahovací roleta na zavazadlovém prostoru

Příspěvek od karelretik »

já když koukám na ty fotky, tak to mám asi trochu jiné...je to roleta z roku 2002 a natěch plastech co jsou z boku je nalisovaný takový čtyřhran, resp. čudlík s čtyřma výstupkama...a ty zapadají to toho prostředku s roletou a s pérem...a mě se právě ty čudlíky z plastu vylomily a není nic co by zaaretovalo to předpětí pružiny....nebo jsem to jen z těch fotek nepochopil...zkusím to vyfotit

Uživatelský avatar
vw_tdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 171
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Stahovací roleta na zavazadlovém prostoru

Příspěvek od vw_tdi »

nějak nechápu jak tam ty želízka pomůžou a čím to je vypodložený kolem toho šroubku.poradte někdo prosím

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Stahovací roleta na zavazadlovém prostoru

Příspěvek od hasmen »

vw_tdi píše:nějak nechápu jak tam ty želízka pomůžou a čím to je vypodložený kolem toho šroubku.poradte někdo prosím
Ty želízka(já jsem to použil jenom jedno na té "mrtvé straně) zabrání tomu,že se to po natažení odroluje -uvnitř je pružina a tu musíš natáhnout do "protisměru" :wink:ˇPoužil jsem slabší materiál a pod šroubek s plochou hlavou jsem dal slabou podložku.Výsledek?Drží to,navinuje to :smoke:

Uživatelský avatar
vw_tdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 171
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Stahovací roleta na zavazadlovém prostoru

Příspěvek od vw_tdi »

nemoch by prosimvas nekdo vyfotit jak tim je zaaretovana ta tyc?to dam ten plastovej kus kterym prochazi sroub uplne pryc?sem asi mene chapajici ale nejak mi to nejde do hlavy

Uživatelský avatar
probe
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poděbrady

Re: Stahovací roleta na zavazadlovém prostoru

Příspěvek od probe »

vw_tdi píše:nemoch by prosimvas nekdo vyfotit jak tim je zaaretovana ta tyc?to dam ten plastovej kus kterym prochazi sroub uplne pryc?sem asi mene chapajici ale nejak mi to nejde do hlavy
o roletě už víc jak rok nevím, takže oprava je funkční ;-)
jsou tu nezodpovězené dotazy, takže :
1) síla jakou navíjí pružina se nastavuje takhle: (už si to nepamatuji přesně, ale myslím že to bude fungovat) na té druhé straně co není čudl na vyndavání z auta jsem jakoby zamáčkl plast a točil želízkem až pero táhlo tak jak jsem chtěl
2) to dam ten plastovej kus kterym prochazi sroub uplne pryc.... jestli se jedná o ten krycí plast co je na levé a pravé straně jakoby v bocích auta, tak ten sice není pak přišroubován šroubem, ale drží, protože v autě nemá kam utéct

Stapol
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerov

Re: Stahovací roleta na zavazadlovém prostoru

Příspěvek od Stapol »

souhlasím s probem, podařilo se mi na pravé straně vyrobit ten plíšek, pak to péro natáhnout, musela se odstranit ta plastová trubka v krytu a pak se mi to protočilo, dostal jsem ránu přes prsty a vyletěla mi na pravé straně ta vylisovaná součástka co je na pružince a slouží aby se mohla roletka po zmáčknutí dostat ven z auta, tak teď jí tam mám natvrdo, bo jsem tu součástku nenašel, nemá někdo pokaženou roletku, že by mi ji nebo část poslal??? jinak roletka natahuje ale trošku to drhne ale proti ceně za novou je to vcelku jedno, možná je to tím že se mi nezdá dobře zaaretovaná v tom kufru , to se ještě vyvrbí, jinak díky probemu

baba115
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 08.03.2009 21:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahovací roleta na zavazadlovém prostoru

Příspěvek od baba115 »

probe píše:Kdyby někomu nenavíjela roleta, tak stačej takový malinký želízka ;-) Nakonec jsem je ještě vypodložil do roviny (poslední fotka), aby se zbytečně nezkracovaly ty plastový konce co držej roletu v autě... Síla se nastavuje otáčením želízka. Se divím, že ty plasty praskaj až po 12ti letech, když jsou tak mohutně namáhaný v krutu.
Ahoj,nehodil by si sem prosím tě nějaký rozměrový náčrtek? Díky

baba115
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 08.03.2009 21:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahovací roleta na zavazadlovém prostoru

Příspěvek od baba115 »

probe píše:Kdyby někomu nenavíjela roleta, tak stačej takový malinký želízka ;-) Nakonec jsem je ještě vypodložil do roviny (poslední fotka), aby se zbytečně nezkracovaly ty plastový konce co držej roletu v autě... Síla se nastavuje otáčením želízka. Se divím, že ty plasty praskaj až po 12ti letech, když jsou tak mohutně namáhaný v krutu.
Ahoj,nehodil by si sem prosím tě nějaký rozměrový náčrtek? Díky

Uživatelský avatar
KaTaMa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 25.03.2009 16:32
Bydliště: Praha

Re: Stahovací roleta na zavazadlovém prostoru

Příspěvek od KaTaMa »

vcera me praskla taky tak jsem ji chtel dneska opravit ale uz mam asi tu novejsi mam jen tu tyc co se navyji a ty plastovy bocnice nic z toho co tam ma probe v tom navodu.. .( smula takze musim koupit jinou nemate nekdo nejakou ? :)

Uživatelský avatar
jp1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 29.05.2009 10:48
Bydliště: Chomutov, Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahovací roleta na zavazadlovém prostoru

Příspěvek od jp1 »

tak jsem roletu opravil podle probeho návodu, jen se mi nechtělo dělat s těma plíškama, tak jsem si je nechl udělat na CNC, bylo to hned, za pár korun, bez práce a vypadá to jinak. Dal jsem to dohromady, vše funguje, jen teď roleta nejde zacvaknout do auta, drží tam, ale není to ono, vše jsem konroloval, ale nevím kde je chyba, asi jak to nabylo tím plíškem s každý strany........
kdyby někdo chtěl, tak kontakt na člověka co mi to udělal je: JURAS0@seznam.cz - radost spolupracovat a poslal poštou
udělal jsem si i nákres, jen to chce udělat trochu užší, nějak jsem udělal chybu a pak si to musel doupravit :-)
Přílohy
IMAG0598m.jpg
nákres.jpg
passat 1,9TDi 4motion

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Stahovací roleta na zavazadlovém prostoru

Příspěvek od proche77 »

diky na toto čekam pul roku :good: :good:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“