Žárovky ofuků

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Kezman27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 22.05.2013 15:53

Re: Žárovky ofuků

Příspěvek od Kezman27 »

Aladin píše:muzete nekdo doporucit nejakou konkretni ledku a odpor (popr. dalsi potrebne serepeticky)? Chci zachovat svetlovod.

Diky!
pokud chceš zachovat světlovod nebude to svítit pořádně, ani rovnoměrně, spodek bude jakš takš ale na vršek se světlo snad už ani nedostane, pokud použiješ ledku. Tuhle úpravu jsem dělal a po týdnu sem předělával aby měl každej symbol svoji diodu.

Uživatelský avatar
kvasky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chotěboř, Praha

Re: Žárovky ofuků

Příspěvek od kvasky »

Tak po dnešním odpoledne jsem taky LEDovej. Jen bacha na ty odpory. Při odporu cca 570 Ohm mi to zářilo až nepříjemně (červené diody). Nakonec jsem musel nahodit odpory 15KOhm abych se jakš takš vyrovnal tlačítkům. Diody jsem zvolil 2500/40°. Ale možná by bylo lepší zvolit s menší svítivostí. Kolem 1200.

Uživatelský avatar
Aladin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 259
Registrován: 16.11.2007 19:49
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky ofuků

Příspěvek od Aladin »

jsem absolutne antitalent na elektriku...
Takze kdyz prijdu do obchodu s elektrem, jakou ledku koupit,jak silny odpor? (chci cervene podsviceni a idealne v takove svitivosti,jako ostatni symboly palubky)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Žárovky ofuků

Příspěvek od M@ty »

Záleží kam chceš ten zdroj světla nacpat. Pokud hned za symboly, tak musíš dát LED s nízkou svítivostí nebo k ní dát silnější odpor. Druhá možnost je dát jednu vysoce svítivou do ohybu světlovodů a svítivost pak u mě byla naprosto stejná jako sousední ofuk nasvícený původní žárovkou. Teď už mám supí ofuky a opět jsem musel překopat nasvícení. Původní mám pořád k dispozici v garáži. Postup montáže jejich nasvícení a potřebný materiál je o nějakou stránku zpět.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

johnier
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.09.2014 12:05

Re: Žárovky ofuků

Příspěvek od johnier »

Ahoj, omlouvám se jestli jsem tuto problematiku přehlídl a už zazněla. Jen se chci zeptat u výměny žárovek tam dostanu jen originály ? http://www.amd-autodily.cz/elektricka-v ... ovacu.html" onclick="window.open(this.href);return false; Pokud nechci nic pájet a měnit ??? je jich mnoho typů a nevyznám se upřímě v paticích T5 a podobně, tak se ptám jestli tam sedí i jiné typy než origo. Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Žárovky ofuků

Příspěvek od M@ty »

Pokud jsi šikovný jde přepájet obyčejná celoskleněná žárovka 1,2W do původní patice. Nebo to rovnou uprav na LEDku. Také potřebuješ tu patici žárovky...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Jacques.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 813
Registrován: 31.03.2011 17:57
Bydliště: Děčín okolí...

Re: Žárovky ofuků

Příspěvek od Jacques. »

Já jsem tam tu 1.2 W žárovičku jen nasunul. Stará tam jen natavená,takže rozmlátit a vypreparovat zbytky. Zbudou z ní dratky kontaktů a do nich jsem zasadil tu žárovičku. Stojí asi 5Kč.
Vím,chlubit by jsem se tím neměl. Je to prasárna. Ale žárovky už svítí rok a půl bez problémů. Měnil jsem takhle 3.
Tady je můj postup s foto. http://forum.passat-club.cz/viewtopic.p ... 9&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;
Pokud si šikovnější na elektriku,tak dej ledky.
Passat B8 Alltrack 2.0 Tsi 162kw
Ex ►Passat B5 1.9 TDi 81kw AVG+4motion
Ex ►Audi A6 Avant 3.0 TDi
Ex ►Passat B5,5 Variant, 2.8 V6,4motion+LPG
Ex ►Passat B5 sedan 1.9 TDI 81KW AFN

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“