Zapojení autorádia Gamma

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

martin.picha
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 10.03.2014 20:35
Bydliště: Litvínov

Re: Zapojení autorádia Gamma

Příspěvek od martin.picha »

Vyzkoušeli jsme ještě 2 radia, ani jedno v mém autě nešlo. Namontovali jsme anténu na druhé auto, a taky nic. Až po zapojení napájení zesilovače na konektor č. 17, všechny 3 radia hrají perfektně. Na vývodu č. 17, je napětí pouze po zapnutí radia, cd měnič v autě nemám, tak jsem to zapojil tam. Jinde jsem napětí pouze po zapnutí nenašel. Ani na jednom ze 3 radií, jsme na konektoru pro anténu, žádné napětí nenaměřili, tak jak se z toho může napájet zesilovač v anténě. Jediné vysvětlení je, že všechny 3 radia mají to napájení z anténího konektoru v háji.
Passat B5, r.v. 11/1999, 1.9Tdi, 66kw, Motor AHH.
Caddy Maxi, r.v. 5/2008, 1.9Tdi, 77kw, Motor BLS.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení autorádia Gamma

Příspěvek od tornado1 »

Meris nesmysly, vykašli se na to.. toto se děla diagnostikou!!!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení autorádia Gamma

Příspěvek od pino.t »

Trošku se v tom ztrácím už, proč tam vlastně chceš dávat to externí napájení?
Pokud ti žádné originální rádio s originální anténou nefunguje a rádia v jiných autech normálně fungují, tak je chyba v té anténě. Tak ji vyměn, ne najdi chybu.
A jak psal majrek001, má pravdu, ale i tak bych to nezapojoval na ten konektor k měniči, ikdyž ho nemáš, do rádia přichází spínané plus přes ISO konektor.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

martin.picha
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 10.03.2014 20:35
Bydliště: Litvínov

Re: Zapojení autorádia Gamma

Příspěvek od martin.picha »

Originální anténu nemám, někdo mi ji na parkovišti celou rozlámal, tak jsem tam dal novou. Podle VIS mám kódování radia 05401 (druhé 2 radia měli kód 05400 a antény bez zesilovače, proto také hráli špatně), což je pro aktivní anténu, ale bez toho anténního napáječe prostě radio hraje hodně špatně, s napáječem hraje opravdu super, jako nikdy předtím. Včera mi to prohlížel maník, co dělá autoelektriku, kontroloval i diagnostikou, a žádnou chybu nenašel. A to napájení z toho kolíku 17, se prý může použít, protože to radio kromě antény, jiné napájení na zesilovač nemá. Řekl mi, že bude asi špatný to napájení z radia. Takže už to nebudu řešit, a nechám to teď, tak jak to mám.

Jinak spínané plus přes ISO konektor, se nedá použít, protože pokud není zapnutý klíček, nenapájí se zesilovač, a radio nehraje.
Passat B5, r.v. 11/1999, 1.9Tdi, 66kw, Motor AHH.
Caddy Maxi, r.v. 5/2008, 1.9Tdi, 77kw, Motor BLS.

martin.picha
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 10.03.2014 20:35
Bydliště: Litvínov

Re: Zapojení autorádia Gamma

Příspěvek od martin.picha »

Vyřešeno, špatné rádio (nenapájelo anténu). Po vyměně a nakodování hraje jak má.
Passat B5, r.v. 11/1999, 1.9Tdi, 66kw, Motor AHH.
Caddy Maxi, r.v. 5/2008, 1.9Tdi, 77kw, Motor BLS.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“