Nefunkcni xenony...

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
roti
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, München
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od roti »

zajímavý je, že na bmw, audi, mercedes, skoda,... Philipsky normálně jednou. Co jsem slyšel, tak problémy jsou jen v Passatech...!
S500 L
ex SIII 140kW, OIII RS TDI, GIV Highline 1.6 SR, SII Combi Elegance Black, 125kW, DSG + SII Limo White, Passat 2003 Highline, BMW 740i V8 4.4L, BMW 320dA, VW GIV Varoš,S764+KAT,EGR off,Eibach

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od cernohousmartin »

má někdo zkušenost s těmito?
http://www.xenony.us/d2s-xenonove-vyboj ... ybojka-d2s" onclick="window.open(this.href);return false;

chtěl bych je zkusit,ale nejdřív chci vědět jestli to za to stojí nebo je lepší připlatit.

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od cernohousmartin »

nikdo nic?

tominaxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.09.2009 07:36

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od tominaxx »

Prosím o zkušenost.
Když mi před měsícem na technický řekli, že mi pravá výbojka hodně málo svítí (což jsem věděl) a abych ji vyměnil, samozřejmě jsem objednal a vyměnil aktivně obě. Radoval jsem se jen 1 den, jak to hezky svítí. Když jsem se jal těšit z noční jízdy, zjistil jsem, že levá výbojka (kterou jsem měnit nemusel) nesvítí - jen při zapnutí lehce na zlomek vteřiny blikne :oops: :oops: !! Je to vůbec možný mít takovou smůlu, aby mi odešel startér ? Nebo je to tím, že jsem koupil "origo" Philips výbojky za 750 Kč/ks ? Bohužel, když tam vrátím z5 tu původní Osram, tak už to taky nenaběhne :(
Pomůže mi v něčem to napíchnout na VAG ? A bude to výbojkou nebo startérem ?

Uživatelský avatar
PavelSv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 22.01.2010 17:50
Bydliště: Deblín 30km od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od PavelSv »

tominaxx píše:Prosím o zkušenost.
Když mi před měsícem na technický řekli, že mi pravá výbojka hodně málo svítí (což jsem věděl) a abych ji vyměnil, samozřejmě jsem objednal a vyměnil aktivně obě. Radoval jsem se jen 1 den, jak to hezky svítí. Když jsem se jal těšit z noční jízdy, zjistil jsem, že levá výbojka (kterou jsem měnit nemusel) nesvítí - jen při zapnutí lehce na zlomek vteřiny blikne :oops: :oops: !! Je to vůbec možný mít takovou smůlu, aby mi odešel startér ? Nebo je to tím, že jsem koupil "origo" Philips výbojky za 750 Kč/ks ? Bohužel, když tam vrátím z5 tu původní Osram, tak už to taky nenaběhne :(
Pomůže mi v něčem to napíchnout na VAG ? A bude to výbojkou nebo startérem ?

Zřejmě tě vítám v klubu :( Zkus s vypínačem několikrát zahýbat vypnout zapnou aby probleskla a ona se zřejmě chytne :good: jsou to zřejmě nějaký zpičený repliky z číny. A starší starter s nima má problém.Jak se ochladí je problém, ale v letě v pohodě. Zase se musí nechat měl jsem ty ultralevný (já je levně bohužel nekoupil) číny aukro typu v 6000k a chytaly bez problému ale za deště :negative: Takže dneska bych si vzal z elitu GE a pohoda.

tominaxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.09.2009 07:36

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od tominaxx »

hm ... dělá mi ale starost, že už to nerozsvítilo tu origo Osramku :( Zkusím s tím zacvakat, zajedu na VAG a zkusím tu jednu vyreklamovat ... ale když bude mít ten startér už nižší zapalovací napětí, tak mi to bude asi k ničemu. .. a když koupím kvalitní výbojku, tak to ten startér zvládne ?

Uživatelský avatar
PavelSv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 22.01.2010 17:50
Bydliště: Deblín 30km od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od PavelSv »

Na VAG nejezdi je to absolutně zbytečný :!:
Zkus zacvakat jestli chytnou a výbojky případně vrať obě :wink: ušetříš si spoustu starostí a problému

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od shikaree »

Může mi někdo vysvětlit, proč když klesnou venkovní teploty, tak xenon špatně zapíná? Dělá mi to taky u levého předního jen když je zima, jinak celý rok startuje pěkně napoprvé...

tominaxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.09.2009 07:36

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od tominaxx »

Tak vracím obě "origo" Philips za 750,- ... vezmou mi je z5, i když jt dnes už 15 dní od nákupu. Ale co koupit teď - neznačkové za 350,- nebo nějaké Philips nebo Osram kolem 2 tis. ?

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od napster »

mam od ROTIho a pohoda. jinak to,že ti na STk někdo řekne,že ti to málo svítí hodně způsobuje i parabola. já jsem je kdysi čistil jak odrazovou parabolu,tak čočku a svítilo to líp,ale neni to ještě jak nový hledám taky lepší parabolu,nebo nechat pochromovat,jestli to pomůže takhle by to mělo vypadat Obrázek

a kod na tý parabole je 9DR 151 333 01
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

tominaxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.09.2009 07:36

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od tominaxx »

Taxem objednal z jednoho shopu Osram za levno - prý nové (čórky), píší spokojení kupci na jednom fóru. Tak uvidíme, jak se budou chovat, až je tam dám.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od napster »

tak nam sem dej odkaz :wink:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

tominaxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.09.2009 07:36

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od tominaxx »

Nemám je vyzkoušené a na vlastní oči jsem je neviděl, jen na obrázku je vyfocená Osram. Až je budu mít v ruce a vyzkouším je, odkaz sem hodím. Do té doby ne. :wink:

tominaxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.09.2009 07:36

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od tominaxx »

Taxem to píchnul na VAG a hlásí to chybu 1346 - vedení k modulu zapalování. Vodiče od ŘJ ke startéru jsou ok, takže to vypadá na startér :( Výbojkami to zřejmě není - dal jsem tam ty nové, ale bohužel žádné Osram nepřišly, ale přišly mi ty stejné Philips Made by Hungary :( Ve funkčním světle fungují všechny Philips normálně. Takže Philips D2S prodávané na netu od 700-750 Kč jsou "instalovatelné".
Já měl jen zřejmě smůlu, že jsem vyměnil jeden den vysvícenou výbojku a chvíli nato mi odešel startér. I takové smůly se dějí :(

tominaxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.09.2009 07:36

Re: Nefunkcni xenony...

Příspěvek od tominaxx »

Tak i přesto, že VAGem jsem přečetl chybu z ŘJ a to, že je chyba na vedení k výbojce, startérem to nebylo. Takže poslední možností bylo vyměnit ŘJ. Sehnal jsem použitou ŘJ ze Sharana (mám Galaxy II) - číslo souhlasilo - bylo stejné na levé i pravé straně (7M3 907 391). Konečně svítím, akorát je problém, že se světla ani nehnou. Dříve, vždy po zapnutí, se trochu zahýbaly nahoru a dolů, ale teď nic. :-( Čím to může být - přece Galaxy se Sharanem nebo Alhambrou je to stejný - navíc číslo souhlasí :-( Může se stát, že mají ŘJ stejné číslo, ale 1 je Master a 2 je Slave ?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“