Mokro v autě

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

07_miska
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 17.03.2010 20:15
Bydliště: Praha-východ

Re: Mokro v autě

Příspěvek od 07_miska »

Čus lidi také mám mokro u řidiče a zjistil že mám ucpané kanálky ty jsem uvolnil ale zjistil jsem že mi asi teče přes hadice viz foto co tam chybí vypadá to na nějaký sroub ale nikde sem tam neviděl žadnou díru pro šroub díky moc za radu
Přílohy
20170706_115230.jpg
20170706_115216.jpg

Uživatelský avatar
Melys
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 27.07.2008 23:40
Bydliště: Lovecká
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Melys »

Cus hele prd na hadice vycisti kanalky a uvidis jeste gumou na lanko otvirani kapoty tam muze chcat k nebo pod ridici jednotkou a nebo stahovackou nic vic bych zatim nehledal

07_miska
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 17.03.2010 20:15
Bydliště: Praha-východ

Re: Mokro v autě

Příspěvek od 07_miska »

tak sem to znova rozebral a povedlo se mi nandat tu gumu zpět takže mi snad do auta už nepoteče a kanálky jsem udělal už minule tak snad to bude ok

Mikusacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 14.02.2016 18:53

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Mikusacek »

Zdravim pánové,
nesetkal se někdo s tím, že by mu tekla voda do auta někde nad průchodem řízení ? Když sáhnu na pěnu viz foto tak je mokrá a tudy mi pak stéká dolů pod koberec. Vážně už nevím kudy to tam jde, všechno u baterky mám zatěsněné a stále tam teče. Borec co to mi dělá auto do toho nějak nechce jít páč to je nevděčná práce vyndat palubku a dát jí zpět . Budu VÁŽNĚ rád za každou radu. Bohužel už nevím co s tím mám dělat. Blíží se zima a bojím ce toho čím dál víc.
Přílohy
20170916_171115.jpg

Mesa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 12.05.2015 15:01

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Mesa »

Čau borci, :drinks:

taky se podělím se svojí zkušeností s mokrem v autě:

Dojilo mi tam jako by tam někdo lil vodu po kbelíkách. Největší problém jsem zdá se odstranil.

Teklo tam přes těsnění vzduchového filtru natolik, že bylo až za spolujezdcem úplně mokro.

Těsnění pod filtrem napadrť a kus gumy chybělo.

Dále pod baterkou kanálek absolutně ucpaný.

Takže kanálek jsem vyčistil zprůchodnil, a těsnění vyhodil a nahradil silikonem.

Teď po pár deštích zdá se, že největší problém ostraněn.

Stejně mě tam někudy teče, nejspíš dveřma, mám u řidiče kabely a řídící jednotku úplně pod vodou...


Takže boj nekončí.


Přikládám foto, pro zajímavost a třeba se bude nějaké lamě jako jsem já hodit.
Přílohy
Sundaný kryt u vzduchového filtru.
Sundaný kryt u vzduchového filtru.
Detail chybějící těsnící gumy pod vzduchovým filtrem. Guma jako houba, těsnící vlastnosti již po těch letech dávno nemá.
Detail chybějící těsnící gumy pod vzduchovým filtrem. Guma jako houba, těsnící vlastnosti již po těch letech dávno nemá.
Ucpaný odtokový kanálek pod baterkou.
Ucpaný odtokový kanálek pod baterkou.

Mikusacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 14.02.2016 18:53

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Mikusacek »

Mikusacek píše:Zdravim pánové,
nesetkal se někdo s tím, že by mu tekla voda do auta někde nad průchodem řízení ? Když sáhnu na pěnu viz foto tak je mokrá a tudy mi pak stéká dolů pod koberec. Vážně už nevím kudy to tam jde, všechno u baterky mám zatěsněné a stále tam teče. Borec co to mi dělá auto do toho nějak nechce jít páč to je nevděčná práce vyndat palubku a dát jí zpět . Budu VÁŽNĚ rád za každou radu. Bohužel už nevím co s tím mám dělat. Blíží se zima a bojím ce toho čím dál víc.

Zdravim pánové, tak nakonec zatékání pod palubkou bylo způsobeno netěsnosti spoje dvou plechů pod boxem na řídící jednotku a když dlouho pršelot ak mi vevnitř nasákla vodu ta pěna a poté to začalo stékat dolů pod nohy. Pršelo na auto týden a je tam sucho tak to budu hlídat ale vypadá to zatím velmi slušně.

Kdyby někdo chtěl poradit se zatékáním tak se můžu pokusit :D :D mám s tím rok a půl zkušeností a doufám že bude chvíli už klid.

TomVasek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 10.06.2016 12:33

Re: Mokro v autě

Příspěvek od TomVasek »

U spolujezdce mi vytékala voda z poza stahovačky, tak jsem vzal silikon a chtěl se pustit do díla, ale ejhle jak jsem sundal tapec, všiml jsem si jedné drobné věci, že mi tam chybí víko záslepky na plechu - viz červený kroužek na fotce (nejspíš se ztratila v servisu, když mi opravovali stahování okna). Když jsem zkusil nalít vodu na okno, tak to tama pěkně cákalo. Dá se tahle kravina koupit samostatně? Předem díky za odpovědi...
Přílohy
Tím červeným cáká voda za tapec a stéká dolů.
Tím červeným cáká voda za tapec a stéká dolů.
Detail.jpg
Passat B5.5 (3BG), 1.9 TDi 96 kW AVF Highline

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Mokro v autě

Příspěvek od majrek001 »

je to kompet i s kroužkem - v servisu to urvali ta co tam máš je 1J0 827 417 a náhrada za to (ta už není odklopná, ale sunádáva se celá) 357 971 908
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

TomVasek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 10.06.2016 12:33

Re: Mokro v autě

Příspěvek od TomVasek »

Super, moc díky!
Passat B5.5 (3BG), 1.9 TDi 96 kW AVF Highline

TomVasek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 10.06.2016 12:33

Re: Mokro v autě

Příspěvek od TomVasek »

Ještě mě tak napadlo, ten kanálek pod baterkou, preventivně jsem jej kontroloval a čistil a řekl jsem si, že ten gumový prvek v odtokovém kanálku je vlastně jen zábrana pro bordel a vytáhl jsem ho z té díry. Tak si teď říkám jestli jsem udělal dobře, protože on sváděl vodu pár cm pod otvor kanálku, jestli teď při dešti nebude ta voda ztékat někde špatným směrem, tím že tam ten gumový prvek chybí... Má s tím někdo zkušenosti případně mi řekl, ať vím, jestli jsem udělal správně a nebo kravinu a ten gumový prvek rychle vrátil zpátky do odtokového kanálku? Předem díky!
Passat B5.5 (3BG), 1.9 TDi 96 kW AVF Highline

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“