HELP ME! ..samostmívací zrcátko

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
strejda.viktor
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 06.10.2007 08:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HELP ME! ..samostmívací zrcátko

Příspěvek od strejda.viktor »

Chtěl jsem si udělat radost a koupil jsem si samostmívací zrcátko (Passat rv2004). Doposud mám jen obyčejné překlapávací. Na tom novém elektrickém je 6 pinů. Nevíte někdo jak je zapojit?..:(

Díky za každou radu...

Viktor

krabja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 20.07.2009 18:11

Re: HELP ME! ..samostmívací zrcátko

Příspěvek od krabja »

no to bych také potřeboval vědět :)

Uživatelský avatar
androlic
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 05.10.2008 16:56
Bydliště: severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP ME! ..samostmívací zrcátko

Příspěvek od androlic »

kde jsi kupoval to zrcátko?
DOVOZ AUT Z NĚMECKA

Tuningsport
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague

Re: HELP ME! ..samostmívací zrcátko

Příspěvek od Tuningsport »

tjn ale ale ty piny jsou taky na senzor deště , jinak zrcátko plus,minus a funguje.. ;)

krabja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 20.07.2009 18:11

Re: HELP ME! ..samostmívací zrcátko

Příspěvek od krabja »

Mám prosbičku, mám passata 2001 kde mám obyč zrcátko, půjde mi tam samozatvavovací ? Nejde mi o el. zapojení, spíše o to, jestli tam půjde mechanicky místo toho původního. Díky Petr

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: HELP ME! ..samostmívací zrcátko

Příspěvek od manas1 »

krabja píše:Mám prosbičku, mám passata 2001 kde mám obyč zrcátko, půjde mi tam samozatvavovací ? Nejde mi o el. zapojení, spíše o to, jestli tam půjde mechanicky místo toho původního. Díky Petr
jesi sou patice schodny to ti neporadim. ale patice se da vzdycky prelepit.

krabja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 20.07.2009 18:11

Re: HELP ME! ..samostmívací zrcátko

Příspěvek od krabja »

A o to mi právě jde, jestli jsou stejný patice :D
Já bych se tolik nebál přilepení té nové, jako sundání staré :-(

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: HELP ME! ..samostmívací zrcátko

Příspěvek od manas1 »

v 99 % se ti tu starou povede sundat bez poskozeni okna. ale chce to dobre mirenou ranu, dobrej nastroj a cit.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: HELP ME! ..samostmívací zrcátko

Příspěvek od ameron »

Ja som menil stare manualne zrkadlo za samostmavovacie sam.
To ze na 99% sa poskodi sklo nie je pravda, treba len vediet ako na to.
Stare zrkadlo zlozis tak ze ho chytis do kliesti a otocis jeho klb rotaciou. Ziadne tahanie od okna ani podobne pohyby, len otocit klb!!!
Potom chyt ostry noz najlepsie skalpel a odrez od skla drziak. Drzi ho tam take cierne penove lepidlo ktorym sa lepia aj okna. Pomoze ten skalpel aj nahriet lepsie to vchadza to lepidla.

Potom nastane ten problem ze su 2 druhy skla jedno je urcene pre samostmievacie zrkadlo a druhe pre manualne. Manualne ma plny cierny kruh pod drziak a samostmievacie len kruznicu. Ty tam budes mat plny kruh takze ak si nechcel kvoli tomu menit okno musis pekne chytit jemnu brusku a ten kruh odtial cely odbrusit. Ze sklo nebude na tom mieste cire nevadi lebo tam nalepis novy drziak pod automaticke zrkadlo. Dazdovemu senzoru to nevadi a funguje aj pod zbrusenym sklom.

No a nasledne si chod dat do autoskla nalepit drziak na samostmievacie zrkadlo. Ja som to najprv skusil lepidlom na skla z autotechny zn bison ale na treti den to odpadlo tak som si to dal prilepit v autoskle aj s opravou pukanca od kamienka na skle.
Potom uz len zalozis nove zrkadlo pozapajas elektroniku.

Su tam 2 konektory, jeden na dazdovy senzor a druhy na zapojenie zrkadla. Zrkadlo si odskusas aj v obyvacke pripojis na konektor 12V a kostru z hocijakej 12V nabijacky, prelepis predny svetelny senzor a do druheho posvietis, zrkadlo stmavne odlep pasku spredu, alebo prelep zadny senzor a rozjasni sa.
No ale ak si kupil zrkadlo tak ho zrejme mas aj s dazdovym senzorom a malo by ti byt jasne ako to zapojit lebo je to zrejme.

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: HELP ME! ..samostmívací zrcátko

Příspěvek od manas1 »

ja jsem psal ze v 99% to okno NEposkodi. a ty patice se nelepi stejnym lepidlem co okna. patice se normalne urazi pres nejaky prkynko, ranou kladivem. na sundani zrcatka v zadnym pripade nepouzivat kleste, staci ruce! a s tim kruhem pod zrcatkem, bych problem nevidel. nicemu by tam vadit nemel. ale v tom si nejsem jistej.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: HELP ME! ..samostmívací zrcátko

Příspěvek od ameron »

hmm asi som si to zle precital :lol: , ja som to robil tak ako som pisal, rukou to ide horsie ale da sa, to lepidlo je taka cierna gumova hmota

Huky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 09.12.2009 20:54
Bydliště: Praha

Re: HELP ME! ..samostmívací zrcátko

Příspěvek od Huky »

Ahoj mám takový problém mám v Passatu rv01 samozatmavovací zrcátko ale je furt zatmavené už jsem to takhle koupil tak je možné že je blbě zapojené nebo je v háji?Pokud v háji kolik tak může stát na vrakovišti?Díky

Trafika
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 13.02.2010 16:27
Bydliště: VWSETIN

Re: HELP ME! ..samostmívací zrcátko

Příspěvek od Trafika »

já dal na skla folie a zatmamovací zrcátko ani nepotřebuji :yahoo:
VW passat 1,9TDI 4Motion

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: HELP ME! ..samostmívací zrcátko

Příspěvek od ameron »

Huky píše:Ahoj mám takový problém mám v Passatu rv01 samozatmavovací zrcátko ale je furt zatmavené už jsem to takhle koupil tak je možné že je blbě zapojené nebo je v háji?Pokud v háji kolik tak může stát na vrakovišti?Díky
Zhod ho dole a otestuj na 12V. Ked k nemu pripojis 12V a zalepis ciernou paskou senzor na strane zrkadla malo by sa rozjasnit ked potom senzor na strane zrkadla odkryjes a zalepis ten co smeruje ku sklu malo by to stmavnut.
Ak to tak nejde je zrkadlo na figu.

Uživatelský avatar
wladi
Profík
Profík
Příspěvky: 945
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP ME! ..samostmívací zrcátko

Příspěvek od wladi »

Huky píše:Ahoj mám takový problém mám v Passatu rv01 samozatmavovací zrcátko ale je furt zatmavené už jsem to takhle koupil tak je možné že je blbě zapojené nebo je v háji?Pokud v háji kolik tak může stát na vrakovišti?Díky
Napis stevemu a on ti preda funkcne..je to normalne ze je uz opotrebene, tiez som mal
Ono, Slovensko je zaujimava krajina, taka svojska. Tu si ludia zavidia aj to, ked ma sused pekne pocasie na pohrebe.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“