levý blinkr na hrbolech prosvěcuje

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
vlkoš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.11.2015 07:42

levý blinkr na hrbolech prosvěcuje

Příspěvek od vlkoš »

Zdar, poradí někdo čím by to mohlo být?

Když jedu po hrbolech, nebo do pravotočivé zatáčky, tak mě problikává sám od sebe levý blinkr. Pouze levý. problikává namátkou (ne tak jak bliká pravidelně, když ho sepnete. Někdy se jakoby sekne a svítí pořád). Četl jsem, že by to mohlo dělat relé pod tlač.výstražných světel. Měl jsem ho vytažené a prostříkal kontaktolem, bohužel to hlavní je celé zalité v plastu.
Taky jsem měl sundané páky blinkrů, prostříkal jsem kontaktolem všechny konektory, ale beze změny k lepšímu. Asi ještě zkusím tu páku sundat a rozebrat-je to rozebratelné? Co myslíte? Co to může dělat?

Díky za infos
Honza
(Passat B5.5 rok 2004 74kw 1.9tdi 302000km)
Passat B5.5 1,9Tdi 74kW
270tis km

vlkoš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.11.2015 07:42

Re: levý blinkr na hrbolech prosvěcuje

Příspěvek od vlkoš »

Vyměnil jsem relé výstražných. Nepomohlo. Rozebral jsem páku blinkrů (ale ne páčku samotnou, jen tu černou kostku, jsou tam měděná kolejničky pro spínání kontaktů, vyčistil to trochu, ale taky to nepomohlo. Mám objednanou páku z jetýho auta, tak snad to bude ok. Je pravda, že ty měděný kolejničky jsou vyběhaný (hrabolatý) a že to může přeskakovat na hrbolech. Uvidíme.

Tak páčku jsem vyměnil za použitou z ebay někde z německa. Ted to dělá o 95% méně často, přesto se to občas objeví...

PROSÍM NEMÁTE NĚKDO ELEKTROSCHÉMA ? DÍKY
Passat B5.5 1,9Tdi 74kW
270tis km

wacko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 30.09.2007 12:11
Bydliště: HaViroW

Re: levý blinkr na hrbolech prosvěcuje

Příspěvek od wacko »

A jak je na tom zadní světlo? Naposledy jak jsem na svém měnil žárovku, tak hodně plastů co drží napájecí kontakty bylo spuchřelých/prasklých. Dokážu si představit že nějaký pro obrysovky se na nerovnostech dotkne vodiče blinkru.
Passat 3BG, 2001, 1.9 TDI 96kW AVF

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“