Mokro v autě

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
oyza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Mokro v autě

Příspěvek od oyza »

magmuss píše:oyza:

Tak teď už si to představit umím, díky.
Dneska sme na kámošově passatu opravovali svazek vedle komfortky.
Nefungovalo osvětlení, zrcátka, okna, centrál, koberec mokrý - zatékání kolem lanka na kapotu, zpuchřelá těsnící gumová průchodka.
Někdo to už před námi páchal, ale blbě. Dráty byly zelený. Opraveno, vše funguje.

Teď se budu děsit těch stahovaček.
těch se neboj, lama jako já to dala na pohodu.

Uživatelský avatar
Tunningkiller
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 18.04.2008 21:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Tunningkiller »

taky sem bojoval se zatejkáním, 5 kýblů vody je docela maso. Pretesneni filtru odtokovy kanaly stahovacky atd, nakonec to byl prasklý spoj mezi nosníkem, v tom spoji jak je vymázlej origo karosářským tmelem, prasklina ve spáře hned vedle kabinovýho filtru:) a vidět to fakt nebylo:)

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Mokro v autě

Příspěvek od magmuss »

Tak to už je teda pořádná šílenost..

Naštěstí mám všude sucho.
Ale kámoš to má horší..

BoriPP
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 25.09.2012 16:21
Bydliště: Poprad, Slovakia

Re: Mokro v autě

Příspěvek od BoriPP »

Chlapi ja som mal tiež tento problém. U mňa to boli zapchaté odtokové kanály a ešte aj absencia gumenej prechodky medzi motorovým priestorom a kabínou. Mal som utopené všetky riadiace jednotky a je len zázrak, že po vysušení všetko beží. Do auta mi to takto natieklo 2x a vytiahol som 2x 20litrov vody.

karlito24
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 27.03.2013 19:05

Re: Mokro v autě

Příspěvek od karlito24 »

Zdravym vsechny moooc prosim o pomoc uz si nevym rady ctu zde vase rady jinym jak maji pretesnit dvere u hlinikoveho plechu,vycistit kanalky a ja nevym co jeste to vse jsem udelal a voda,jak kdyby odemne nechtela mam ji uplne vsude snad krom kufru dekuji za vase rady

prowaz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 05.03.2012 19:37

Re: Mokro v autě

Příspěvek od prowaz »

Zdravím, měl jsem stejný problém, voda pod sedadlem řidiče. Přišel jsem na to tak, že přestalo fungovat osvětlení interiéru, pak centrální odemykání zadních dveří (předních díkybohu ne), stahování oken, zapalovač a já nevím, co ještě. Někde tady, možná přímo v tomhle vláknu, jsem přišel na to, že jsou ucpané odtokové kanálky pod baterkou. Samozřejmě šok, že bude třeba nová komfortka a milion dalších p....in, o kterých jsem se různě dočetl. V době sucha jsem teda rozebral koberečky, vysušil a radši se do skříňky komfortky ani nedíval:) Všiml jsem si ale pohnilých kabelů do ní vedoucích (tak, jak je na obrázku dříve). S kámošem jsme tedy sehnali cín, vyndali baterku, prošťouchli odtoky a nechali vytéct vodu z prostoru pro baterku atd... Kabelů shnilých bylo asi 10, ale dvě hoďky stříhání, kroucení, cínování, pájení a izolování stačily a vše fungovalo (a funguje doteď-ťuk,ťuk,ťuk). No nic kura teď teče voda zase pod spolujezdce a nevím kudyma...Jak jsem četl, asi přes stahovačku okna, ale všechno okolo je suché, jen pod gumovým kobercem je mokro. A nezáleží jestli zasucha nebo po dešti, ani vyloženě při slejváku není vidět, že by se tam někudy dostávala voda, takže fakt nevím co s tím. Po opravě hlavy válců, přetěsnění vany oleje, výměně části potrubí chladícího systému atd. za asi 10k se mi už nechce dávat kačky servisu:) Poraďte pls. Jestli je nějaký návod jak utěsnit různé kabinové/palivové filtry nebo tu stahovačku, stačí odkaz...díky.

Uživatelský avatar
Druss81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 27.04.2013 12:45

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Druss81 »

a skúšal si aj ten pelový filter a pod ním to pretesniť? Ja som dal miesto tej peny silikón, nakoľko tá bola úplne premočená a počítam že aj teda mi chcalo do auta
Volkswagen Passat 2001, 1,9 Tdi 74kW

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

Re: Mokro v autě

Příspěvek od shiTT »

hojte hoši, před pár lety jsem měl velmi podobný problém a hodně užitečné rady jsou v tomto topicu tak snad pomůže: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=161&t=145890" onclick="window.open(this.href);return false; . Jinak to může být také průchodka bowdenu na otevření kapoty, tudy taky může téct...;)
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

Uživatelský avatar
Mirek.Sluka
Člen klubu
Příspěvky: 368
Registrován: 24.01.2013 23:55
Bydliště: Ostrov u KV

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Mirek.Sluka »

shiTT píše:hojte hoši, před pár lety jsem měl velmi podobný problém a hodně užitečné rady jsou v tomto topicu tak snad pomůže: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=161&t=145890" onclick="window.open(this.href);return false; . Jinak to může být také průchodka bowdenu na otevření kapoty, tudy taky může téct...;)
jj tudy mi teklo ta pruchodka mi po odjeti ze servisu nahle zmizela... :-D 50kc original a je po problemu :)
VW Passat 1.9tdi 96kW 2002 kombajn...

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

Re: Mokro v autě

Příspěvek od shiTT »

spagre píše:Ahoj,

super rady, jenže já sem lama a vůbec ani netuším, kde jsou nějaké ty odtokové kanálky? Mám teda mokro jen pod spolujezdcovou sedačkou. Nemáte někdo nějaké foto, nebo tak něco? Nikdy po dešti jsem si nevšiml, že by tam teklo dveřma...
dík
Petr

Hoj. Mel jsem stejny proble jako ty a vyresilo se to. Mrkni na odkaz ktery jsem sem poslal, jsou tam i fotky:)
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

Sidi-Vento
Člen klubu
Příspěvky: 43
Registrován: 30.12.2012 17:31
Bydliště: Zlín

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Sidi-Vento »

Když mám vodu za řidičem je ono zakroužkované místo to kde má být těsnění ?
Přílohy
IMAG0255.jpg

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Mokro v autě

Příspěvek od M@ty »

Ja jsem ten hlinik. plech stahovacky demontoval a silikon nacpal pod nej na to penove tesneni. Je dobre to trochu ocistit od bordelu. Pouzil jsem trichlor.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Sidi-Vento
Člen klubu
Příspěvky: 43
Registrován: 30.12.2012 17:31
Bydliště: Zlín

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Sidi-Vento »

Děkuji :-)

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v autě

Příspěvek od d.d.t33 »

tak tohle asi zkusim protoze mam tez vodu jen za spolujezdcem ale je mi divne ze kdyz otevru dvere tak se vyvali voda z pod te plastove listy a kanalky mam ciste ve dverich asi ji zkusim nejak vyhnout nebo nevim ale vcerejsi celodenni dest mi stacil

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Mokro v autě

Příspěvek od M@ty »

Když se podíváš na ten obr. kousek výš, tak jde dobře vidět, jak se v označeném místě pod hliník. plechem stahovačky dělá takový bílý sajrajt z vody. Stačí jen povolit šrouby co ten plech drží a podmáznout silikonem to vydrolené pěnové těsnění. Práce na chvíli.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“