Kroužek pod volantem chyba

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mireben
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 31.08.2016 19:32

Kroužek pod volantem chyba

Příspěvek od Mireben »

Ahoj, omlouvám se že zakládám nové téma, ale potřeboval bych poradit. Chyběl mě plast pod volantem, tak jsem si ho sehnal a chtěl namontovat. Když jsem sundával volant tak šel rovnou i s tou přední stranou toho kroužku co je pod volantem a samozřejmě se na mě vymotal kilometr toho drátu. 😀 Tak jsem ho namotal zpět, všechno jsem složil a když jsem pak nastartoval tak po otočení volantem se mě rozsvítila chyba ABS a ESP. Nevěděl jsem co stim a myslel jsem si že jsem ten drát přetočil a urval. Tak jsem hledal na netu co s tím a dočetl jsem se na jednom vláknu že tam je nějaký průhledný okno ve kterým je žlutá tečka a ta značí střed. Takže jsem to celý znovu rozebral a kupodivu drát nebyl poškozený. Ale když byl dán volant do rovné pozice tak to nesedělo v tom okénku na ten žlutý bod. Tak jsem to nastavil tak aby to Teda bylo na tom žlutém v rovině. Složil jsem to ale nic se nezměnilo a ty kontrolky tam svítí dál. Myslíte si že bude stačit přes diagnostiku to nastavit? Nebo si mám rovnou shánět novej kroužek?

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2876
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kroužek pod volantem chyba

Příspěvek od kubisz »

zkuste protocit volant do krajnich poloh (opatrne, at ten kablik pripadne nesprajcnete, nebo neroztrhnete) a kdyby nepomohlo, tak zakladni nastaveni snimace natoceni volantu; nejspis spatne natoceny kablik?
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Kroužek pod volantem chyba

Příspěvek od majkl1 »

Kouknout do měřených hodnot, zda řj na natáčení volantu reaguje. Pokud ano, smazat paměť závad, udělat základní nastavení. Pokud nereaguje, bude chyba v kroužku.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Mireben
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 31.08.2016 19:32

Re: Kroužek pod volantem chyba

Příspěvek od Mireben »

Už jsem to měl ve 2 servisech a nikdo nebyl schopnej to nakodovat. A přitom jsem zkoušeli 2 různé funkční originálni kroužky se stejným číslem.. Tak nechápu kde je problém a co stim

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“