Příjem rádia - záhada

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
mirda123456
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 20.09.2012 16:20

Příjem rádia - záhada

Příspěvek od mirda123456 »

Ahoj, vlastním 2.8 v6 s DX radia (typ A), tmc boxem neCAN a GPS anténou a již od března tohoto roku řeším pro mě dost velký problém v podobě signálu radia. Každý den jezdím stejnou trasu cca 50km. A ze dne na den začalo radio na některých místech šumět, přijde mi, že šumění se čím dál víc stupnuje. V lednu, únoru jsem jezdil celou trasu mez sebemenšího šumění a teď stačí zajet za mikro horizont a signál není.
Do dnešního dne jsem vyzkoušel čtyři DX radia - typ A - neCAN (seat, vw, škoda), tři TMC body, 6 antén s GPS modulem a 3 koaxiální kabely, koupil jsou i originální prut antény ve Škodovce (889 Kč). Ale ani u jediné změny jsem nepocítil změnu.
Zkoušel jsme i psát do radia, zdali v březnu nezasahovali do vysílačŮ, ale dostala se mi odpověď že nikoli.

Možná bych se s tímto "jevem" smířil, ale když jedu služebním Passatem b5,5, který má též DX radio a ten na této trase ani jednou neztratí signál tak mi to hlava nebere. Dokonce jsme si i na tuto trasu půjčil od kamaráda také Superba s DX radiem a opět toto trasa byla bez šumu.

Napadá váš ještě nějaká rada? Jde nějakým způsoben změřit signál např. přes VAG?

Napadlo mě, že by v autě byl nějaký zdroj rušení. Ale nic jsme nevypozoroval.

Ale zjistil jsem že když v zadu někdo sedí, tak se signál radia zlepší a při uchopeni prutu rukou je signál také lepší.

Napadá vás nějaké řešení? Jsem ochoten i za někým zajet abych tento problém odstranil, protože jsme již zoufalý.

pavelll
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 17.08.2013 12:43

Re: Příjem rádia - záhada

Příspěvek od pavelll »

zasilovač v soklu anteny ?

mirda123456
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 20.09.2012 16:20

Re: Příjem rádia - záhada

Příspěvek od mirda123456 »

měnil 6 antén jak prut tak spodek antény a signál stále špatný, sice antény byly všechny použité, ale nepředpokládám, že by u všech antén byl špatný zesilovač. Všechny antény jsem rozdělal a ani u jedné nebyla ve vnitřnostech oxidace, takže si myslím že antény jsou v pořádku.

Ještě jsem pozapomněl že v autě je DSP a v kufru orig. zesilovač, ten jsem popravdě nezkoušel měnit, ten jsme totiž nikde nesehnal.

pavelll
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 17.08.2013 12:43

Re: Příjem rádia - záhada

Příspěvek od pavelll »

jde ti 12voltu do soklu? :baseball:

mirda123456
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 20.09.2012 16:20

Re: Příjem rádia - záhada

Příspěvek od mirda123456 »

fantomové napájení jsme již také zkoušel, protože při zapnutém radiu jsme na kabelu u radia nemaměřil 12V. Ale při zapojení fan. napaječe jsem sice u antény naměřil 12,05V, ale při absolvování stejné trasy je na stejných místech slyšet snad ještě větší šumění, jako bez napáječe.

Uživatelský avatar
MVM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 31.08.2011 12:15

Re: Příjem rádia - záhada

Příspěvek od MVM »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=161&t=328321" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Passat 1.9 Tdi/96kw variant 4Motion 2004, EGR ON :-), JAWA 350/634 r.v 1974

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“