ZAsekávání zadních pásů

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

stocza
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.02.2010 13:58

ZAsekávání zadních pásů

Příspěvek od stocza »

Čau klubáci, řeším problém se zasekáváním zadního pravého pásu. Jde vytáhnout úplně celý ale v momentě kdy ho trošku nechám zarolovat tak už ho nemohu povytáhnout ven a musím ho nechat skoro celý zajet. Nesetkal se někdo s timhle problémem?

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAsekávání zadních pásů

Příspěvek od noxicek »

Jou, jou. taky se mi to stává, bude to nějaký mech.problém. Sranda, když někdo sedí vzdau připoutaný a najednou ho pás chytne a ne a nepovolí :))

Uživatelský avatar
ffighter
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.05.2009 19:20
Bydliště: Nesuchyně

Re: ZAsekávání zadních pásů

Příspěvek od ffighter »

I mě se poštěstilo vlastnit vzadu v mém pašíkovi stejný typ pásu :-) A pravý přední mi k tomu i vydává různé nespecifikované zvuky.Ještě jsem se nepustil do demontáže,ale jelikož všude píšou,že se na to nesmí žádnou chemií,mazadly,oleji atd,tak nevím co s tím.Vyměnit.Ale přední bezpečnostní pás mi nabízejí za 2500.To teď dát rozhodně nemůžu,tak to zatím ignoruju.
VW PASSAT 1.9TDi 66kW Variant - první pašík
VW PASSAT 1.9TDi 85kW Variant - prase ženy
VW PASSAT 1.9TDi 96kW Variant - moje prase

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: ZAsekávání zadních pásů

Příspěvek od Globettroter »

Ahoj,dělá mi to to samé,když připevňuju autosedačku musim pás vytáhnout až nadoraz a pak ho buď v puse držet nebo jednou rukou abych mohl rukama nebo jednou protáhnout pás sedačkou,jakmile trochu povolim a pás se navine třeba jen 20cm tak už ho nemůžu povytáhnout a musim zase oddělat celou sedačku a pěkně znova :fool: :laugh: Dělají mi to obě strany a dopředu ji dát nemůžu kvůli airbagu :cry:
A na pásy jako mazivo se prý používá žlučové mýdlo,pak se lehčeji a rychleji navíjí :wink: Ješte jsem ho ale nekoupil.....

stocza
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.02.2010 13:58

Re: ZAsekávání zadních pásů

Příspěvek od stocza »

Přesně mám ten problém taky když dávám dětskou sedačku, pěkně sem se u toho už navztekal. Žlučové mýdlo jo? Nevíš kde to koupit, zbytek pásů mi totiž špatně navíjí ale tohle bude mechanická závada když se pás kousne.

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: ZAsekávání zadních pásů

Příspěvek od Globettroter »

Měli by ho mít v drogerii ... :)

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAsekávání zadních pásů

Příspěvek od noxicek »

Jsek skeptický k onomu žlučovému mýdlu, které je vyrobeno z koncentrátu volské žluči, kokosového oleje, palmových jader a mazlavého mýdla. To zasekávání je čistě mechanickou žáležitostí.
Mýdlo pomůže možná jenom v tom, že se pás bude lépe navíjet zpět.

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: ZAsekávání zadních pásů

Příspěvek od Globettroter »

To žlučové mýdlo bylo myšleno jen na lepší navíjení fungujících pásů, ne na zasekávání :)
A je lepší třeba 2x pořádně vyčistit tímto mýdlem , pak pořádně vysušit a pak prý chodí jak po másle,ještě jsem se k tomu sám nedostal(ty přední moje by to už potřebovaly) A toto mýdlo je výborné i na čisštění sedaček(udělat koncentrát) a pustí dolu prý i asfalt :P

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAsekávání zadních pásů

Příspěvek od noxicek »

Globettroter píše:To žlučové mýdlo bylo myšleno jen na lepší navíjení fungujících pásů, ne na zasekávání :)
A je lepší třeba 2x pořádně vyčistit tímto mýdlem , pak pořádně vysušit a pak prý chodí jak po másle,ještě jsem se k tomu sám nedostal(ty přední moje by to už potřebovaly) A toto mýdlo je výborné i na čisštění sedaček(udělat koncentrát) a pustí dolu prý i asfalt :P
Ano, slyšel jsem, že skutečně dokáže vyčistit fleky skvrny, které jinak nejdou dolů ničím jiným... asi to bude tou žluží, bude určitě velmi učinná na veškeré organické nečistoty...

stocza
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.02.2010 13:58

Re: ZAsekávání zadních pásů

Příspěvek od stocza »

noxicek píše:Jsek skeptický k onomu žlučovému mýdlu, které je vyrobeno z koncentrátu volské žluči, kokosového oleje, palmových jader a mazlavého mýdla. To zasekávání je čistě mechanickou žáležitostí.
Mýdlo pomůže možná jenom v tom, že se pás bude lépe navíjet zpět.
Jo to já neřikám že to pomůže, také jsem myslel pásy vepředu pro lepší navíjení, hold to budu muset zkusit rozebrat až bude pěkně a zkusit to zjistit no.

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAsekávání zadních pásů

Příspěvek od noxicek »

stocza píše:
noxicek píše:Jsek skeptický k onomu žlučovému mýdlu, které je vyrobeno z koncentrátu volské žluči, kokosového oleje, palmových jader a mazlavého mýdla. To zasekávání je čistě mechanickou žáležitostí.
Mýdlo pomůže možná jenom v tom, že se pás bude lépe navíjet zpět.
Jo to já neřikám že to pomůže, také jsem myslel pásy vepředu pro lepší navíjení, hold to budu muset zkusit rozebrat až bude pěkně a zkusit to zjistit no.
Pokud by jsi to chtěl rozebrat, tak opravdu pozor a velmi opatrně. Zkus si o rozborce a zborce pasu zjistiit co nejvice info. Vim že par klubaku už to tady zkoušelo a skončilo to tak, že museli shánět nové pásy, už se jim to nepodařilo dát dohromady. A jeden se tady rozepsal, že skončil i s nějakým úrazem od pružiny v navíječi nebo tak, pokud si dobře pamatuji. Kuci, jestli to čtece, co jste to zkoušeli, ozvěte se...

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAsekávání zadních pásů

Příspěvek od yurik »

ono to ale nie je porucha, je to prave kvoli upevneniu detskej sedacky...vytiahnes ho cely von a naspat ide cvakavo a uz ho nevies vytiahnut, aj predny spolujazdcov tak isto funguje...proste, aby si mal tu detsku sedacku pevne fixovanu
Obrázek

stocza
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.02.2010 13:58

Re: ZAsekávání zadních pásů

Příspěvek od stocza »

yurik píše:ono to ale nie je porucha, je to prave kvoli upevneniu detskej sedacky...vytiahnes ho cely von a naspat ide cvakavo a uz ho nevies vytiahnut, aj predny spolujazdcov tak isto funguje...proste, aby si mal tu detsku sedacku pevne fixovanu

Tohle už mě taky napadlo, protože mi tio dělá i ten druhý zadní pás. Asi se na to vyprdnu. Přistoupim k tomu tak že je to nějaký zlepšovák od VW který se dler mého názoru né zrovna vyvedl... Díky za informace chlapi.
Jinak žlučové mýdlo by měli mít v DM drogerii jak jsem koukal.

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: ZAsekávání zadních pásů

Příspěvek od Globettroter »

Tak jsem koukl po dlouhé době na toto téma a vypadá to, že to je opravdu funkce kvůli dětské autosedačce :P

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: ZAsekávání zadních pásů

Příspěvek od Teea »

Tak tak. Taky jsem v tom nejdriv hledal problem. Ale je to optavdu kvuli detske sedacce aby se nepovolovala. Pri montazi sedacky to chce cvik :) A pak to jde i bez nervu :baseball:
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“